Як умовити людини припинити погрожувати покінчити з собою

Якщо дорогою вам людина загрожує покінчити життя самогубством, сприймайте безпосередню загрозу всерйоз і дайте відповідь співчуттям, підтримкою і будьте поруч. Якщо ви відчуваєте, що ця людина почав погрожувати самогубством у зв`язку з постійними незадоволеними потребами або образами і т.д., з цим слід боротися в довгостроковій перспективі, коли безпосередня загроза минула.

Частина 1 з 3: Будьте повністю залучені

 1. 1

  Зупиніться і подумайте. На мить поставте себе на його місце і задайте собі питання: «Чому в нього загрози на першому місці?» Йому боляче? Сумно? Він пригнічений? Зол? Заплутався? Йому самотньо? Йому здається, що він здався? Більшість людей, які знаходяться на межі суїциду ображені, придушені, самотні, і / або відчувають, що всі надії втрачені. Коли люди погрожують покінчити з собою, вони роблять так, тому що це, ймовірно, остання можливість отримати те, що вони хочуть. Мова йде не про «бажанні маніпулювати» або нудних матеріалістичних бажаннях (наприклад, новий стільниковий телефон), але про вид потреб, які прирівнюють до серйозних питань і проблем, глибоким і постійних проблем, з якими насправді і дійсно потрібно боротися.

 2. 2

  Вислухайте. Налаштований на самогубство людина потребує вираженні почуттів або зіслання болю. У цих людей, ймовірно, різкі емоційні перепади і вони не можуть їх позбутися. Постарайтеся з`ясувати, що заподіює їм біль і змушує робити ці загрози. Поставтеся до людини ніжно, і нехай він знає, що ви тут, щоб допомогти прояснити ситуацію. Вислухайте його історії та емоції.

 3. 3

  Поговоріть з людиною. Ви повинні змусити людину зрозуміти, що в суїцид немає ніякого сенсу. Переконайте його, що в здійсненні самогубства немає ніяких переваг. Так, і біль пройде. Але страждання тих, кого він залишає позаду (включаючи вас!) Тільки почнуться. Якщо людина релігійна, вкажіть, що самогубство буде путівкою в пекло. А, це, безумовно, є останнім місцем, де він хотів би закінчити життя! Запропонуйте молитися за них і з ним і пошукайте вказівки у вашого бога (богів) про те, що сказати і що зробити.

Частина 2 з 3: Вивчаємо основне питання

 1. 1

  Знайдіть джерело проблеми. Повинна бути причина, чому людина емоційно засмучений і відчуває себе безнадійно. Спробуйте дізнатися чи ви можете вирахувати, де знаходиться джерело проблеми:
  • Можливо, людина страждає від втрати? Втрата члена сім`ї або близького друга через смерть, втрата роботи або будинку в кризу, або втрата свого здоров`я у зв`язку із загрозливим життя захворюванням або нещасним випадком, може спустошити будь-кого.
  • Страждає людина від сезонного афективного розладу?
  • Можливо, людина відчуває, що він не має значення для всіх, і що цей світ був би краще без нього.

 2. 2

  Утіште. Дайте людині деякий час і дозвольте зрозуміти, що йому потрібна допомога, щоб відчути себе краще. Запропонуйте провести більше часу з ним і зробіть все, що змусить його відчувати себе краще. Підіть разом в кіно, сходіть на прогулянку, зробіть покупки в торговому центрі, або запропонуйте приєднатися до одного з своїх захоплень.

Частина 3 з 3: Відповідайте з обережністю

 1. 1

  Не будьте занадто наполегливі. Якщо є речі, які людина не хоче обговорювати, не змушуйте його розповідати вам. Дотримуйтеся обмежень і навчитеся відступати.

 2. 2

  Не будьте людським угодником, але допомагайте достатньо для вирішення проблеми.

 3. 3

  Знайте, про що промовчати. Крім того, що потрібно обнадіювати і багато слухати, є деякі речі, які ви ніколи не повинні говорити. Незалежно від того, яке пояснення ситуації ви уявили, уникайте виголошення будь-якого з наступних висловлювань:
  • «Ти ідіот / дурень»: Це тільки підтверджує те, ким людина вже себе почуває і може підштовхнути його до межі.
  • «Ти егоїст»: Часто людина, яка хоче вчинити самогубство, перевантажений турботою про інших, світі і актуальним питанням, так що це дуже необдумане рішення таке сказати, і це може поранити вже беззахисну і ніжну душу. Тоді як елементи акту самогубства мають егоїстичний результат (в тому, що людина більше не живий для близьких), припущення, що людина внутрішньо егоїстичний, ймовірно, підтвердить мерзенні почуття всередині нього. Чи не розпаліть ситуацію виговором- це може погано закінчитися. Будьте уважні до того, що «близькі» можуть не допомагати йому, щоб побачити, наскільки сильно людині потрібна підтримка.
  • «Ти просто шукаєш уваги»: Навіть якщо ви так думаєте, вимова цих слів, стимулює людину довести, що це не так. Крім того, говорити таке егоїстично, так як це пахне бажанням позбудеться від людини і щоб він перестав вас турбувати, як ніби його почуття легко включити і вимкнути, як вимикач. Крім того, шукає він уваги чи ні, зараз не час досліджувати маніпулятивні риси особистості-це можна відкласти до етапу відновлення.


  • Клятва. Краще не треба! Клятва передбачає агресію, роздратування і досаду. Такі слова просто додадуться до відчутною агресії і можуть призвести до вибуху. Замість цього, будьте якомога спокійніше і ніжніше.
  • «Тобі потрібна допомога»: Це може здатися доброзичливим висловлюванням, але без пояснень звучить так, ніби ви хочете позбутися «проблеми» і вчасно відправити людину прямо в інше місце. Воно також може прозвучати як проповідь, зарозумілість і приниження. Замість цього скажіть людині, що існує професійна допомога, і що, крім того, ви і його сім`я і друзі і є для того, щоб допомогти. Будьте попереджуючими і покажіть цю допомогу, а не тільки пропонуйте банальності. Викличте швидку, сходіть на прийом до місцевого лікаря, привезіть маму цієї людини і т.д.

 4. 4

  Переконайтеся, що у людини є постійна допомога, щоб знайти мотивацію загроз. Уникайте накладення вашого роздратування або втоми до порівняння будь поточної загрози, але якщо поведінка повторюється, і виникла загрозлива картина, всіма засобами надайте людині професійну допомогу для довгострокового лікування. Це можна зробити, як тільки загроза минула, коли настав хороший час показати, що ви та інші готові надати підтримку, але людина повинна також скористатися підтримкою, щоб вирішити питання, які лежать в основі його нещастя.
  • Якщо людина є другом, залучіть сім`ю у надання допомоги

Поради

 • Пам`ятайте: ніхто не досконалий. Так що якщо він відмовляється говорити з вами про свої проблеми, це не ваша вина. Може бути, він занадто ніяковіє.
 • Краще бути спокійним, залишатися сильним, і бути готовим допомогти в будь-яку хвилину.
 • Скажіть йому, що ви будете сумувати, якщо він вчинить самогубство. І назвіть причину. Є щось, що ви хочете зробити з цією людиною, що не було б так приємно без нього?
 • М`яко, але твердо продемонструйте свою точку зору.
 • Запропонуйте деяку професійну допомогу від консультанта або психіатра і запропонуйте піти разом, якщо це допоможе йому відчувати себе краще. Зверніть увагу, однак, що це може призвести до мимовільного скоєння самогубства.
 • Якщо ситуація дозволяє, ви можете навіть використовувати гумор: «Хто ще буде сміятися над моїми дурними і безглуздими жартами»
 • Деякі люди думають, що це забавно, загрожувати іншим самогубством, щоб побачити реакцію одного. Якщо це так, не звертайте уваги на людину, і він, нарешті, зрозуміє, що це не правильно, таким чином грати з почуттями інших людей.
 • Якомога швидше повідомте в поліцію.

Попередження

 • Якщо він зробить спробу самогубства, зверніться за допомогою в професійний психіатричний центр або наберіть кризовий телефон довіри для отримання додаткової інформації.
 • Знайте, коли вас емоційно шантажують, і людина просто вимагає вашої уваги і не має бажання здійснювати самогубство. Якщо людина говорить такі речі, як «Я вб`ю себе, якщо ти залишиш мене», або «Якби ви / люди зробили так і так-то, я б не відчував себе таким нещасним» вас, швидше за все, шантажують. Скажіть, що ви не станете терпіти таку поведінку. Або просто різко дайте відповідь: «Добре, ось воно як. Я йду ».