Як переконувати людей

Редагувати користувачем Maluniu, Mkorobeynikov, RUwika і ще одним іншим

Переконати людей вчинити по-вашому може бути дуже і дуже складно, особливо якщо ви не дуже розумієте, чому саме вони можуть відмовитися. Весь фокус у тому, щоб змусити їх дивувати, чому ж вони відмовляють вам, і за допомогою правильної тактики, цього можна досягти з легкістю. І ось як:
Метод 1 з 5: Основи

 1. 1

  Створіть потреба в товарі. Правило №1 переконання - саме це. В кінці-кінців, якщо у людей немає потреби в пропонованій вами послузі, то вони не погодяться з вами. Звичайно, від вас не потрібно бути другим Біллом Гейтсом (хоча він-то вже точно створив потреба в своїх послугах), досить ознайомитися з пірамідою Маслоу. Подумайте про різні потребах, в тому числі і потреби в безпеці, любові, самооцінці та самореалізації і так далі, і ви напевно знайдете те, що тільки ваші послуги і зможуть виправити!
  • Дефіцитність. Крім того, що необхідно для виживання, у всього є якась відносна цінність. Часом (або як правило), ми хочемо собі річ тільки тому, що її хочуть інші. Якщо ви хочете змусити когось захотіти придбати ваш товар або послугу - зробіть її дефіцитом, навіть якщо мова йде про вас самих. І попит з`явиться.
  • Терміновість. Щоб домогтися від людей потрібної дії, потрібно оточити все аурою терміновості. Якщо у людей не вистачає мотивації зараз, то і в майбутньому її навряд чи додасться, тому ваше завдання - переконати їх вчинити по-вашому зараз. Це головне!

 2. 2

  Час вирішує все. Питання переконання - це не тільки правильні слова або мова тіла. Це ще й правильно підібраний момент. Якщо починати розмову тоді, коли люди більш відкриті і готові до діалогу, то ви, мабуть, швидше досягнете поставлених цілей.
  • Найлегше люди переконуються після того, як похвалять когось - вони відчувають себе належними. Але коли хвалять їх, тоді люди стають найбільш переконливими. Якщо хтось хвалить вас, то треба користуватися моментом і просити про відповіддю послугу або послугу. Це щось типу карми. Сьогодні допомогли ви, завтра - допоможуть вам і так далі.

 3. 3

  Дізнайтеся людей. Чи буде переконання успішним чи ні, залежить від відносин між тим, хто чує і переконуючим. Якщо ви погано знаєте людину, то важливо якомога швидше виправити цей недолік і знайти щось спільне. Люди, як правило, відчувають себе спокійніше в оточенні таких же, як вони самі. Так що знайдіть спільне та скористайтеся цим.
  • Спочатку заговорите про їхні інтереси. Один з кращих способів змусити людей розкритися - заговорити з ними про їх захоплення. Задавайте продумані питання про те, що їх цікавить, і не забудьте згадати, чому це цікавить вас. Якщо в вас побачать споріднену душу, то це відразу поліпшить ваші взаємини з людиною.
   • "Ого, це ти з парашутом стрибнув? Круто! Знаєш, а я ось планую перший стрибок зробити. Як по твоєму, з якої висоти краще, а? "

 4. 4

  Говоріть ствердно. Коли ви говорите дитині »не наводите в кімнаті безлад", то ваше послання "приведи все в порядок" залишається непочутим. Фраза "Не соромтеся дзвонити мені" - це зовсім не "Подзвони в четвер". Якщо той, з ким ви говорите, не знає, чого ви від них хочете - навряд він дасть це вам.
  • Ясність повинна бути. Якщо ви напускає туману, то з вами, може бути, і погодилися б - але якби розуміли, чого ви хочете. Говоріть ствердно, і все буде чітко і зрозуміло.

 5. 5

  Упирайте на звичаї, почуття і знання. Етос, патос і логос, з курсу логіки Аристотеля, повинні бути вам вже знайомі. Ні? Варто почитати, Аристотель поганому не навчить, тим більше що і сказане їм тоді актуально і до цих самих пір.
  • Звичаї -- подумайте про довіру. Ми віримо тим, кого поважаємо. Дивіться самі: спортивну білизну такий-то компанії. Компанія відома, на ринку давно. Ви купите її товар? Можливо. А якщо дізнаєтеся, що в білизні цієї компанії якась зірка спорту відіграла двадцять років? Та все з полиць зметуть! Sold!
  • Почуття -- прислухайтеся до емоцій. Знаєте, як соціальна реклама під сумну мелодію - ви її подивилися, вам стало сумно, ви відчуваєте себе зобов`язаним допомогти. Як реклама - гірше нікуди, але це відмінне прояв почуттів, патосу.
  • Знання -- корінь слова "логіка" як раз таки в "логос". Це, мабуть, самий чесний з методів переконання. Ви просто приводите аргумент, за яким з вами повинні погодитися, і все. саме логосу статистика зобов`язана своїм успіхом. Припустимо, "курящі, згідно зі статистикою, живуть на 14 років менше тих, хто не курить" (а так воно і є). Якщо ви хочете прожити довге і здорове життя, логіка змусить вас кинути купити. Переконає вас.

Метод 2 з 5: Ваші навички

 1. 1

  Говоріть швидко. Так так, саме це - людей переконує швидка, впевнена мова. І не просто так: чим швидше ви говорите, тим менше часу у слухача засумніватися у ваших словах. Таким чином, можна створити враження людини, відмінно розбирається в тому, про що говорить - якщо швидко оперувати фактами і бути впевненим в них.
  • У 1976 році мав місце бути цікавий експеримент. Дослідники зверталися до аудиторії, намагаючись переконати їх у тому, що кофеїн шкідливий. Коли вчені видавали 195 слів за хвилину, рівень переконаності був вищий. Коли вони говорили всього по 102 слова на хвилину - нижче. Чим швидше говориш, тим авторитетніше виглядає повідомлення, і тим переконливіше. Впевненість, інтелект, об`єктивність і чудове знання предмета - ось про що нам говорить швидка мова.

 2. 2

  Будьте напористі. Так, в правильний момент напористість творить чудеса. Дослідники підтверджують це: люди більше вірять напористим, ніж досвідченим. Зрештою, хіба ви самі ніколи не дивувалися - як зуміли всі ці політики так високо піднятися ?! У тому-то й річ. Психологія, людська психологія!
  • Відомо, що люди воліють поради з надійних джерел, навіть якщо ми знаємо, що це джерело не може похвалитися видатними досягненнями. Якщо хтось знає про це, то вони можуть почати перебільшувати і власну впевненість з того чи іншого питання.

 3. 3

  Підпорядкуйте собі мову власного тіла. Якщо ви здаєтеся неподступним, закритим і не бажаючим йти на компроміс, люди не будуть слухати вас, навіть якщо ви все говорите правильно - вони просто прочитають мова вашого тіла і зроблять відповідні висновки, не прислухаючись до слів. Слідкуйте за мовою тіла так само суворо, як і за самим мовою.
  • Будьте відкриті. Чи не схрещуйте руки на грудях, підтримуйте хороший зоровий контакт, посміхайтеся і не показуйте пальцем.
  • Копіюйте жести. Люди люблять тих, хто схожий на них - факт. Копіюйте їх жести і ви станете дуже, дуже схожі на них. Співрозмовник відставив лікоть в сторону? І ви так зробіть. Відкинувся у кріслі? Повторіть за ним. Але не перегравати й не привертайте увагу, все має бути природно і практично на рефлексах.

 4. 4

  Будьте послідовні. Уявіть, ніби політик виступає перед журналістами і один з них задає питання: "А як вийшло, що вас підтримує переважно населення старше 50 років?". Політик піднімає догори кулак і агресивно заявляє: "Я - за молодь!". Як по-вашому, що тут не так?
  • А все тут не так. Весь образ, від жестів і рухів йде врозріз зі сказаним. Відповідь - м`який, правильний, відповідний. Мова тіла - жорсткий, агресивний. Результат - політику не вірять. Щоб бути переконливим, потрібно, щоб і мову, і тіло говорили про одне й те ж. В іншому випадку, можна здатися брехуном.

 5. 5

  Будьте наполегливі. Не варто битися з тим, хто знову і знову відмовляє вам - але й не треба боятися продовжувати запитувати у інших людей. Всіх не переконаєш, це факт. Але наполегливість дозволить вам домогтися свого.
  • Наполегливий той, хто за будь-яких обставин гне свою лінію. Всі світові лідери зобов`язані своїм успіхам саме тому, що ні спасували після першої поразки. Той же Лінкольн, перш ніж став президентом США, втратив бізнес і багато іншого, а також програв 8 виборів.

Метод 3 з 5: Стимули

 1. 1

  Економічні стимули. Те, що вам від когось треба щось ми вже зрозуміли. Питання в іншому - а що ви дасте натомість? Ви знаєте, що вони хочуть? Перша відповідь - гроші.
  • У вас є блог і ван потрібен автор та інтерв`ю з ним. Замість того, щоб сказати "Ой, мені так ваша книга подобається", краще вчинити ефективніше і сказати автору, що інтерв`ю з ним, розміщене у вашому блозі, збільшить продажі його книги.

 2. 2

  Соціальні стимули. Втім, гроші потрібні не всім - когось більше цікавлять слава, популярність та інші соціальні стимули.
  • Ситуація та ж, але тепер замість упору на продажу, слід підкреслити, що завдяки розміщеному в блозі інтерв`ю про книгу автора дізнається куди більше людей, ніж знає зараз.

 3. 3

  Моральні стимули. Інші стверджують, що це найбільш спірний з усіх методів, але для деяких людей він, поза всяким сумнівом, найбільш ефективний.
  • Ситуація знову та ж, але тепер замість грошей і популярності можна пропонувати автору в нагороджу за інтерв`ю участь у нелегкій, але почесній справі освіти народних мас.

Метод 4 з 5: Стратегії

 1. 1

  Використовуйте почуття провини і взаємну вигоду. Ви коли-небудь чули від одного щось на зразок "Ну, я сьогодні пригощаю". Якщо так, то не думали ви про те, що завтра пригощати вже будете ви? Думали, тому що люди платять послугою за послугу. Вважайте "хороші справи" інвестиціями в майбутнє. Люди `` хочуть `` одержувати щось натомість.
  • Не вірите? Так маркетологи постійно експлуатують цю тему і мета - ви! Безкоштовні акції в барі, жуйка в меню після обіду в ресторані - світ бізнесу активно користується прийомом експлуатації взаємної вигоди.

 2. 2

  Використовуйте міць консенсусу. Конформізм - в самій людській природі. Бажання виділятися - теж. Коли ви говорите людям, що й інші поводяться так само, як і вони, то вони ковтають гачок навіть не роздумуючи! Стадне мислення дозволяє нам бути ледачими, не дає нам відстати від ... стада. І цим можна скористатися.
  • В одному готелі разом з рушниками давали картку "3 з 4 наших постояльців використовують рушники повторно". І що б ви думали? Після введення карток цей показник збільшився на третину!
   • Можна навіть навести приклад з експериментом, коли людям, об`єднаним в групу, пропонувалося порівняти, який з відрізків довший. Більшість учасників повинні були говорити єдиному нічого не підозрює учаснику експерименту, що довгий відрізок - насправді короткий. 75% нічого не підозрювали людей змінювали свою думку і теж починали називати довге - коротким, а коротке - довгим !!!

 3. 3

  Просіть багато. Якщо ви батько, то ви можете спостерігати це на власні очі. Дитина кличе вас "Підемо на пляж!" Ви відмовляєте, відчуваєте провину, але думка не міняєте. Тоді дитина просить "Гаразд, підемо в басейн". І ви хочете сказати "так" і говорите "так".
  • Запитуйте те, що хочете насправді, в другу чергу. Через відмову люди відчувають почуття провини і якщо у них немає вагомих заперечень проти другої прохання, то вони її виконають - адже так вони позбудуться від почуття провини! Їм полегшає і вони дадуть вам те, що потрібно. Хочете отримати пожертву в розмірі 10 $? Попросіть спершу 25 $. Хочете, щоб проект був зроблений за місяць? Назвіть перші строком два тижні.

 4. 4

  Говорите "ми". Це займенник краще переконує людей, ніж всі інші. В "ми" звучать нотки товариства, співпраці, допомоги.
  • Пам`ятайте, що ми говорили про важливість встановити взаєморозуміння зі своїми слухачами? Про мову тіла? Тепер додайте до всього цього ще й займенник "ми".

 5. 5

  Починайте справи. Чи знайоме вам таке: щось зробити треба, але всі продовжують нічого не робити і ніхто не починає роботу? Почніть її самі. Якщо ви почнете - вам допоможуть закінчити.
  • Люди з більшою охотою займаються окремим завданням, ніж усім справою. Скажімо, під час прання можна закинути речі в пральну машину, а потім попросити когось потім розвісити білизну. Навряд чи вам відмовлять.

 6. 6

  Примусьте людей погоджуватися. Люди хочуть бути послідовні. І якщо ви змусите їх сказати "так", то вони будуть пов`язані словом. Якщо вони скажуть, що зроблять щось або запропонують варіант вирішення проблеми - вони повинні будуть це зробити. Змусьте їх погоджуватися.
  • Дослідження показують, що люди позитивніше сприймають те, з чим вже погодилися. 7. 7

  Дотримуйтесь баланс. Що б ви не думали, але люди мислять самостійно і далеко не завжди страждають від слабоумства. Якщо ви будете про щось недоговорювати або однобоко описувати щось, то вам можуть і не повірити. І пам`ятайте: краще впоратися з проблемами самостійно, ніж чекати допомоги зі сторони.
  • Дослідження показали, що одностороннє виклад фактів куди менш переконливо, ніж двостороннє - причому у всіх ситуаціях і в будь-якій аудиторії.

 8. 8

  Використовуйте силу рефлексів. Про собак Павлова чули? Ось і вам треба стати другим таким Павловим. Провокуйте оточуючих на потрібну вам реакцію так, щоб вони самі цього не помічали. Але пам`ятайте, щоб досягти таких результатів, потрібно багато часу і зусиль.
  • Якщо ваш друг при згадці Пепсі зітхає, то це може бути прикладом класичного умовного рефлексу. Зітхніть самі - і ваш друг подумає про Пепсі. Інший варіант: ваш бос постійно хвалить співробітників однієї і тієї ж фразою. Ви чуєте фразу, сказану іншому, згадуєте, як хвалили вас і ... починаєте працювати трохи старанніше.

 9. 9

  Завищуйте очікування. Якщо ви наділені владою і повноваженнями, це кращий і, мабуть, обов`язковий метод. Нехай ваші підлеглі знають, що ви вірите в них - і нехай намагаються відповідати.
  • Якщо ви говорите дитині, що він розумний і що ви знаєте, що він скоро почне отримувати хороші оцінки, він не захоче розчарувати вас (якщо зможе уникнути цього). Дайте дитині знати, вірите в нього, і він повірить у себе.
  • Якщо ви керівник, служите для своїх підлеглих джерелом оптимізму і впевненості в собі. Дали комусь складне завдання? Скажіть, що вірите в цю людину. Людина впорається із завданням, що підтвердить ваші слова і, в загальному підсумку, підвищить продуктивність праці того співробітника.

 10. 10

  Мотивуйте втратами. Якщо ви можете дати комусь щось - відмінно. Але якщо ви можете захистити когось від втрати чогось - ще краще! Якщо ви допоможете людям уникнути стресу, то навіщо їм відмовляти вам ?!
  • Відповідно до одного з досліджень, перед загрозою втрати люди погоджуються з чимось в два рази частіше, ніж перед загрозою збитків. Чи означає це, що опис негативних наслідків більш переконливо? Можливо.
  • Хочете відірвати чоловіка від телевізора заради вечора вдвох? А він не відривається? Не треба пакувати валізи і виїжджати до мами. Просто нагадайте, що вже завтра повернуться діти і тоді ...
   • А до цього слід ставитися з часткою скептицизму. Люди не дуже люблять, коли їм говорять про негативний і бояться негативних наслідків. Тому фраза "приваблива шкіра" для них краще, ніж "бореться з раком шкіри". Так що пам`ятайте про це, коли будете мотивувати втратами.

Метод 5 з 5: Як продавець

 1. 1

  Підтримуйте зоровий контакт і посміхайтеся. Будьте ввічливі, радісні і харизматичні. Це дасть вам навіть більше, ніж ви думаєте. Люди захочуть почути те, що ви їм скажете - а адже найскладніше саме почати діалог.
  • Вам не потрібно, щоб люди думали, ніби ви змушуєте їх прийняти вашу точку зору. Будьте чемні і впевнені, і вам будуть вірити.

 2. 2

  Знайте свій товар. Покажіть їм переваги вашого товару - не для вас, а для них. Це приверне увагу людей.
  • Будьте чесні. Якщо ви продаєте те, що не є необхідним - люди про це дізнаються. Це буде вкрай незручно, та й вірити вам після такого перестануть, навіть тоді, коли ви будете говорити правду. Покажіть ситуацію з усіх боків, щоб переконати людей у вашій раціональності та логічності, а також у тому, що ви враховуєте їх інтереси.

 3. 3

  Будьте готові до будь-яких заперечень. І будьте готові до того, про що ви навіть і не думали! Втім, якщо ви досить добре підготувалися, то проблеми це не складе.
  • Якщо людям здасться, що від угоди більшу вигоду отримаєте ви, то вони будуть сперечатися і не погоджуватися. Мінімізуйте це. Вигоду має отримати слухає, а не ви.

 4. 4

  Не бійтеся погоджуватися. Переговори - важлива частина переконання. Переговори зовсім не означають, що ви в підсумку не доб`єтеся свого. Навпаки, безліч досліджень виявило, що у слів "ну так" - просто величезний переконливий потенціал.
  • Звичайно, "ну так" може бути не найкращою фразою, але все ж вона досить переконлива, щоб змусити людину повірити вам і виконати ваше прохання. Обставте все так, нібито ви не надаєте послугу, а спочатку мали намір вчинити таким чином - і, швидше за все, це не залишиться непоміченим.

 5. 5

  Використовуйте непряму зв`язок з лідерами. Якщо ви говорите з кимось, наділеним достатніми повноваженнями, ви можете захотіти уникнути зайвої прямоти. Теж саме буває в тих випадках, коли ваша пропозиція занадто амбіційно. У разі керівників ви напевно захочете направити їх думки в потрібне русло, бажано так, щоб вони нібито "самі" все зрозуміли. Зрештою, їм потрібно відчувати свою владу над вами, щоб бути впевненими в собі. Підіграйте їм і це воздасться вам сторицею ..
  • Почніть з розмови про те, в чому ваше керівництво не розбирається і пошатніте тим самим його впевненість у собі. І, по можливості, заговорите на нейтральній території, поза офісом. Але в кінці своєї промови дайте йому зрозуміти, хто тут головний (а це він) і дайте йому знову відчути владу. Це може допомогти вашому задуму.

 6. 6

  Не беріть участі в конфліктах і залишайтеся спокійні. Емоції нікого не роблять переконливіше. А в разі конфлікту їх і зовсім слід уникати, залишаючись відстороненим і спокійним. Це дасть вам важелі для управління ситуацією. Якщо хтось програє, то він звернеться до вас - за відчуттям стабільності. Пам`ятайте: своїми емоціями керуєте ви. І вам в складні моменти довірять управляти іншими.
  • Правильно використовуйте гнів. Конфлікт заподіює людям, як правило, дискомфорт. Якщо ви загострити ситуацію, то інші, ймовірно, відступляться. Не треба зловживати цим прийомом і вже тим більше не треба застосовувати його тоді, коли ви не дуже добре контролюєте свої емоції. Використовуйте це мудро і по ситуації.

 7. 7

  Будьте впевнені в собі. Важливість впевненості в собі навіть описати не можна, бо немає нічого більш привабливого і заразливого, ніж це якість. Впевнена у собі людина переконує всіх інших. І якщо ви справді вірите в себе, то інші побачать це і підуть за вами. Вони захочуть бути такими ж впевненими, як і.
  • Якщо ви не дуже впевнені в собі, є резон прикинутися. Якщо ви йдете в шикарнейший ресторан, нікому не треба знати, що смокінг ви взяли на прокат - поки ви не прийдете в джинсах і футболці, то і питань ні в кого не виникне. Представляючи свій проект, поступайте аналогічно.

Поради

 • Коли у вас є почуття гумору, ви доброзичливі і соціально-активні - це добре. Якщо людям подобається ваше суспільство, то у вас буде більше впливу на них.
 • Не ведіть переговори, якщо втомилися, поспішайте, чимось відвернуто або просто не в дусі - в іншому випадку є шанс пожаліти.
 • Слідкуйте за мовою. Ваша мова повинна надихати і надихати, а не навпаки.
 • Суперечка починайте з згоди з опонентом, а потім приводите свої аргументи. Після вашої згоди опонент буде налаштований вже не настільки войовничо.
 • Часом важливо дати зрозуміти слухачам, чого ж ви хочете насправді. Часом - ні.

Попередження

 • Не здавайтеся раптово! Так людям здасться, що вони перемогли і в майбутньому їх буде ще важче переконати у своїй точці зору.
 • Не зловживайте читанням проповідей і моралі - або втратите все вплив.
 • Брехня і перебільшення - це завжди поганий вибір. Ваша аудиторія - не ідіоти, вони розкриють ваш обман і наслідки будуть відповідні.
 • НІКОЛИ не критикуйте свою цільову аудиторію і не вступайте з ними в конфлікт. Так, часом встояти складно - але ви ніколи не досягнете перемоги, якщо піддастеся спокусі. По правді кажучи, навіть найменше ваше роздратування тут же обернеться повноцінної захисною реакцією. Так що краще буде почекати.

Sources Citations

 1. ^ https://glo.msn.com/relationships/10-tricks-to-mastering-the-art-of-persuasion-5785.gallery#!stackState=0__%2Frelationships%2F10-tricks-to-mastering-the-art-of-persuasion-5785.gallery%3FphotoId%3D63338
 2. ^ https://inspirationpro.net/9-powerful-techniques-for-persuading-people
 3. ^ https://courses.durhamtech.edu/perkins/aris.html
 4. ^ https://cnbc.com/id/32758041
 5. ^ https://cdc.gov/tobacco/data_statistics/fact_sheets/health_effects/tobacco_related_mortality/index.htm
 6. ^ https://spring.org.uk/2010/11/are-fast-talkers-more-persuasive.php
 7. ^ https://newscientist.com/article/mg20227115.500-humans-prefer-cockiness-to-expertise.html
 8. ^ https://forbes.com/sites/jasonnazar/2013/03/26/the-21-principles-of-persuasion/
 9. ^ https://www-2.rotman.utoronto.ca/facbios/file/10-0352%20The%20Role%20of%20Bolstering%20and%20Counterarguing%20Mindsets%20in%20Persuasion.pdf
 10. ^ https://en.wikipedia.org/wiki/Pavlov%27s_Dog_%28band%29