Як переконати людей, використовуючи психологічні прийоми маніпулювання психічним свідомістю

Вміння переконувати - це дуже важливий навик, яким повинен опанувати кожен з нас, оскільки він буде корисний у багатьох життєвих ситуація. На роботі, вдома, в соціальних колах - вміння переконувати і впливати на інших людей - це одне з головних знарядь у досягненні мети та особистого счастья.Еслі ви навчитеся трюкам переконання, ви зможете визначити, якщо хтось спробує вплинути на вас з їх допомогою. Навіть якщо продавці-консультанти або рекламодавці захочуть продати непотрібний товар, ваші гроші залишаться при вас. У статті наведені прийоми за допомогою яких можна маніпулювати людською підсвідомістю.

Кроки

 1. 1

  Щоб вплинути на хід думок людини, використовуйте рефрейминг. «Стакан наполовину порожній», - скаже песиміст, оцінивши об`єктивний факт наполовину наповненого водою склянки. Рефреймінг - це спосіб зміни того, як ми можемо класифікувати, категоризувати, об`єднувати і називати події, предмети і поведінку.
  • Тема «Агенти ФБР оточили притулок лідера неформальної огранізації» створює уявну картинку, абсолютно відмінну від тієї, яку викликає назва статті «Агенти ФБР здійснили наліт на невелике християнське зібрання жінок і дітей». Обидва заголовка правильні, але використані слова змінюють пов`язані внутрішні образи і почуття і, таким чином, змінюють значення об`єктивних подій, які описує чоловік.
  • Рефреймінг часто використовують досвідчені політики. Наприклад, під час дебатів, темою, яких є аборт, політики висловлюють свою точку зору, використовуючи словосполучення «за життя» (pro-life - є прихильником заборони абортів) і «за вибір» (pro-choice - є прихильником дозволу абортів). В англійській мові приставка «pro-» носить позитивний відтінок значення, в той час як приставка «anti-» - негативний. Рефреймінг передбачає використання емоційно заряджених слів, за допомогою яких можна схилити людей до своєї точки зору.
  • Щоб сформулювати переконливий аргумент, виберіть слова, які викличуть в уяві слухачів образи (позитивні, негативні або нейтральні). Навіть поряд зі звичайними словами одне заряджене слово може бути ефективним.
   • Ще один приклад. Проілюструємо різницю між висловами «Якщо у мене буде мобільний телефон - я в безпеці» і «Якщо у мене буде телефон - у мене не буде проблем». Подумайте, яке слово більш ефективно для вашого повідомлення «проблема» або «безпека»?

 2. 2

  Використовуйте прийом відображення. Відображення - це імітування рухів і мови тіла людини, яку ви хочете в чомусь переконати. Якщо ви ведете себе так само, як і ваш співрозмовник, ви створюєте видимість співпереживання.
  • Ви можете відображати різні жести рук або голови, або нахилятися вперед і назад. Всі ми робимо це на підсвідомому рівні, і якщо ви звернете увагу, то помітите, що робите те ж саме.
  • Не поспішайте, перш ніж повторити дію співрозмовника, почекайте 2-4 секунди. Відображення ще називають «ефектом хамелеона».

 3. 3

  Спровокуйте дефіцит чого-небудь. Дефіцит часто використовується рекламодавцями, щоб перспективи виглядали більш привабливо через обмежений наявності товаров.Предположеніе таке - якщо продукт в дефіциті, значить він користується попитом. (Купуйте зараз, тому що товар швидко розпродається!).
  • Знайте, що це техніка переконання, проти якої ви беззахисні. Прийміть це до уваги, коли захочете зробити покупку.

 4. 4

  Щоб створити гарантії, скористайтеся взаємним обміном. Коли хтось робить щось для нас, ми відчуваємо себе зобов`язаними повернути борг. Тому, якщо ви хочете, щоб хтось зробив приємне для вас, чому б вам спочатку не зробити приємне цій людині?  • На роботі, передайте товаришеві по службі право голосу.
  • Будинки, позичте сусідові газонокосарку.
  • Неважливо де і коли ви зробите це, найголовніше доповнювати взаємини.

 5. 5

  Використовуйте час як перевага. Зазвичай люди поводяться згідливо і покірно, коли відчувають розумову втому. Якщо ви думаєте, що хтось не дасть згоду на ваше прохання, почекайте поки він / вона не втомляться. Це може бути в кінці робочого дня, коли ви перехопіть колегу по дорозі додому. Що б ви не попросили, відповідь буде такий «Я подбаю про це завтра».

 6. 6

  Для отримання бажаного результату, використовуйте конгруентність (відкритість, чесність). Всі ми, підсвідомо, намагаємося бути послідовними у скоєнні вчинків. Продавці-консультанти використовують цей прийом, коли розмовляють з покупцями, потискуючи їх руку. У нашому свідомість потиск руки означає закінчення угоди, тобто «по руках». Продавець робить це навмисно ще до закінчення угоди, знаючи, що виграш буде за ним.
  • Щоб навчитися цьому прийому, змусьте людину діяти, перш ніж він прийме рішення. Наприклад, якщо ви вийшли на прогулянку з одним і хочете піти в кіно, а він / вона коливається, почніть рухатися у напрямку до кінотеатру. Ваш друг / подруга найімовірніше погодиться сходити в кіно, якщо ви йдете в напрямку кінотеатру.

 7. 7

  Говоріть швидко. Коли ми говоримо, то зазвичай використовуємо вигуки, такі як «ем», «я думаю» і звичайно ж всюдисуще «так сказати». Такі мовні наповнювачі ненавмисно представляють нас в найгіршому світлі, ми здаємося менш упевненими в собі і внаслідок цього звучимо непереконливо. Якщо ви говорите впевнено, то зможете легко переконати свого співрозмовника.

 8. 8

  Щоб вплинути на рішення, використовуйте «стадне» поведінку. Ми постійно спостерігаємо за людьми, які нас оточують, щоб прийняти рішення-ми потребуємо схвалення своїх вчинків і дій. Скоріш за все ми будемо слідувати за тією людиною, яка нам імпонує, або в особі якого ми бачимо авторитет.
  • Ви можете скористатися цим прийомом, якщо в вас будуть бачити лідера - навіть, якщо у вас немає офіційного звання.
  • Будьте чарівні і впевнені в собі і люди будуть цінувати вашу думку.


  • Якщо ви маєте справу з тим, хто не бачить у вас авторитет, (як наприклад вищий за званням, чи батьки вашої другої половинки), ви все ще можете використовувати «стадне» поведінку в своїх інтересах.
   • Хваліть лідера, яким ця людина захоплюється.
   • Генеруючи позитивні думки в голові у цієї людини про те, ким він захоплюється, ви зможете викликати до себе розташування і ця людина буде асоціювати ці якості з вами.

 9. 9

  Купуйте або позичте кращого друга людини. Щоб люди думали, що ви вірний товариш і, щоб вони були вірними натомість, поставте на стіл фотографію з собакою (можливо навіть не з вашої). Ви будете виглядати як командний гравець, але не дуже захоплюйтеся. Якщо ви будете виставляти занадто багато фотографій, люди подумають, що ви непрофесіонал своєї справи.

 10. 10

  Запропонуйте випити. Якщо ви хочете переконати людину в чомусь, під час розмови запропонуйте йому / їй гарячий напій, наприклад чай, каву або какао. Якщо ви запропонуєте теплий напій, людина на підсвідомому рівні розцінить вас, як теплого, приємного і гостинного людини. Холодний напій може мати протилежний ефект. Як правило, люди відчувають холод і жадають теплою їжі та напоїв, коли відчувають себе ізольованими від суспільства. Задовольните їх потреба і вони стануть сприйнятливі.

 11. 11

  Задавайте питання, яке припускає позитивну відповідь «Так».Почніть розмову, задаючи питання, які припускають позитивну відповідь, наприклад, «Сьогодні гарна погода, чи не так?», «Твоя дружина чудово виглядає, чи не так?», «Ти хочеш купити машину за вигідною ціною, не так?»
  • Коли ви змусите когось сказати «Так», вам буде легше вмовити людину, щоб він сказав «Так, я куплю це».
  • Найкраще ставити невизначені питання, але переконайтеся в тому, що ваша дружина в курсі, чому ви робите компліменти іншій дівчині.

 12. 12

  Зламайте перешкоду дотику. Неважливо, оформляєте ви угоду або запрошуєте когось на побачення, доторкніться до цієї людини ненароком. Легкий дотик може збільшити ваші шанси в тому, що співрозмовник на підсвідомому рівні активує людське бажання зблизитися.
  • На роботі найкраще «торкатися» вербально, підбадьорюючи або хвалячи людини. Фізичний дотик може бути розцінено як сексуальне домагання.
  • У романтичних ситуаціях будь-який дотик, зроблене дівчиною, буде сприйнято добре. Що стосується чоловіків, прочитайте статтю про дотики, щоб не ставити дівчину в незручне становище.

Поради

 • Використовуйте ті ж методи, що і продавець-консультант, щоб взяти реванш над ним / нею і злякати його / її. Наприклад, купуючи машину, ведіть бесіду. Задавайте питання, відповіді на які ви знаєте, «Продажі автомобілів впали, чи не так?», «Хлопці, я думаю, що вам вже потрібно списати авто 2012!» Таким чином, продавець буде лізти зі шкіри геть, щоб продати товар. Нагадайте службовцям, що їхня заробітна плата знизилася, зробивши це ненароком.
 • Існує кілька способів, щоб виглядати більш впливово. Ви можете надіти чорний костюм, який користується популярністю у суддів, поліції та духовенства або зберігати нейтральне обличчя. Але іноді бути доминантом не завжди означає бути переконливим. Якщо ви продавець, вам швидше потрібно знайти спільну мову з покупцем, а не налякати його. Якщо ви контролер, вам швидше потрібно тримати людей в кулаці, пануючи і домінуючи над ними.
 • Не тисніть на людей! Спробуйте попросити людину про послугу через кілька тижнів.
 • Під час розмови, намагайтеся бути якомога приємніше. Якщо людина буде до вас розташований, у вас більше шансів отримати те, чого хочете.

Попередження

 • Не кажіть занадто швидко. Ви повинні триматися впевнено, але якщо поспішіть з прийомами, це може привести до негативного результату.
 • Якщо ви просите занадто багато, ваше прохання можуть відхилити. Ви ні про що не просили і думаєте, що ваші шанси мізерні? Ставтеся до цієї людини добре і коли у нього / неї буде гарний настрій, попросіть про те, чого хотіли. Якщо у людини поганий настрій, він може розсердитися ще більше.
 • Чи не вмовляйте людини зробити щось, якщо прохання не сприяє його / її добробуту.
 • Не здійснюйте необачних вчинків і не використовуйте недоречний контент у своїх зверненнях.
 • Як тільки людина дізнається, що ви їм маніпулювали, він / вона буде відчувати себе надзвичайно некомфортно у вашій компанії. Тільки подумайте наскільки ви ненавидите нав`язування товарів і послуг або пасивно-агресивного члена сім`ї.
 • Будьте обережні, використовуючи прийоми переконання на друзях. Іноді, потрібно прийняти рішення на свою користь і переконати в його правильності інших. З іншого боку, якщо ви будете робити це занадто часто, люди можуть подумати, що ви їх контролюєте або маніпулюєте ними. Це може призвести до небажаних наслідків.