Як стати ефективним керівником

Ефективні керівники необхідні у всіх сферах, де працівники мають потребу в керівництві і контролі виконання завдань, обслуговування клієнтів та дотримання встановлених термінів. Корпорації, приватні та громадські організації, освітні установи та деякі інші організації завжди шукають ефективних керівників. Досвідчений керівник - це ефективний комунікатор, здатний вирішити проблеми і мотивувати співробітників. Виділення потенціалу працівників вимагає вивчення їх сильних сторін і потреби в галузі розвитку. Ось основні кроки, які допоможуть вам стати ефективним керівником.Кроки

 1. 1

  Спілкуйтеся ефективно і шанобливо. Почніть з уточнення очікувань від відділу або сфери, в якій ви працюєте. Що ваша група повинна зробити для організації?
  • Слухайте уважно. Відкритість для інших ідей і проблем допоможе вам зрозуміти ситуацію і прийняти оптимальні рішення. Виділення часу і місця для того, щоб послухати співробітників - це важлива складова ефективної комунікації. Коли ви приділяєте працівникам пильну увагу, вони поважають вас і готові вислухати ваші рекомендації. Якщо ж строго віддавати накази, не слухаючи, то це може підірвати відданість і ентузіазм співробітників.
  • Говоріть коротко і ясно. Уникайте нотацій або директив шляхом словесних повідомлень. Думайте про найбільш важливі повідомлення, які ви хочете передати, і повідомляйте їх очно або по телефону. Викладіть думки в повідомленнях електронної пошти, щоб переконатися, що вони є чіткими, короткими і зрозумілими.
 2. 2

  Створіть розклад регулярних зустрічей зі співробітниками. Почитайте працівників, виділяючи для них час щодня або щотижня. Запитайте їх про проекти, над якими вони працюють, під час цих зустрічей, і як ви можете допомогти їм у їх втіленні. Присвятіть регулярні зустрічі для вислуховування образ і поразок співробітників. Використовуйте зустрічі для обговорення успіхів команди і для мозкового штурму для вирішення нових проблем.

 3. 3

  Віддавайте належне своїм підлеглим. Оцінюйте роботу, яка дає бажаний результат.

 4. 4

  Зосередьтеся на сильних сторонах своїх співробітників. Зверніть увагу на унікальні таланти і здібності кожного працівника і використовуйте ці сили на користь проекту або компанії. Наприклад, працівник може бути відмінним секретарем, але повільним складачем тексту. Знайдіть можливості для застосування його навичок.

 5. 5

  Допоможіть удосконалити їх слабкі сторони. Частиною ефективного управління є надання допомоги співробітникам у перетворенні їх недоліків у гідності. Перший крок - це визначення області, яка потребує поліпшення. А вже від цього слід відштовхуватися і вдосконалювати свій відділ.


  • Не звертайте зайву увагу на недоліки. Надмірна увага до слабких сторін співробітника може призвести до зневіри і низькою трудової дисципліни.

 6. 6

  Шукайте рішення проблеми. Конфлікти часто виникають у виробництві і можуть з`явитися між працівниками, між співробітником і керівником, або між працівником і клієнтом. Знайти ефективний спосіб вирішення таких проблем означає зосередитися на обмірковуванні фактів і творчо підійти до вирішення. Сконцентруйтеся не на емоціях і пошуку винного. Думайте про те, які дії необхідні для надання допомоги співробітникам, які допоможуть повернути душевну рівновагу і відновити працездатність.

 7. 7

  Будьте стійкими. Коли справи йдуть погано, уникайте взаємних звинувачень. Натомість зосередьтеся на активному просуванні вперед, при цьому витягуючи урок з невдачі, помилки або проблеми.

 8. 8

  Створіть систему документації для оптимізації процесів. Створіть систему для економії робочого часу співробітників на виконання завдань, та / або для усунення помилок. Створіть документи, які визначають обов`язки співробітника і відповідальність за певні завдання.
  • Створіть розклад навчальних занять для співробітників. Робіть інвестиції в розвиток вашого персоналу. Розробляйте керівництва з навчання з метою надання допомоги співробітникам з урахуванням специфіки вирішуваних завдань.
  • Автоматизуйте прості завдання. Це допоможе співробітникам зосередитися на більш продуктивних і цікавих проектах.