Як допомагати дітям з СДУГ

СДУГ (синдром дефіциту уваги з гіперактивністю) може бути важким порушенням, з яким важко справлятися. Але якщо надати необхідну допомогу і підтримаю, діти з СДУГ можуть вирости дуже успішними і щасливими.

Кроки

 1. 1

  Переконайтеся, що у дитини діагноз саме СДУГ. Багато стану мають схожі ознаки, тому дуже ретельна перевірка необхідна для того, щоб знати, що ви боретеся з тією хворобою.

 2. 2

  Прийміть той факт, що дитина страждає СДУГ, і це хвороба. Та частина мозку, яка відповідає за увагу і самоконтроль, не функціонує належним чином. Не забувайте, що дитина не намагається навмисно ускладнювати всім життя.

 3. 3

  Завжди давайте чіткі вказівки: дитина повинна розуміти, чого від нього чекають. І дитині, і батькам набагато простіше, коли є чіткі правила, і ясно, які очікувані дії і результати.
 4. 4

  Багато хваліть і стимулюйте дитини. Діти з СДУГ вимагають похвали, і вони будуть більш успішні, коли її отримають.

 5. 5

  Якщо дитина погано поводиться, боріться з цим. Швидко і зрозуміло поясніть дитині, що він зробив неправильно, чому це неправильно, і порадьте йому, що слід зробити замість цього. 6. 6

  Якщо дитина продовжує себе погано вести, дайте йому попередження: скажіть, які будуть наслідки, якщо він не перестане. Більшість дітей з СДУГ не усвідомлюють граніц- якщо ви будете давати занадто багато попереджень і недостатньо покарання, вони будуть вести себе тільки гірше. Їх потрібно карати відразу ж і як слід.

 7. 7

  Як покарання усувайте дитини від інших (наприклад, ставте в кут). Це дуже дієвий покарання для дітей з СДУГ і навіть для підлітків.

 8. 8

  Перенаправляйте поведінку дитини. Якщо ви просите його перестати що-небудь робити, але він дійсно не знає, як, потрібно перенаправити його на що-небудь інше. Наприклад, замість того, щоб говорити «перестань чіпати Аню», скажіть «поклади руки на коліна».

 9. 9

  Діти з СДУГ краще реагують, якщо приділяти їм увагу індивідуально. Тримайте їх ближче до себе, усаджуйте на передніх рядах або ставте спереду групи. По можливості працюйте з такими дітьми в менших класах або менших групах.

 10. 10

  Стимулюйте активність дитини. Намагайтеся зробити так, щоб їм було де порухатися, коли вони будуть чимось займатися.