Як вгамувати галасливих сусідів

Галасливі сусіди можуть перетворити ваше життя на справжнє пекло, заважати вам спати і займатися вашими справами. Втім, вони можуть навіть не підозрювати, що заважають вам, так що почати варто з ввічливою бесіди. Якщо після перших спроб це не спрацює, пора переходити до більш радикальних заходів. Всі інші сусіди скажуть вам спасибі!

Кроки

 1. 1

  Оцініть ситуацію. Перед тим, як перейти до рішучих дій, присядьте на хвилинку і зберіться з думками. Запишіть їх в блокноті.
  • Як вони шумлять і наскільки нестерпно?
  • Чи відбувається це зрідка або на регулярній основі?
  • Чому цей шум отруює вам життя?
  • Як ви хочете вирішити цю проблему? Які спеціальні дії ви готові зробити?

 2. 2

  Поговоріть з сусідом. Ваш сусід може навіть і не знати, в чому проблема.  • Ведіть себе пристойно і ввічливо. Поясніть ситуацію, що склалася і ввічливо запитаєте, звідки береться цей шум.
  • Переконливо скажіть, як ви хочете вирішити цю проблему.
  • Запропонуйте їм альтернативу або компромісне рішення. Може, вони можуть слухати музику в навушниках? Або приглушати звук після певного часу?
  • Не забувайте про безпеку. Якщо ви боїтеся або не знаєте своїх сусідів, візьміть з собою на переговори приятеля або іншого сусіда.

 3. 3

  Робіть нотатки. Запишіть результати вашої бесіди у всіх подробицях. Ретельні записи ваших дій допоможуть вам, якщо ви в майбутньому будете подавати офіційну скаргу. Ви зможете продемонструвати, що намагалися вирішити проблему мирним шляхом.

 4. 4

  Напишіть листа. Якщо переговори не допомогли, напишіть сусідові лист. Це може здатися дуже офіційним, але лист - відмінний спосіб донести інформацію просто і ясно на аркуші паперу.


  • Не поспішайте і ретельно продумуйте свій лист. Висловлюйте свої думки ввічливо і ясно. Пропонуйте свої умови вирішення проблеми.
  • Залиште копію листа собі в якості доказу, що ви намагалися вирішити проблеми самостійно.

 5. 5

  Ведіть щоденник. Вносьте в нього замітки всякий раз, коли сусіди вас турбують. Записуйте тип і гучність шуму, час, тривалість і ваші міркування з цього приводу. Це допоможе вам в майбутніх розглядах з сусідами або в разі подання офіційної скарги.

 6. 6

  Знайдіть посередника. Посередник полегшує бесіду між двома людьми і допоможе вам з сусідами досягти взаємовигідної угоди.

 7. 7

  Зв`яжіться з місцевими органами влади. Якщо всі спроби вирішення конфлікту увінчалися провалом, настав час звернутися за офіційною допомогою в місцеве відділення міліції.


Ввічлива бесіда і виклик міліції зазвичай вирішує вашу проблему, але деякі сусіди настільки жахливі і позбавлені поваги до інших, що з ними доведеться звертатися іншими способами. Приміром, ви викликали поліцію, бо з-за стіни гуркоче музика о 2 годині ночі. Але як тільки поліція приїжджає, сусіди тут же знижують гучність і прикидаються паіньками: мовляв, ми не шумимо. Через п`ять хвилин після від`їзду поліцейської машини - вечірка починається знову. Ось що можна проробляти всякий раз, коли ви стикаєтеся з невгамовними і неосудними сусідами:


Напишіть листа (анонімне), підкреслюючи наступні речі.


1. Вкажіть, що ГРУПА сусідів висловлює своє невдоволення і збирає комітет, покликаний покласти край цьому неподобству. Тепер ви не одні, а вас легіон. Можете прибрехати трохи.


2. Поясніть, що у багатьох з вас позмінні роботи, наприклад, в лікарні, і це вимагає зосередженості при роботі з медичним обладнанням і ліками. У разі медичної помилки вам дуже не хочеться залучати до суду галасливих сусідів, які не дають вам спати ночами і підривають вашу працездатність. Скажіть, що ви ВЖЕ приймаєте снодійне (вкажіть бренд для переконливості), щоб справлятися з роботою і засипати вчасно, але побічні ефекти погано впливають на вашу працездатність і, знову-таки, можуть стати причиною медичної помилки, яка спричинить за собою судовий розгляд, що включає самих сусідів.


3. На довершення, пригрозіть судовим розглядом, в результаті якого ваші сусіди можуть отримати величезний штраф або будуть вигнані з квартири (якщо вони її знімають). Це допомагає.


Зазвичай, дієвіше всього виявляються грошові загрози. Якщо ваші сусіди ризикують потрапити на величезний штраф, вони швидше за все заспокояться.


Удачі!


Video

Поради

 • Залучіть інших сусідів на вашу сторону. Швидше за все, шум доноситься і до них. Якщо справа дійде до офіційної скарги, корисно буде мати голос їх підтримки.
 • Якщо і ви, і ваші сусіди знімають квартири, направляйте копії скарг орендодавцю або управителю. Як правило, шум і гучна музика після певних вечірніх годин суперечать умовам контракту, і у домовласника буде привід поговорити з вашими сусідами.
 • Якщо всі інші способи не допомогли, встановіть свої колонки і включіть музику, в назві якої є слова "важкий метал" і "death punk". Швидше за все, ви самі попадете в психушку, якщо будете слухати це занадто довго, але така вже ціна тиші.
 • Зважуйте свої кроки і чиніть мудро. Якщо ваші сусіди осудні і реагують на ввічливі прохання, то своєчасні нагадування будуть достатні для вирішення повторних проблем. Якщо ж сусіди поводяться агресивно, то краще відразу звернутися за допомогою до міліції.
 • Чи не геройство. Скаржитися на шум п`яним сусідам о 3 годині ночі - не сама геніальна ідея. Відкладіть це до наступного ранку.
 • Зберігайте спокій. Це завжди допомагає дипломатичному вирішенню проблеми.

Попередження

 • При подачі офіційної скарги, попросіть зберігати вашу анонімність. Навіть самі розумні люди можуть вступити на шлях помсти, якщо ваша скарга накличе на них багатотисячний штраф.