Як дізнатися хворі ви герпесом

Генітальний герпес (herpes simplex) - це вірусне захворювання, що передається статевим шляхом, і яке часто зустрічається в Росії і в інших країнах. Хоча лікарі допоможуть вам позбутися симптомів, зменшать біль, і знизять можливість поширення інфекції, ця хвороба не виліковується. Якщо ви не будете лікувати генітальний герпес, то це викличе подальше поширення хвороби, включаючи передачу вірусу дитині під час пологів, а також запалення сечового міхура, запалення прямої кишки, і у важких випадках - менінгіт. Прочитайте нашу статтю, щоб дізнатися, чи є у вас це захворювання.
Метод 1 з 3: Фактори ризику

 1. 1

  Багато людей з генітальним герпесом можуть жити без симптомів протягом тривалого періоду часу. Подумайте, чи варто вам зробити аналізи на виявлення вірусу, щоб запобігти симптоми і уникнути поширення інфекції.

 2. 2

  Незахищений секс є одним з факторів ризику. У вас дуже високий шанс заразитися вірусом ВПГ-2, якщо ви практикуєте незахищений секс. Але тим не менш, герпесом можна заразитися навіть під час безпечного сексу, особливо під час загострення хвороби.

 3. 3

  Визначте, чи було у вас недавно велика кількість сексуальних партнерів. Герпес може передаватися як статевим шляхом, так і орально.

 4. 4

  Генітальний герпес викликається вірусами двох видів: ВПГ-1 і ВПГ-2. Вірус ВПГ-1 є найпоширенішим і викликає появу виразок на губах і в роті. Хоча зараження вірусом ВПГ-2 відбувається в основному генітальним шляхом, ВПГ-1 може передаватися через оральний секс.

 5. 5

  Будьте особливо обережні, якщо ви жінка. Генітальний герпес частіше передається від чоловіка до жінки.
  • У Сполучених Штатах кожна п`ята жінка заражена генітальним герпесом, у той час як серед чоловіків це кожен дев`ятий.

Метод 2 з 3: Симптоми герпесу

 1. 1

  Симптоми з`являються приблизно через два тижні після зараження цією хворобою. Вірусу необхідно якийсь час для розвитку, і перший прояв герпесу, як правило, переноситься гірше, ніж наступні рецидиви.

 2. 2

  Якщо ви заразилися герпесом, то у вас можуть з`явитися почервоніння та свербіж на статевих органах і навколо рота.

 3. 3

  Перевірте, чи немає в області статевих органів бульбашок. Бульбашки будуть наповнені рідиною білувато-жовтого кольору. Вони можуть лопатися і перетворюватися на виразки.
  • У жінок бульбашки можуть з`явитися на статевих губах, на слизовій піхви і шийки матки, а також в промежині, на сідницях, і на стегнах. Виразки зазвичай гояться протягом 7-14 днів.
  • У чоловіків бульбашки зазвичай з`являються на мошонці, статевому члені, сідницях, і на стегнах.

 4. 4

  Також перевірте, чи з`явилися у вас бульбашки на губах, у роті, біля очей, на мові, і на інших частинах тіла. Перед тим, як з`явиться пухирець, ви можете відчути поколювання в цьому місці.

 5. 5

  Зверніть увагу, якщо у вас з`явилося хворобливе сечовипускання. Під час загострення герпесу, сечовипускання може бути дуже болючим. У деяких випадках жінки не можуть спорожнити сечовий міхур, і змушені звернутися до лікаря, щоб помочитися.

 6. 6

  Зверніть увагу на виділення з піхви.

 7. 7

  Зверніть увагу, якщо у вас з`явилися симптоми грипу, так як це ознаки інфекційного захворювання, наприклад, лихоманка, м`язові болі, зниження апетиту, і втому. 8. 8

  Герпес найчастіше проявляється під час менструації, стресу, хвороби, коли ви відчуваєте себе втомленим. Зверніться до лікаря, якщо ви відчуваєте перші загострення хвороби.

Метод 3 з 3: У лікаря

 1. 1

  Попросіть лікаря видати вам направлення на аналіз, що виявляє захворювання передаються статевим шляхом.

 2. 2

  Зробіть аналіз крові. Цей тест можливе не визначить тип вірусу ВПГ, але з його допомогою буде можна побачити, чи були у вас рецидиви, навіть якщо у вас немає ніяких симптомів.

 3. 3

  Йдіть до лікаря відразу, як тільки у вас з`являться симптоми герпесу. Лікар зможе відправити вміст бульбашок на аналізи, щоб визначити вид вірусу ВПГ.

 4. 4

  Зробіть тест на ДНК вірусу, щоб визначити, заразилися ви вірусом ВПГ-1 ілм ВПГ-2. Для тесту можна використовувати кров, спинномозкову рідину, або тканини поряд з виразкою. Такий тест може коштувати дуже дорого.

 5. 5

  Отримайте рецепт на противірусні ліки від герпесу, якщо тест показав позитивний результат на вірус. Вони допоможуть придушити вірус і його симптоми. Вони також знижують ризик передачі герпесу іншим людям.


Поради

 • Якщо у вас виявили герпес, то обговоріть це зі своїм сексуальним партнером. Це найкращий спосіб, щоб зменшити прояви захворювання, а також можливість передачі вірусу іншим людям.

Що вам знадобиться

 • Візит до лікаря
 • Аналіз крові / тест на ДНК
 • Симптоми інфекції (втома, лихоманка, біль у м`язах)
 • Бульбашки / ранки
 • Виділення
 • Почервоніння / свербіж
 • Хворобливе сечовипускання
 • Противірусні препарати