Як визначити, чому хтось погано поводиться з вами

Чи бувало у вас відчуття, що хтось веде себе з вами неналежним чином, але ви не можете зрозуміти причину цього? Чи думали ви, що така людина щось замишляє або попросту вас зневажає? Будь то друг, член сім`ї або людина, яку ви навіть не знаєте, знаючи причини поганого з вами звернення ви зможете владнати цю проблему.

Кроки

 1. 1

  Запам`ятайте, як така людина веде себе у вашому суспільстві. Які самі явні ознаки того, що він / вона не дуже добре до вас ставиться і спілкується з вами з недобрими намірами? Ось деякі з них: про вас розпускають плітки, ігнорують, ображають, крадуть або завдають шкоди вашим речам, недооцінюють, виставляють вас в непривабливому світлі і у вас виникають проблеми через те, чого ви не робили або говорили, обзивають вас, натякають , що ви не такий розумний / красивий / освічена / цінний і т. д., як ця людина, залякують, надсилають недобрі / недружні повідомлення в соціальних мережах, не виконують обіцянок.

 2. 2

  Подумайте про те, що ви відчуваєте. Які почуття або реакції пробуджують в вас слова чи дії цієї людини? Якщо у вас з`являється відчуття, що до вас без кінця чіпляються, що їхні слова повинні провокувати або дратувати вас, і що все, що говорить або робить ця людина, викликає у вас негативні почуття, ранить вас або в певному сенсі принижує, то, швидше все, ця людина погано з вами звертається.

 3. 3

  Пропрацюйте деякі можливості перед тим, як робити висновки. Наші власні почуття показують картину тільки частково, і часто ми можемо зрозуміти все неправильно, тому що не задумалися про значення ситуації з точки зору іншої людини. Так, ви можете бути впевнені, що слова або дії іншої людини сказані або зроблені з нехорошими намірами, але, в той же час, дуже важливо опрацювати всі можливі мотиви або причини такої поведінки. Це все дасть вам більш повну картину мотивації іншого людини- іноді люди можуть поранити вас ненавмисно або можуть навіть не замислюватися про те, що вам буде неприємно. Який би не був коментар або дія, завжди є причина, яку варто було б зрозуміти перед тим, як зробити щось людині у відповідь. Ось те, про що варто запитати себе (і бути чесним із собою при відповіді):
  • Чи могло вам просто здатися? Якщо ваш день не задався, вам може іноді здаватися, що люди більш злі й погані, ніж тоді, коли всі добре-просто так працює ваш мозок, проектуючи власні тонкощі і почуття на інших.
  • Чи могла людина просто закохатися в вас? Іноді людина може намагатися завоювати вашу увагу, ображаючи вас, або просто такій людині може бути соромно і він застосовує все це, щоб тимчасово забути про свою пристрасть. Не всі люди роблять так і, якщо людина все ж поводиться з вами неналежно, це не завжди означає, що він у вас закоханий, а якщо і закоханий, у вас все одно є з цього приводу якісь здогади і тоді погане з вами звернення не зможе затягнутися надовго.
  • Чи може ця людина намагатися подати вам урок? Часто молоді люди або навіть люди старшого віку приймають поради, висловлені з кращих спонукань, або іноді неприємні прояви любові від друзів або рідних як наміри зачепити або поранити їх. Конструктивний відгук не є зловмисним і люблячі вас люди просто намагаються допомогти, тому не плутайте дві різні речі.
  • Чи може це бути заздрість? Чи може людина говорити щось, щоб принизити вас і підняти свою самооцінку? Таке можливо, якщо він не впевнений в собі і робить все, щоб здаватися краще вас. У цьому випадку, його поведінка показує те, що він думає про себе, а не про вас. Іноді складно це розпізнати, якщо з таким стикаєшся безпосередньо.  • Може, ви самі випадково образили цієї людини? Не усвідомлюючи цього самі, ви могли першим образити людину. Така ситуація часто зустрічається серед друзів, які не хочуть засмучувати один одного-друг може не захотіти у відкриту висловлювати вам своє невдоволення щодо чогось, що ви зробили або сказали, тому він буде давати волю своєї пасивної злості на вас, замість того, щоб відкрито обговорити всі з вами.
  • Може, у цієї людини просто особисті проблеми? Люди, які не знають, як заговорити з іншими, можуть заміщати свої прикрості за допомогою злості - коли вони змушують інших відчувати неприємні почуття, їм стає простіше відчувати себе краще, але це завжди відбувається за рахунок іншої людини. Стрес - часто причина для не дуже гарної поведінки людей - людина може вз`есться на вас без видимої причини, просто тому що він перебуває під дією стресу і йому складно контролювати свої емоції. Дуже важливо розпізнавати, коли людина просто випускає пару, а коли дійсно намагається вас принизити. Знову-таки, ви не зобов`язані приймати це завжди за чисту монету, але подумати, як людина відчуває себе і чому він так себе веде, буде зовсім не зайвим.
  • Може, ви просто не подобаєтеся людині? Це, швидше за все, результат всього вищепереліченого (особисті проблеми, ревнощі і заздрість, навіть накладання образу когось із минулого цієї людини на вас і т. Д.), Але, в більшості випадків, люди, які поводяться з вами неналежно, роблять це не тому, що ви їх образили.

 4. 4

  Запитайте себе. Навіщо вам необхідне визнання цієї людини? Чи потрібен вам ця людина настільки, що вам потрібно просити його поводитися з вами нормально? Адже не важливо, чи подобаєтеся ви цій людині, правда? Запам`ятайте, що ви тільки знайдете невпевненість, якщо будете переживати з цього приводу.

 5. 5

  Запитайте у інших. Дізнайтеся думку інших людей, особливо ваших друзів і родичів, щоб вирішити, що робити далі або щоб краще зрозуміти мотиви поведінки цієї людини. Ніколи не питайте поради у друзів, яким не подобається цей людина- в цьому випадку є ризик, що вони будуть намагатися очорнити його, можливо, щоб ваше з ним протистояння і погіршення спілкування тривало. Найкраще запитати ваших батьків або другу половинку, перевіреного друга або наставника, якому ви доверяете- зазвичай, ви зможете знайти когось, хто буде нейтральним і досить відкритим у своїх думках в цій ситуації.

 6. 6

  Влаштуйте очну ставку з цією людиною, якщо ви його знаєте. Дуже важливо, щоб ви пройшли всі вищеперелічені кроки в контексті записи фактичних доказів неприпустимого до вас поведінки, враховуючи власні почуття і пропрацювавши всі можливості перед тим, як протистояти людині у відкриту. Твердження, що хтось веде себе з вами погано, несе за собою значне емоційне навантаження і, якщо ви не відсортуєте факти і будете звинувачувати, а не висловлювати свої почуття (використовуючи твердження, що починаються з «я»), то ви зробите так, що ця людина просто розлютиться і, скоріше, включить захист, а не буде конструктивно з вами спілкуватися. Переконайтеся, що вам це все не здалося і що це не було просто одностороннім виплеском емоцій- краще не робити з мухи слона. Висловіть людині свої почуття з приводу його поганого з вами обігу та дайте йому зрозуміти, що ви відкриті для дискусії щодо всіх питань, які він захоче обговорити, і що вам дуже хочеться прояснити ситуацію, особливо якщо ви його чимось образили або засмутили.
  • Будьте спокійні, не вимагайте вибачень і не цитуйте слова цього людини- просто попросіть, щоб про ваші почуття думали трохи більше.


  • Якщо у цієї людини немає відповіді, дайте йому час повернутися до розмови пізніше - тоді все проясниться і це буде його вибір - продовжувати вести себе з вами неприпустимо або припинити це.
  • Якщо все триває, то, принаймні, ви знаєте, що сказали цій людині про ваші почуття і про те, як сильно все це вас зачіпає. Тепер у вас є підтвердження того, що це робиться спеціально, і ви можете розглянути інші заходи.
  • Якщо ви не дуже близько знайомі, нехай з вами на розмова піде хто-небудь ще, наприклад, друг, наставник, один з батьків або будь-який інший людина, якій ви довіряєте.

 7. 7

  Уникайте усіляких контактів з цією людиною, якщо погане до вас ставлення не припинився. Після того, як ви спробували розставити всі крапки над "і", ви вже майже нічого не зможете зробити, щоб вплинути на зміну його свідомості, якщо він вирішив вести себе таким чином. Це може означати, що або ця людина все-таки вас ненавидить (що, знову-таки, не завжди пов`язане саме з вами - скоріше, з цією людиною) або він відчуває, що змінивши до вас ставлення, вдарить обличчям в бруд, і, таким чином, продовжує гнути вже обрану лінію поведінки, не звертаючи уваги на факти (знову ж таки, це стосується не вас, а його особистої невпевненості в собі). Проте - і це ключовий момент - вам не потрібно миритися з тим, хто намагається зробити вам погано. Обмежте ваші зустрічі і не звертайте уваги на образи, упереджене ставлення і погані думки про вас. Попросіть друзів перестати передавати вам все, що про вас говорять, і запропонуйте їм також не перетинатися з цією людиною. Просто дайте людям знати, що ви не збираєтеся далі терпіти і хочете прояснити ситуацію. Навіть самому злісному людині набридне, якщо об`єкт його нападок перестане реагувати, і він почне підшукувати собі іншу мету.

 8. 8

  Рухайтеся далі. До цього часу, якщо не дивлячись на те, що ви дуже старалися і вибрали відмінну стратегію щодо захисту і уникненню людини, нічого не допомогло, дійте так, как-будто цієї людини немає у вашому житті. Просто викиньте його / її з голови, якщо вам не потрібно перетинатися. Однак, у вас можуть з`явитися неприємні залишкові почуття щодо того, чому це взагалі сталося і які емоції у вас викликало. Запам`ятайте, що немає сенсу жити прошлим- ви зробили все, що могли, щоб налагодити відносини з цією людиною і припинити погане ставлення до себе. Продовжуйте жити своїм звичним життям і займатися звичайними справами, оточіть себе людьми, які ставляться до вас добре і зосередьтеся на тому, що для вас значимо. Демонструючи, що погане до вас ставлення вас не вимотало і не зіпсувало ваших відносин з іншими людьми, ви виграєте, в той час, як та людина продовжить жити зі своєю злістю.
  • Якщо погану поведінку продовжується або навіть загострюється, розкажіть кому-небудь, хто зможе змінити ситуацію - якщо це школа, розкажіть вчителю, батькам або просто дорослим без зволікань. Якщо таке відбувається на роботі, повідомте про це у відділ кадрів, начальнику або співробітникам, яким ви довіряєте. Вам необхідно забезпечити власну безпеку від нападок, якщо з`ясується, що дана людина може вам помститися.
  • Якщо неналежну поведінку має місце вдома, ви в більш складній ситуації. Якщо це ваші брати чи сестри, попросіть батьків втрутитися і виробити жорсткі правила і обмеження щодо поведінки вдома. Якщо це батько, поговоріть з іншим батьком для початку. Якщо обоє батьків відмовляються допомогти вам, попросіть допомоги поза домом, наприклад, у близьких родичів, які з вами не живуть, наставника зі школи або з церкви, у дорослого, якому можете довіряти і т. Д. Не терпіть те, що наражає на небезпеку ваше емоційне або фізичний стан.

Поради

 • Звичайно, завжди добре дізнатися точні причини, чому хтось веде себе з вами погано, але змиріться з тим, що ви можете так ніколи і не дізнатися цього- однак, у вас може з`явитися неприємне відчуття, якщо хтось веде себе неналежно, а вам нічим захищатися. Стривайте за себе, якщо в результаті ситуації вас можуть якось образити.
 • Ніколи не ведіть себе недобре у відповідь-це руйнує стосунки, посилює конфлікти і може призвести до небезпечних ситуацій. Немає сенсу опускатися до рівня кривдника, адже це заведе ситуацію у глухий кут.
 • Ніколи не збирайте злість.
 • Іноді люди поводяться погано, тому що вони розуміють, що не такі, як ви, але їм цього дуже хочеться.
 • Будьте з ними милі, і вони дадуть відповідь вам тим же.

Попередження

 • Люди поширюють плітки не для того, щоб допомогти - запам`ятайте це і самі не брешуть.