Як визнавати свої помилки

Визнати, що ви допустили помилку, може бути дуже непросто, якщо ви всіляко намагаєтеся «тримати обличчя». Однак в очах інших людей людина, яка вміє визнавати допущені помилки і йти далі, швидше завоює повагу, ніж той, хто буде злитися і йти від відповідальності. Зрештою, продовжуючи і далі відмовлятися визнавати свою неправоту або стаючи причиною проблеми, ви можете втратити репутацію, відносини, свою роботу або кар`єру.


Як б не здавалося важким навчитися визнавати помилки, це вміння звільнить вас і дозволить вам та іншим перейти до кращих відносин або кращим результатам. Готуйтеся визнавати свої помилки!

Кроки

 1. 1

  Обміркуйте свої почуття, коли ви допускали помилку. Якщо ви перфекціоніст або людина зі надактивного самокритикою, зроблені помилки можуть до смерті налякати вас або змусити вас повірити, що вам доведеться приховувати їх або звинувачувати в них когось іншого. І все ж ці дії викличуть нові проблеми, і ситуація тільки погіршиться, або вам доведеться зіткнутися з ще гіршими наслідками. Якщо якийсь з цих варіантів ставиться до вас, вам дійсно потрібно буде застосовувати методи, які використовуються в цій статті:
  • Коли ви допускаєте помилку, ваш внутрішній критик починає сходити з розуму, звинувачуючи у всьому вас самого, і від цього досконала помилка виглядає ще гірше, ніж є насправді. Ви думаєте про свою помилку тільки в негативному світлі.
  • Дотримуючись цієї помилку, ви занижуєте свою самооцінку, називаєте себе дурним, тупим, безнадійним. Може бути, ви навіть переконуєте себе, що «у мене ніколи нічого не вийде правильно», що таким чином виключає будь-яку можливість вчитися на своїх помилках.
  • Припустившись помилки в якій-небудь галузі, ви відразу ж перестаєте вірити в свої думки та ідеї, а також починаєте по кілька разів обмірковувати вчинки, які ви здійснюєте, і рішення, які ви приймаєте.
  • Ви говорите собі, що ця помилка «ніколи не повториться знову», і нехай минуле стає вам попередженням, яке тисне ваш ріст і розвиток, не даючи вам брати на себе виправданий ризик за майбутню кар`єру, навчання, життєві плани і т.д. Незабаром ви станете роздратованим відлюдником, який повторює одні й ті ж дії, які не стануть в результаті «помилкою».
  • Ваша ідея про «помилку» спотворюється. Ви сприймаєте будь-яку помилку, будь це забута чашка чаю для коханої людини вранці або одного разу неперевірена орфографія в документі, як катастрофу, яка розчарує інших.

 2. 2

  Переосмисліть ідею того, що значить допускати помилки. По-перше, помилки трапляються, вони будуть траплятися і потім, навіть коли ви «засвоїте урок». Життя буває щедра на помилки, так само як і на можливості вчитися, любити і шанси виконувати задумане, якщо ви зважитеся їх прийняти. По-друге, помилки вказують нам те, на що ми здатні, показуючи, що ми не вміємо робити. Коли ви вже готові визнати свої зусилля помилкою, згадайте, що Едісон отримав електричну лампочку тільки після десяти тисяч спроб. По-третє, велика кількість помилок закінчується науковими, діловими, архітектурними, творчими винаходами і відкриттями. Крім того за допомогою помилок ви зможете зрозуміти і що-небудь у собі. Помилок є місце в нашому житті.

 3. 3

  Визнайте свої помилки. Один з кращих і найбільш ефективних способів відреагувати на помилку - прийняти відповідальність за неї, особливо якщо вона засмучує, приносить шкоду або турбує інших людей. І визнати помилку буде непогано, якщо вона турбує вас самого або того, ким ви намагаєтеся стати, так що намагайтеся не перекладати провину на іншого. Перестаньте тікати від помилок, інакше вони і далі будуть вас переслідувати.

 4. 4

  Після цього постарайтеся загладити свою провину. Це може бути простіше, ніж здається, якщо тільки вас не стримує почуття гордості. Прочитайте другу частину цієї статті про те, як варто визнавати свої помилки перед певною людиною.
  • Прочитайте "Як загладити свою провину», щоб заглибитися в цю тему.

 5. 5

  Accept your behavior but do not put yourself down. Instead of calling yourself a whole bunch of negative names, realize that while you could have done better / differently / more considerately than you did, perhaps mitigating factors such as tiredness, hunger, a sense of urgency, a desire to please, etc. overtook your more balanced self. Concentrate on how to deal with the underlying reason rather than on belittling your whole self.Пріміте свою поведінку, але не критикуйте себе. Замість того щоб обзивати себе, зрозумійте, що хоча ви і могли вчинити краще / інакше / більш обдумано, ніж у вас вийшло, можливо, у вас були пом`якшувальні обставини, наприклад, втома, голод, поспіх, бажання догодити і т.д., і вони застали вас зненацька. Сконцентруйтеся на те, як розібратися з першопричиною, а не гордуйте себе.  • Наприклад, ви можете сказати собі щось на зразок «У майбутньому я співаємо / висплюся / прийму до уваги всі фактори / подзвоню одного і т.д. перш, ніж приймати важке рішення / робити висновки / створювати проект і т.д. »

 6. 6

  Вчіться рухатися далі. Озиратися назад - це означає тонути в негативних роздумах про минуле. Ви не можете змінити минуле, але в сьогоденні ви можете жити більш усвідомлено. Вчіться на своїх помилках, але не зупиняйтеся на досягнутому. Наступного разу, коли буде допущена помилка, це розуміння допоможе вам побачити події в іншому світлі.

 7. 7

  Прагніть до досконалості. Багато людей, нездатні визнавати помилки, страждають від так званого «комплексу досконалості». Прагнення до досконалості може показати, що ви все життя борсатися в своїх помилках, після чого ви весь час будете почувати себе деморалізованим. Замість цього прагнете до досконалості, але в той же час визнайте, що ви недосконалі.
  • Вам не потрібно бути кращим у всьому. Вам не потрібно бути найяскравішим, самим жвавим, найкрасивішим або краще всіх одягненим чоловіком в компанії. Якщо ви думаєте, що вам потрібно бути кращим, вас поглинуть думки про ваші недоліки, і майже все, що ви робите і як ви поступаєте, буде в ваших очах здаватися неправильним.
  • Ви ідеальний такою, якою ви є, і можете й далі вчитися і розвиватися.

Метод 1 з 2: Визнати помилку перед конкретною людиною

 1. 1

  Якщо ви допустили помилку, яку вам потрібно буде перед кимось визнати, постарайтеся поговорити з постраждалим людиною. Якщо ви не можете поговорити з ним, поговоріть хоча б зі своїм близьким другом.

 2. 2

  Почніть з визнання, що ви помилялися. Наприклад, скажіть: «Пробач, що я пустила ці чутки. Це був образливий і дуже дитячий вчинок ».

 3. 3

  Вибачитеся за наслідки. Наприклад, скажіть: «Мені шкода, що я не врахував твою думку. Зараз я бачу, що зачепив твої почуття ».
  • Вибачайтеся, тільки якщо ви дійсно відчуваєте свою провину. Нещирі вибачення тільки більше скривдять людини.

 4. 4

  Поясніться, якщо це потрібно. Наприклад, скажіть: «Якби я знала, що у Джейн Доу все під контролем, я б не втручалася і не доставляла проблем».
  • Якщо це невелика помилка, а не серйозна проблема, пожартуйте над тим, що трапилося. Це покаже, що ви впевнено себе почуваєте і не переживаєте через незначні труднощів. Наприклад, скажіть: «Наступного разу у нас буде важливий клієнт. І я зроблю собі картки. Тоді я правильно запам`ятаю всі імена! ».


  • Подивіться по сторонах і поспостерігайте за людьми, які перетворили свої помилки у веселі історії та смішні анекдоти. Ці люди вміють розслаблятися, вони впевнені в собі і багатьом подобаються, тому що можуть побачити смішне у власних помилках.

 5. 5

  Поясніть, що такого більше не трапиться. Наприклад, скажіть: «Це було дуже нерозумно з мого боку. Наступного разу, коли я потраплю в таку ситуацію, я буду уточнювати подробиці, а не робити поспішні висновки ».

 6. 6

  Дайте іншій людині час, щоб відповісти. Залежно від ситуації людині може знадобитися час, щоб відповісти вам. І коли він це зробить, спробуйте змінити його розуміння ситуації. Вислухайте, як він сприймає ваші дії, слова або вашу роль в події.

 7. 7

  Нехай все буде як є. Рухайтеся далі. Прийме людина ваші вибачення чи ні, вам потрібно жити далі. Пов`язати в тому, що трапилося, або намагатися все виправити - не завжди буде кращим рішенням. Перестаньте намагатися занадто сильно або постійно турбуватися. Рухайтеся далі.

Метод 2 з 2: Перевірте свої здібності визнавати помилки

 1. 1

  Можливо, поруч немає людини, перед яким вам потрібно визнати свої помилки, але вам все одно потрібно знати, чи зможете ви виконати всі пункти, перераховані в цій статті. Ви можете спробувати протестувати свої можливості, навмисно допустивши помилку. Наступні кроки запропонують вам помилки, які ви можете «випробувати» і потім оцінити свою реакцію:
  • Читайте газету догори ногами. Коли хтось це помітить, що ви відповісте?
  • Обійміть незнайомої людини. Коли людина відреагує здивовано, що ви йому скажете?
  • Упустите що-небудь на кухні, наприклад, банку з приправами. Що ви скажете людині, яка помітить вашу необачність?
  • Їдьте додому без карти, слідуючи новим маршрутом. Коли ви заблукаєте, що ви будете робити? Ви попросите про допомогу або будете їздити, поки не заблукаєте остаточно? Ви подзвоніть додому, щоб зізнатися, що сталося?

 2. 2

  У кожному разі ви виштовхуєте себе зі звичного оточення і зони комфорту. Ви відкриваєтеся перед кимось, хто може це помітити і засудити вас. Спробуйте реагувати наступними способами:
  • Визнайте свою помилку. «Ой, так! Я читаю газету догори ногами! Якщо чесно, я задрімав, прикриваючись нею, а ви мене спіймали на цьому! »
  • Визнайте провину, якщо потрібно. «Прости, я впустила твою улюблену баночку з маринованими огірками. Я перевіряла одну теорію. Вранці я куплю тобі нову ».
  • Перш за все, зосередьтеся на самоаналізі і те, як ви відчуваєте себе, навмисно допускаючи помилку. Ви не ідеальна людина, але ви знаєте свої обмеження і важливість завжди підтримувати з іншими доброзичливі відносини.

Поради

 • Чи не таіте злість. Іншими словами: не чекайте занадто довго, щоб визнати свої помилки. Хлопець може виявитися не тим самим і просто піде. Він не може чекати вічно. Так що не тягніть. Відповідайте!
 • Більш серйозні розмови повинні відбуватися лицем до лиця. Менш серйозні проблеми можна обговорити по телефону або електронною поштою.
 • Прочитайте: Розповідь Патриції Хайсмит «Картковий будиночок», включаючи збірка її оповідань «Нічого привертає увагу: незібрані історії».
 • Не вимагайте ні від кого пробачення. Прощення має бути щирим і йти від серця. Так само як і похвалу, його не можна вимагати.
 • Прочитайте Статтю в «Нью-Йорк Таймс» від 18 вересня 2011 року "Що, якщо секрет до успіху - це невдача?» Http://nytimes.com/2011/09/18/magazine/what-if-the-secret-to -success-is-failure.html? _r = 1emc = eta1

Попередження

 • Ви не можете контролювати відповідну реакцію інших людей.Однако ви можете переконатися, що ви самі рухаєтеся далі.
 • Перестаньте карати себе за те, що ви не були достатньо хорошою людиною або за скоєні помилки. Ви досить гарні, і кожен в минулому на шляху до досконалості робив помилки.
 • Вчіться на своїх помилках. Оцініть помилку і те, як ви можете уникнути її здійснення в майбутньому. Якщо ви забудете цей інцидент, то, швидше за все, помилитеся знову.