Як перевірити себе на генітальні бородавки, викликані ВПЛ

ВПЛ, також відомий як вірус папіломи людини, це один з найбільш поширених видів інфекцій, що передаються статевим шляхом. Одним з найбільш помітних симптомів цієї інфекції є наявність на геніталіях розростань типу бородавок. Ви можете легко перевірити себе на викликані ВПЛ генітальні бородавки в домашніх умовах, якщо підозрюєте інфікування вірусом. У подальшому вам знадобиться консультація лікаря для більш точної діагностики.
Метод 1 з 3: Самоперевірка на ВПЛ-інфікування

 1. 1

  Ознайомтеся з характеристиками генітальних бородавок при ВПЛ. Гострі кондиломи являють собою м`які рожеві або червонуваті розростання, що нагадують цвітну капусту. Вони можуть з`являтися групами або окремо.
  • Гострі кондиломи з`являються в паху, на мошонці, стегнах і на пенісі у чоловіків або навколо піхви, на зовнішніх статевих органах у жінок.
  • Генітальні бородавки можуть також знаходитися в анальної області.

 2. 2

  Зверніть увагу на такі симптоми, як свербіж і печіння. Люди, що страждають від генітальних бородавок, скаржаться на печіння і поява свербежу в області статевих органів.
  • Бородавки в анальної області викликають біль, свербіж і кровотечі при дефекації.

 3. 3

  Використовуйте тест з оцтом. Перед зверненням за медичною допомогою, ви можете самостійно провести тест з оцтом, який покаже наявність гострої кондиломи. Вам буде потрібно оцет, декілька паперових серветок і контейнер.
  • Налийте невелику кількість оцту в контейнер. Вимийте проверяемую область водою з милом.
  • Занурте паперову серветку в контейнер з оцтом, серветка повинна повністю промокнути. Щільно прикладіть серветку на ділянку геніталій на кілька хвилин.
  • Шкіра геніталій, уражена загостреними бородавками, вступає в реакцію з оцтом, і з`являються світлі плями. Генітальні бородавки проявляються кольором звичайної шкіри або темніше. Пам`ятайте, що так проявлятися можуть не тільки гострі кондиломи.

 4. 4

  Коли необхідно звернутися до лікаря. Після інфікування симптоми можуть бути відсутні протягом трьох - восьми тижнів. Однак, деякі люди починають помічати симптоми через чотири - дванадцять тижнів після інфікування. Пам`ятайте, що відсутність симптомів не означає відсутність інфікування вірусом, тому важливо регулярно здавати аналіз на ВПЛ.
  • Якщо ви має будь-які симптоми, описані в цьому розділі, проконсультуйтеся з лікарем про необхідність лікування.

Метод 2 з 3: Медична діагностика

 1. 1

  Надайте лікаря всю необхідну інформацію для більш точної постановки діагнозу. Вашого лікаря потрібно повна медична історія та огляд для постановки діагнозу. Більш прицільна діагностика включає в себе:
  • Анамнез про інфекції передаються статевим шляхом, наприклад хламідіоз, генітальний герпес, гонорея, сифіліс та трихомоніаз.
  • Огляд геніталій і інші симптоми. Лікар спитає про колір і запах вагінальних виділень або виділень з пеніса.
  • Сексуальна поведінка. Використання тих чи інших методів контрацепції.
  • Огляд уражених областей тіла. Повідомте лікаря, якщо відчуваєте дискомфорт або біль під час процедури.

 2. 2

  Здайте мазок (для жінок). Під час взяття мазка в піхву вводиться пластиковий або металевий вагінальний розширювач, щоб надати можливість оглянути шийку матки. Після цього лікар бере мазок з шийки матки, який відправляється в лабораторію для аналізу.


  • Мазок повинен бути зданий за тиждень до і за тиждень після менструації, так як менструальна кров може впливати на результати дослідження.
  • Більшість гінекологів рекомендують статева стриманість і виключення косметичних продуктів, спреїв за добу до здачі аналізу.

 3. 3

  Пройдіть кольпоскопію (для жінок). Кольпоскопія - це візуальна оцінка стану аномалій у піхву, шийці матки за допомогою збільшують лінз. При необхідності лікар може обробити підозрілу область слабким розчином оцту для кращої візуалізації патологічних утворень.

 4. 4

  Здайте біопсію. При підозрілих результатах при кольпоскопії або при результатах мазка про інфікування ВПЛ може знадобитися біопсія. Біопсія - це процедура, при якій хірургічно береться шматочок тканин для мікроскопічного аналізу.
  • Зазвичай ця процедура проводиться під місцевою анестезією, але при необхідності може застосовуватися наркоз.

Метод 3 з 3: Способи передачі генітальних бородавок

 1. 1

  Як можна заразитися ВПЛ. ВПЛ поширюється при прямому контакті з інфікованими клітинами шкіри. Вірус проникає в шкіру через порізи, рани. Тут вірус вражає клітини і розмножується. Інфіковані клітини шкіри розростаються на поверхні шкіри у вигляді бородавки.
  • Гострі бородавки передаються при безпосередньому контакті зі шкірою під час вагінального або анального сексу.

 2. 2

  Групи людей з підвищеним ризиком зараження вірусом. Люди з великою кількістю статевих партнерів більш схильні до ризику зараження загостреними кондиломами. Підвищеним ризиком володіють люди, які не використовують презерватив.
  • Іммуннодефіцітние стану на тлі СНІДу або онкологічного захворювання підвищують ризик інфікування ВПЛ.

 3. 3

  Пам`ятайте, що ВПЛ-інфекція викликає розвиток раку шийки матки. Наявність ВПЛ-інфекції підвищує ризик розвитку раку шийки матки. Єдиний спосіб розпізнати ВПЛ-інфекцію це цитологічний мазок і аналіз ВПЛ. До ранніх симптомів раку шийки матки відносяться:
  • Біль у попереку, біль під час сексу, утруднення сечовипускання і незвичайні вагінальні виділення після сексу. Такі симптоми можуть бути проявами великої кількості інших захворювань. Обов`язково проконсультуйтеся з лікарем, якщо у вас є ці симптоми.

 4. 4

  Ознайомтеся з методами лікування гострих кондилом. Проконсультуйтеся з лікарем про методи позбавлення від генітальних бородавок. До медичних засобів відносяться рецептурні топические крему, наприклад Іміквімод або Алдара, кріотерапія рідким азотом і лазерна хірургія.
  • Крем «Алдара» наноситься три рази на тиждень. Не використовуйте крем довше 16 тижнів. Лікарі призначають зазвичай наносити крем кожен другий день тижня, тобто понеділок, середу і п`ятницю.
  • Наносите крем на уражену область перед сном. Залиште крем на 6-10 годин. Вранці змийте залишки крему водою з милом.
  • Не наносіть цей крем на чутливі тканини піхви. Перед нанесенням крему на область пеніса, добре відтягніть і вимийте крайню плоть.

Поради

 • При використанні кремів результат слід очікувати тільки через два тижні.

Попередження

 • На жаль, ВПЛ-інфекція може протікати безсимптомно.