Як розпізнати симптоми хламідіозу (для жінок)

Хламідіоз - небезпечне захворювання, що передається статевим шляхом, яке може стати причиною безлічі ускладнень і проблем зі здоров`ям для жінок, включаючи хронічні болі в області таза і безпліддя. На жаль, хламідіоз зазвичай протікає непоміченим до того, як з`являться ускладнення. Симптоми з`являються у 30% жінок (звичайно в перші 1-3 тижні після інфікування) і можуть бути розпізнані за допомогою наступної інформації.
Метод 1 з 2: Розпізнавання симптомів хламідіозу у жінок

 1. 1

  Ретельно стежите за змінами вагінальних виділень. Якщо ви помітите незвичайні виділення з піхви, це можуть бути симптоми хламідійної інфекції або іншої інфекції, що передається статевим шляхом (ІПСШ). Якщо ви підозрюєте, що у вас ненормальні вагінальні виділення, проконсультуйтеся з гінекологом, щоб пройти обстеження і лікування.
  • Ненормальність вагінальних виділень включає незвичний або неприємний запах, темний колір або незвичайну текстуру.
  • Кров`яні виділення між місячними також можуть бути симптомами хламідіозу.

 2. 2

  Не ігноруйте біль і печіння під час сечовипускання. Біль під час сечовипускання може вказувати на потенційну інфекцію сечовивідних шляхів, але це також може бути хламідіоз або інша ІПСШ.

 3. 3

  Перевірте чи немає у вас кровотечі після сексуального контакту. У деяких жінок бувають незначні кровотечі після вагінального статевого акту, і ці симптоми зазвичай асоціюються з жіночим хламідіозом.

 4. 4

  Не ігноруйте біль при статевому акті. Якщо ви відчуваєте біль і сильний дискомфорт під час сексу, утримайтеся від статевого акту, поки не обстежуєте у лікаря і не здасте аналізи на ІПСШ. У деяких жінок бувають болі при статевому акті в результаті хламідійної інфекції.

 5. 5

  Обговоріть ректальні болю або виділення зі своїм лікарем. Біль або виділення поблизу прямої кишки також асоціюється з симптомами хламідіозу у жінок, і ці симптоми вимагають огляду лікаря. Ректальні болі бувають у жінок, які займалися анальним сексом.

 6. 6

  Зверніть увагу на болі в животі і печію. Якщо у вас бувають болі в животі і дискомфорт в області печінки або матки, здайте аналізи на хламідіоз або інші ІПСШ.

 7. 7

  Не ігноруйте біль в області тазу або нижній частині спини. Це може бути знаком, що хламідіоз поширився від шийки матки в маткові труби.

Метод 2 з 2: Розуміння хламідії 1. 1

  Знайте, перебуваєте ви в групі ризику. Люди, які ведуть активне сексуальне життя (особливо з багатьма партнерами) ризикують заразитися хламідіозом. Це звичайна ІПСШ, яка передається шляхом вагінального, анального або орального сексу. Будь-яка людина, який веде активне сексуальне життя, повинен регулярно здавати аналізи на ІПСШ, включаючи аналіз на хламідіоз. Можливо, ви знаходитесь в групі ризику, якщо наступне застосовно до вас:
  • У вас був незахищений сексуальний контакт з людиною, у якого є хламідіоз або інша ІПСШ.
  • У вас виявлені інші ІПСШ.

 2. 2

  Не чекайте появи симптомів. Так як захворювання дуже часто протікає безсимптомно, це може бути досить небезпечно для жінок. Хламідіоз, можливо, руйнує ваше тіло, навіть якщо ви не відчуваєте ніяких симптомів. Не вилікувані інфекції можуть стати причиною запальних захворювань тазових органів, які, в кінцевому підсумку, можуть призвести до безпліддя.

 3. 3

  Знайдіть місце для обстеження. Зв`яжіться з місцевою поліклінікою, зі своїм лікарем, центром планування сім`ї або будь-яким іншим місцем, де проводять аналізи на ІПСШ.

 4. 4

  Негайно починайте лікування. Якщо ви здали аналізи і виявився хламідіоз, як лікування зазвичай призначають оральний прийом антибіотиків. Інфекція зазвичай проходить через тиждень або два. У випадку більш важкого перебігу захворювання можливе призначення внутрішньовенних антибіотиків.
  • Якщо у вас виявлений хламідіоз, то ваш партнер теж повинен здати аналізи і пройти лікування, щоб уникнути повторного зараження.
  • Якщо у вас багато сексуальних партнерів, то обов`язково необхідно використання презерватива, щоб знизити ризик заразитися хламідіозом або іншим видом ІПСШ в майбутньому.

Поради

 • Через те, що лише 30% жінок відчувають фізичні симптоми хламідіозу, необхідно здати аналізи, якщо ви ведете активне сексуальне життя. Не діагностована хламідійна інфекція може призвести до небезпечних для життя репродуктивним ускладнень у жінок, які можна легко запобігти за допомогою антибіотиків і контрацептивів.