Як швидко вилікувати спалах герпесу

Як швидко вилікувати спалах герпесу

Герпес викликається вірусом простого герпесу. Як тільки вірус потрапляє в організм, він назавжди там залишається, ховаючись у нервових корінцях. Коли ж імунітет (сила організму, щоб боротися з інфекцією) слабшає, відбувається спалах герпесу. Період часу, необхідний, щоб вилікуватися, у всіх людей різний. У деяких спалах герпесу проходить через кілька днів. В інших випадках, на одужання буде потрібно більше двох тижнів. Якщо ви ведете правильний спосіб життя, то, швидше за все, спалах не відбудеться. Але якщо вона все ж таки відбулася, то є способи, які можна зробити, щоб швидко вилікуватися.
Частина 1 з 4: Визначте діагноз

 1. 1

  Дізнайтеся ознаки і симптоми герпесу. Найбільш поширеним проявом герпесу є невеликі, хворобливі, наповнені рідиною пухирці. Хоча герпес, як правило, вражає статеву область, він може з`явитися і в інших місцях, таких як обличчя, груди, спина, живіт, сідниці і ноги. Зазвичай герпес супроводжується свербінням, але не обов`язково. Також може виникнути лихоманка, незрозуміла біль у тілі або набрякання залоз.

 2. 2

  Визначте точний діагноз. Якщо ви турбуєтеся, що у вас може бути герпес, не панікуйте. Перш ніж приступити до схеми лікування, відвідайте лікаря, щоб підтвердити діагноз.

 3. 3

  Ознайомтеся з різними медичними методами. Ваш лікар обговорить з вами все, що вам потрібно знати про герпес. Важливо, щоб ви запитали його про профілактику спалахів і їх лікуванні.

Частина 2 з 4: Домашні засоби

 1. 1

  Прийміть теплу ванну. Біль є поширеною скаргою при спалаху герпесу. Тепла ванна допоможе зменшити біль, а також розслабити все тіло. Користуйтеся милом, щоб утримувати своє тіло в чистоті і запобігти вторинне зараження. Переконайтеся, що ви ретельно почистили поверхню ванни після купання, щоб не заразити вірусом тих людей, які живуть з вами в одному будинку.

 2. 2

  Використовуйте харчову соду і кукурудзяний крохмаль, щоб підсушити пухирці. Застосовуйте будь-який з цих порошків на відкриті рани. Вірус процвітає у вологому і мокрому середовищі, якщо ви будете очищати і підсушувати ці ділянки, вони швидше заживуть. Ви можете використовувати ватяний тампон, щоб завдати харчову соду і кукурудзяний крохмаль. Викиньте ватний тампон після використання.

 3. 3

  Використовуйте лід, щоб заглушити біль і зменшити свербіж. Лід не можна прикладати довше, ніж на 15 хвилин, так як тривалий вплив холоду може призвести до пошкодження тканин. Сверблячі місця можуть дуже турбувати і сочитися, лід же допоможе запобігти свербіж.

 4. 4

  Використовуйте рослинні лікарські засоби. Ці кошти допоможуть обмежити спалах герпесу, а також прискорити загоєння і зменшити дискомфорт.
  • Покладіть на хворобливу ділянку пакетик чорного чаю. По-перше, залийте пакетик чаю окропом. Відразу ж охолодіть його і покладіть на верхню частину рани. Це буде заспокоювати рану, і боротися з інфекцією.
  • Приймайте добавки з ехінацеєю. Ехінацея стимулює імунну систему, тим самим запобігаючи спалах герпесу.
  • Приймайте лізин. Для лікування спалаху герпесу, приймайте 1 грам лізину три рази на день. У деяких випадках, лізин призводить до зниження тривалості спалаху, а також зменшує ймовірність появи рецидивів. Лізин блокує дію аргініну. Аргінін збільшує розмноження вірусу герпесу. Лізин потрібно приймати, коли у вас стався спалах герпесу або до появи симптомів. Якщо ви страждаєте від каменів у жовчному міхурі або у вас високий рівень холестерину, ви повинні бути обережні, приймаючи лізин. Лізин присутній в рибі, картоплі, яйцях, і курці.
  • Використовуйте гамамелис. Це рідкий розчин, який можна купити в аптеці. Візьміть ватний тампон і нанесіть невелику кількість гамамелісу на нього. Покладіть ватний тампон на уражену ділянку і залиште на 2-3 хвилини. Спочатку ви можете відчути біль, але потім біль пройде. Застосовуйте гамамелис 3 рази на день, і виразки зникнуть за кілька днів.
  • Спробуйте лимонну м`яту (наукова назва - Меліса лікарська). Мелісса пригнічує дію на вірус герпесу. Вона перешкоджає поглинанню вірусу клітинами. Мелісса повинна застосовуватися при появі перших симптомів. Вона буде менш ефективна, якщо клітини вже інфіковані герпесом. Використовуйте 1% екстракт 4-5 разів на день.
  • Використовуйте екстракт сибірського женьшеню. В експериментальному дослідженні, за участю 93 осіб, було виявлено, що сибірський женьшень може зменшити тяжкість симптомів герпесу. Він також скорочує тривалість спалаху герпесу. Еліутерозіди є активним компонентом екстракту, які відповідають за швидке загоєння. Екстракт може бути доступний в твердому, рідкому або порошкоподібному вигляді.

 5. 5

  Спробуйте методи тіло-розум. Загалом, спалах будь-якого захворювання обумовлена зменшенням імунітету через різних психологічних і фізичних стресів. Техніки релаксації і медитації допомагають зняти стрес. Це підвищить імунітет. Високий рівень імунітету знизить ймовірність спалаху герпесу. Він також зменшить період прояву симптомів.
  • Техніки релаксації. Це методи, які допоможуть вам розслабитися в стресових ситуаціях. Використовуючи ці методи, ви розслабляєтеся, повторюючи конкретне слово. У підсумку, тіло навчиться розслаблятися, коли ви подумки вимовляєте це слово.
  • Медитуйте вранці. Медитація допоможе вам залишатися розслабленим протягом усього дня. Це підвищить ваш імунітет. Сильний імунітет допоможе швидко вилікувати спалах.

 6. 6

  Використовуйте гомеопатичне лікування. Різні гомеопатичні препарати ефективно полегшують спалаху герпесу. Клінічні випробування довели ефективність деяких нозодов і їх біохімічного складу.
  • Аконіт допомагає при лихоманці, палінні і запалення.
  • Сірка знижує рецидив спалахів герпесу.

Частина 3 з 4: Використовуйте лікарські препарати 1. 1

  Противірусні ліки. Герпес є вірусною інфекцією. Застосування противірусних препаратів допоможе скоротити тривалість спалаху. Якщо ці ліки приймаються на початку спалаху, є ймовірність, що спалах не відбудеться. Противірусні ліки також запобіжать поширення вірусу на інші частини тіла. Противірусні ліки можна купити тільки в аптеці за рецептом. Наступні препарати часто призначають при герпесі:
  • Ацикловір. Цей противірусний препарат діє як аналог вірусної ДНК і вбудовується у вірусну ДНК, після цього вірус пошкоджується, і його розмноження припиняється. Доза, рекомендована Центром з контролю і профілактики захворювань, становить 400 мг перорально 3 рази на день, протягом 5 -10 днів.
   Ацикловір також доступний у формі крему. Він може бути застосований безпосередньо на виразки. Ацикловір в кремі вбиває вірус. Це скорочує тривалість спалаху герпесу. Це також зводить до мінімуму симптоми герпесу.
   • Нанесіть крем тільки на уражену ділянку.
   • Нанесіть крем на виразку і втирайте його м`яко, поки він не зникне.
   • Не допускайте, щоб крем вступав у контакт зі слизової оболонки порожнини рота, носа або очей.
  • Фамцікловір. Це противірусний засіб схоже за дією на ацикловір. Доза цих ліків, рекомендована Центром з контролю за захворюваннями, становить 125 мг двічі на день протягом 5 днів.
  • Докозанол. Це крем, що містить спирт. Він зменшує симптоми і тривалість спалаху герпесу. Ці ліки перешкоджає попаданню вірусу в клітини людини, запобігаючи злиття людської клітини та вірусної мембрани. Його можна купити без рецепта лікаря. Спробуйте наносити крем на уражену ділянку, як тільки ви відчуваєте наступ спалаху.

 2. 2

  Антисептики і антибіотики. Застосування будь-яких антисептичних мазей діє як паліативна міра, щоб уникнути зовнішніх проявів інфекції у вигляді висипки. Пероральні антибіотики часто призначаються у поєднанні з антисептиками, вони борються з інфекцією всередині організму.

 3. 3

  Знеболення. Найчастіше, ви можете відчувати біль або печіння навколо висипки. Безрецептурні знеболюючі, такі як ібупрофен, аспірин або ацетамінофен, полегшать ці симптоми. Пов`язка з лідокаїном також досить ефективна. Якщо біль нестерпна, або супроводжується іншими симптомами, що заважають займатися повсякденною діяльністю, зверніться до лікаря.

Частина 4 з 4: Запобігання подальшого розповсюдження інфекції

 1. 1

  Уникайте тісного одягу або білизни. Важливо, щоб було якомога менше тертя в ураженій зоні. Вільний одяг дозволить повітрю циркулювати навколо вашого тіла і збереже виразки чистими і сухими.

 2. 2

  Чи не поширюйте виділення з бульбашок. Наскільки це можливо, необхідно обмежити виділення з бульбашок і запобігти їх поширення по всьому тілу, одязі і навколишніх предметів. Пам`ятайте, що герпес заразний, в тому числі він може поширитися і на інші частини вашого власного тіла.

 3. 3

  Практикуйте здоровий спосіб життя. Є багато факторів, що впливають на спалахи герпесу. До них відносяться: зловживання алкоголем, куріння, малорухливий спосіб життя, погане харчування і підвищений рівень стресу. Наскільки це можливо, зміцните вашу імунну систему, так як це запобіжить майбутні спалахи герпесу і допоможе пухирцям гоїтися швидше.

 4. 4

  Уникайте займатися сексом під час спалаху. Ваші бульбашки або виразки можуть ще більше дратуватися під час статевого контакту. Крім того, під час спалахів, герпес найбільш заразний, це означає, що ви піддаєте свого партнера ризику зараження інфекцією.

 5. 5

  Поліпшите свій раціон харчування і рівень активності. Здорове харчування і фізичні вправи допоможуть зменшити спалаху.

 6. 6

  Пийте воду. Ви повинні споживати не менше 8-10 склянок води щодня. Це розбавляє сечу і знімає біль через генітального герпесу.

Поради

 • Кращий спосіб боротьби зі спалахом герпесу - це бути обізнаним про цю хворобу. Отримайте якомога більше інформації про це захворювання.
 • Герпес може бути дуже чутливою темою. Важливо отримати належну консультацію і допомогу для вирішення цього питання.
 • Якщо у вас серйозний герпес і він вражає великий відсоток тіла, ви повинні негайно звернутися до лікаря. Можливо, буде потрібно госпіталізація і більш агресивне медичне втручання.