Як перевірятися на герпес

Перевіритися на герпес рекомендується всім людям, які належать до групи високого ризику зараження захворюваннями, що передаються статевим шляхом, а також тим, у кого в даний час спостерігаються можливі симптоми цієї інфекції. В даний час герпес не лікується, але у випадку, якщо результати ваших аналізів будуть позитивними, ви будете знати, як боротися з цією хворобою. З нашої статті ви дізнаєтеся, як перевіритися на герпес, і які тести вам можуть запропонувати.
Метод 1 з 3: Аналіз крові

 1. 1

  Зверніться до лікаря, якщо ви входите до групи ризику зараження захворюваннями, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ). Врахуйте, що для того, щоб в аналізах були виявлені антитіла, може знадобитися до 16 тижнів. Інакше результати тесту можуть виявитися неправильними.
  • Лікарі рекомендують, щоб ви повернулися для повторних аналізів, якщо ви зробили їх протягом 16 тижнів після зараження вірусом, щоб не помилитись помилковими негативними результатами.

 2. 2

  Попросіть лікаря направити вас на аналіз крові, що виявляє ЗПСШ. Цей тест здатний виявити від 4 до 5 інфекційних захворювань, що передаються статевим шляхом (ІПСШ).

 3. 3

  Заздалегідь дізнайтеся, які ІПСШ будуть виявлятися за допомогою вашіего аналізу. Деякі клініки перевіряють різні інфекції.

 4. 4

  Спробуйте скласти спеціальний тест, що виявляє герпес в крові. Цей тест може бути більш дорогим, але він зможе точно визначити, який у вас вірус: ВПГ-2 (генітальний герпес) або ВПГ-1 (оральний герпес).

 5. 5

  Заздалегідь дізнайтеся назву свого тесту на герпес. Наприклад, один тест, який називається Імуноферментний аналіз на вірус герпесу (The Herpes Select ELISA), відомий тим, що іноді дає неправильні результати. Якщо вам призначили цей тест, то дізнайтеся, який у вашого тесту індексне значення.
  • Якщо індексне значення більше 1,1, то тест вважається позитивним. Однак у людей, у яких значення були нижче 3,5, часто виходили помилкові позитивні результати.

Метод 2 з 3: Аналіз клітинних культур

 1. 1

  Йдіть до лікаря, якщо у вас є відкрита ранка на статевих органах. У вас візьмуть аналіз клітинної культури, щоб краще визначити вашу хворобу.

 2. 2

  Лікар повинен провести по виразки ватною паличкою. Клітини вірусу будуть поміщені в герметичний контейнер.

 3. 3

  Потрібно почекати кілька днів, поки клітини вірусу не розвинуться, і лабораторія повідомить вам про наявність герпесу.
  • Іноді результати цей тесту можуть бути помилковими. Якщо у вас негативні результати, а симптоми буквально на обличчя, то ви можете спробувати тест на аналіз ДНК вірусу.


  • Лікар може також використовувати скребок, щоб лабораторія перевірила клітинну культуру на присутність антигенів вірусу ВПГ-2.

Метод 3 з 3: Тест на ДНК

 1. 1

  Робіть тест на ДНК відразу ж, якщо ви боїтеся інфекції спинного мозку або інфекції мозку, що викликаються вірусом ВПГ. Але трапляється це дуже рідко. Для даного тесту у вас візьмуть трохи спинномозкової рідини.

 2. 2

  Ви можете вибрати тест на полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), якщо ви хочете дізнатися, яким вірусом ВПГ ви заразилися. Майте на увазі, що це дорогий тест.

 3. 3

  Лікар повинен зібрати рідину з відкритою виразки або взяти на аналізи вашу кров.

 4. 4

  Рідина буде направлена для аналізу ДНК вірусу. Ви отримаєте результати, які вкажуть, яким типом герпесу ви заражені.


Поради

 • Якщо ваш тест вийшов позитивним, то обговоріть це з вашим лікарем. Вам призначать лікування, щоб придушити вірус. Також вам випишуть ліки, які знизять ризик рецидиву хвороби та передачі вірусу іншим людям. Однак, ВПГ не лікується, і ця хвороба залишиться на все ваше життя.

Що вам знадобиться

 • Візит до лікаря
 • Аналіз крові
 • Тест на клітинну культуру / антигени
 • Тест на ДНК