Як вимагати розлучення

Бесіда з чоловіком про розлучення може бути дуже важким. Немає «правильного» способу просити розлучення. Спосіб постановки питання залежатиме від того, які у вас з чоловіком стосунки, чи є у вас діти, розлучилися Чи ви вже й багато інших чинників. Тим не менш, є деякі речі, які необхідно врахувати, незалежно від обставин.

Кроки

 1. 1

  Звертайтеся особисто. Не залишайте голосові повідомлення, не відправляйте лист по електронній пошті з текстом «До побачення» і не просіть батьків провести розмову замість вас. Прохання про розлучення - це доросле рішення, що вимагає вести себе відповідно. Сядьте з чоловіком лицем до лиця.

 2. 2

  Звідти задушевну бесіду. Характер цієї початкової бесіди, швидше за все, задасть тон для всіх майбутніх переговорів про розлучення і розглядів. Ви можете отримати короткочасне задоволення, почавши кричати і хаотично жестикулюючи руками, але якщо ви ведете вашу бесіду спокійно і раціонально, то маєте більше шансів захистити свої довгострокові інтереси.
  • Не намагайтеся виглядати «винувато». Не звинувачуйте і не нападайте. Не потрібно набирати очки або порівнювати списки промахів. Це не продуктивно і перемога буде недовговічною. Замість цього проявіть повагу і щирість.

 3. 3

  Визначте час і місце. Вашою метою є якомога більше згладжування цієї розмови. Віддасть перевагу ваш чоловік приватне обговорення в домашніх умовах? Якщо ви боїтеся вибуху емоцій або насильства, можливо, безпечніше буде говорити з чоловіком в громадському місці? Можливо, на роботі у вашого чоловіка великий проект, вже вивів його з себе? Чи час, коли діти перебувають у школі, з друзями або іншими членами сім`ї, щоб ви могли поговорити наодинці? Ви, напевно, вже знаєте час і місце, яке буде найбільш підходящим для цієї розмови. Зверніться до своєї інтуїції.

 4. 4

  Будьте чесні. Ваш чоловік, ймовірно, захоче дізнатися причини бажання розлучення. Замість того, щоб складати список хворобливих випадків, краще залишити пояснення чистим (наприклад, «Я не відчуваю більше до тебе романтичного потягу.»). Тим не менш, не брешіть. Якщо можете відповісти на питання, вперед. Якщо ж ні (якщо це емоційно важко або ви просто не знаєте, що сказати), поясніть, що не можете відповісти. Зауважимо, що це не найкращий час для розмов про нових людей, з якими ви, можливо, зустрічалися. Внесення в розмову теми інтрижки кине обговорення по дотичній і буде важко повернутися до теми відносин між вами і чоловіком.
 5. 5

  Пізнайте себе. Ваш чоловік може пообіцяти виправитися, попросити консультацію шлюбу або спробувати інший спосіб зміцнити свої позиції. Якщо ви раніше не розглядали альтернативи розлучення, задумайтеся зараз, чи готові ви спробувати. Поверніться до розмови з чоловіком, коли розберетеся в своїх відчуттях і будете знати, чи готові відкласти заяву на розлучення в залежності від його реакції.

 6. 6

  Знайте ваші активи. Найкраще почати розмову, знаючи фінанси родини. Які у вас заощадження? Чи залежить ваша медична страховка від роботи чоловіка? Чи застрахована ваше життя і чи є чоловік бенефіціаром? Хто оплачує школу або догляд за дітьми? На чиє ім`я оформлений будинок? На кого зареєстровані договори оренди, рахунки за комунальні та інші побутові послуги?
  • Не обов`язково починати анулювати послуги і переносити активи подалі від чоловіка, перш ніж просити про розлучення, але про них потрібно знати до початку розмови.

 7. 7

  Плануйте наслідки. Незважаючи на попередні поради, якщо ви передбачаєте погану реакцію чоловіка, можливо, краще анулювати загальні кредитні картки та відкрити власні. Крім того, краще перевести половину спільно нажитих коштів на окремий рахунок. Не чіпайте наскільки можливо ці кошти, поки шлюборозлучний процес не буде завершений.
  • Багато активів захистити не так просто. Наприклад, у вашій родині можуть бути акції або облігації, продаж яких потягне за собою штраф або збиток. У цьому випадку, обов`язково обговоріть свої дії з чоловіком.
  • Навіть якщо очікуєте від чоловіка більш спокійну відповідь, існує ще ряд питань, які потребують планування. Що буде з дітьми? Кому залишиться будинок? Чи буде продаватися автомобіль? Пам`ятайте, що ви заздалегідь знали, що будете просити розлучення, а для чоловіка це може стати шоком. Тому доцільніше записати деякі початкові думки з приводу подальших дій. 8. 8

  Поговоріть з лікарем. Якщо думаєте, що це може допомогти, поговоріть з психотерапевтом. Під час бесіди (або заздалегідь) повідомте про візит дружину. Запропонуйте йому наслідувати ваш приклад. Проте чітко обговоріть з чоловіком, чи збираєтеся ви до лікаря з метою возз`єднання чи ні.

 9. 9

  Проконсультуйтеся з юристом. Існує безліч питань, які включають збір та передачу документів. Адвокат може вам у цьому допомогти.

Поради

 • Заміна слова «ми» на «я» підтримає спокій і спрямованість розмови. Ваш чоловік відчує звинувачення або напад, якщо ви додасте себе в плутанину. Використання терміну «ми» при проханні про розлучення, означає, що ви приймаєте певну відповідальність за розрив шлюбу. Ось деякі не атакуючі фрази, які слід використовувати під час дзвінка:
  • "Ми більше не вживаємося."
  • "Ми погано спілкуємося."
  • "Ми, здається, хочемо від життя різних речей."
  • "Нам, ймовірно, слід поговорити про розлучення."
 • Чи не спустошуйте банківські рахунки і не псуйте майно. Не потрібно очорняти чи обмовляти на чоловіка друзям, родині або (особливо) широкої аудиторії через інтернет. Навіть якщо чоловік заслуговує на такого покарання, пам`ятайте, що суддя побачить ваше мстива поведінку як доказ проти вас (а не як свідчення того, що ваш чоловік заслужив таке звернення).
 • Якщо в сім`ї відбулося насильство, поговоріть про це з професіоналами до початку шлюборозлучного процесу. У вас повинен бути план як убезпечити себе і дітей (якщо вони є), щоб забезпечити захист.
 • Ваш чоловік буде питати про причини, але частіше вони насправді хочуть дізнатися, чи мала місце інтрижка. Як зазначено вище, краще відвернути його від цієї розмови. Однак якщо теми не уникнути, спробуйте відповісти, що шукаєте людину, яка буде вас любити / поважати / оберігати, але не можете присвятити себе таким відносинам, поки не буде остаточного рішення по розлученню. Після поверніться до обговорення відносин з чоловіком.