Як навчитися спілкуватися

Часом розмови з людьми викликають замішання. Ви напевно часто думаєте, що хотіли б, щоб розмови приносили радість, а не були обтяжливими. Якщо ви не можете зібратися з думками, коли збираєтеся щось сказати, чи відчуваєте, що не можете нічого сказати, прийшов час поліпшити навички спілкування та повернути радість спілкування з людьми.
Метод 1 з 5: Вчіться у інших

 1. 1

  Проводьте час у колі умілих у спілкуванні людей. В цьому випадку ви зможете зрозуміти, як природним чином повинен йти розмова. Це допомагає поліпшити ваші комунікативні навички без усяких зусиль. Якщо вам складно знайти людину, умілого в спілкуванні, це означає, що людям з вашого оточення потрібна допомога.

 2. 2

  Звертайте увагу на те, від якої особи ведеться розмова. Розмова, як правило, ведеться від імені однієї людини по відношенню до іншому-ви можете обговорювати політичну ситуацію (третя особа), потім висловити думку (перша особа) і запитати, що ваш співрозмовник про це думає (друга особа), але звертати увагу на головна особа в розмові - це хороший спосіб його підтримки. Якщо всі зосереджені на обговоренні чиїхось відносин, а ви зводите розмову до ваших власних відносинам, це буде дратувати людей, якщо, звичайно, це не підходить за змістом для дискусії.
  • Розповідає чи група особисті історії, які стосуються теми? Наприклад, при обговоренні їжі люди можуть згадувати історії з подорожей по цікавих місцях, де вони пробували їжу. Обговорення особистих історій з життя зазвичай ведеться від першої особи («я»).
  • Ви все обговорюєте певну ситуацію, в яку потрапив хтось із групи людей? Наприклад, ви допомагаєте одному у вирішенні проблем у відносинах. Це часто робиться від другої особи («ти»), хоча ваш співрозмовник буде говорити від першої особи («я»).
  • Ви обговорюєте поняття, політику, культуру чи інші теми, що не відносяться безпосередньо до людей в групі? Наприклад, ви можете розмовляти про новий випущеному альбомі або про щось з новин. Це часто приймає форму третьої особи («вони»).

Метод 2 з 5: Початок розмови

 1. 1

  Поставте себе в розмові з людьми. На самому початку розмови всі учасники знаходяться на комфортній для них дистанції один від одного. Намагайтеся стояти або сидіти поруч з тими, хто близький вам.

 2. 2

  Назвіться групі. Це звичайна процедура для кожної людини. Це може бути кивок голови або просто слово «привіт», і краще буде, якщо ви скажете ім`я. Стандартні фрази, на кшталт «як справи?» І «добре, як у тебе?» Зазвичай використовуються для створення належної атмосфери в групі. Експериментуйте з фразами. Розмова йде за звичайним шаблоном: привітання, суть розмови і прощання. Суть розмови слід за привітанням.
  • Тепер ваші співрозмовники будуть говорити по черзі. Висловлюйте свою думку в ході розмови, хоча абсолютно нормально і навіть важливо залишатися слухачем стільки, скільки потрібно.
  • Прощання: через деякий час розмова підійде до кінця і люди попрощаються.

 3. 3

  Почніть розмову самі.
  • Створіть комфортну атмосферу. Робіть це за допомогою пози, тону голосу або дружелюбного виразу обличчя.
  • Підтримуйте доброзичливу атмосферу по відношенню до людей, з якими ви хочете поговорити.
  • Задіюйте людей в розмові. Зробіть це за допомогою вихідного питання. Задайте питання, на яке легко відповісти. Або проаналізуйте ситуацію, яка відома вам обом.
  • Підтримуйте розмову (це як якщо б ви були господарем на невеликий вечірці).

Метод 3 з 5: Почергове підключення до розмови

 1. 1

  Якщо вам дано слово від інших людей, використовуйте цю можливість правильно. Наприклад, вам можуть поставити запитання. Чи хтось може запропонувати вам висловити свою думку за допомогою жестів або невербальних засобів спілкування.
  • Підключіться до розмови самі. Завжди є невеликі паузи в розмові, коли той, хто говорить, закінчує свою думку. Візьміть справу в свої руки і заповніть паузу. Але хтось може спробувати сказати щось в той же самий момент. Завжди є дружнє суперництво між учасниками групи. Ви можете бути першим!

 2. 2

  Говоріть те, що хочете сказати. Коли ми слухаємо розмову, ми переповнює почуття, думками і реакціями. Відповідайте на ваші внутрішні спонукання і в той же час зводите розмову до того, про що йшлося до цього. Вливайтеся в розмову.

 3. 3

  Розкрийте в собі здатність реагувати. Розмовляти набагато важче, ніж писати, адже це як музика. У розмові є ритм, мелодія, гармонія, спонтанність і рух. Це якості, які так само важливі, як текст пісні. Розкрийте в собі здатність реагувати за допомогою варіацій в голосі, виразі обличчя і жестах.

 4. 4

  Пам`ятайте, що ідеї приходять, коли ви говорите. Але якщо вони не приходять, намагайтеся зосереджуватися на тому, що ви хочете сказати, наприклад, вживаючи такі слова, як «ее» або інші вирази замішання, а також можете задавати собі вголос запитання. Деякі вчителі недооцінюють важливість подібних слів (думайте перед тим, як сказати) - Але це неправда. Насправді, в розмові важливо вживати слова, що не мають сенсу, щоб досягти вищого сенсу.

Метод 4 з 5: Підключіться до розмови

 1. 1

  Підійдіть до групи людей. Стати зацікавленим спостерігачем на деякий час.

 2. 2

  Підійдіть ще ближче і дізнайтеся, чи бажано ваша присутність. Це зазвичай визначається таємними жестами і рухами.

 3. 3

  Постарайтеся підтримати розмову, слухаючи інших і оцінюючи їх думки. 4. 4

  Через деякий час зробіть знак прощання і підіть.

Метод 5 з 5: Поліпшення навичок комунікації

 1. 1

  Прослідкуйте за структурою розмови. Це просто. Пріветствіе- суть разговора- прощання. Характер вітань і прощань розрізняється в різних культурах, але в цілому це стандартна процедура. Як вітання, так і прощання є можливістю виразити добрі побажання іншим людям. .

 2. 2

  Прислухайтеся до розмови. Після привітання необхідно влитися в розмову, сказавши щось вражаюче! Найкраще попередньо трохи послухати, про що йде мова. Ви зрозумієте інтереси людей і зможете піймати ритм розмови.

 3. 3

  Не відчувайте себе зобов`язаним все слухати. Дуже просто переповнитися всім тим, про що говорять інші, і піддатися гіпнозу, так що неможливо буде зібратися з думками. Навчитеся того, як відпочивати під час розмови, щоб зібратися з власними думками.

 4. 4

  Слухайте, що кажуть, і підключайтеся до вигуків. Вигуки є виразами почуттів. Коли люди погоджуються зі сказаним, вони можуть сказати «так» чи інші вирази реакції. Коли ми не згодні, ми використовуємо інші засоби вираження.

 5. 5

  Усвідомлюйте власну мету в розмові. Приклади цілей розмови наступні:
  • Веселощі і невимушене спілкування.
  • Дослідження питання.
  • Надання інформації.
  • Заохочення або перепереконання людей.

 6. 6

  Визначте ризик сказаного. Бурмотіти разом з усіма - це весело, і ви не так ризикуєте, поки не знайдете упевненість в собі. Задавати питання про те, що обговорюється в розмові, вітається, і це також не великий ризик. Розмовляючи з самим собою, ви дуже ризикуєте, але це дозволено при розмові на стандартні теми. Перехід на особисті теми, зачіпання політичних або релігійних тем підвищує ризик незгоди і роздратування, але це не означає, що ви повинні уникати подібних розмов. Постарайтеся визначити глибину і серйозність інших співрозмовників.

 7. 7

  Підключіть до розмови більш тихих учасників групи. Щоб отримати якомога більше від розмови, важливо почути кожного, а не тільки домінуючих особистостей. Це не означає, що ви повинні вимагати від когось вираження думок або завалювати їх питаннями, але ви просто повинні подивитися на них під час розмови і дати зрозуміти, що ви їх враховуєте. Залиште трохи часу після того, як хтось закінчить говорити, щоб менше впевнений у собі людина змогла щось сказати.
  • Якщо ви помітили, що хтось говорить, але не включає в розмову тихих людей, ви можете перенаправити увагу на них, коли говорять з вами. Наприклад, якщо ви тільки що закінчили говорити, цілком імовірно, що наступний мовець зверне увагу на вас, так як він висловить думки з приводу сказаного вами. Якщо все звертають увагу саме на вас, можна легко перенаправляти увагу на інших людей в групі. Це допомагає, тому що коли ви дивитеся комусь в очі, а вони дивляться кудись ще, цілком нормально переводити погляд.

 8. 8

  Пам`ятаєте стару приказку «Краще піти, коли хочете більше». Чим менше інформації, тим краще. Це дозволяє дати шанс іншим поговорити і дає вам самим шанс зібратися з думками. Таємничість також не завадить вам!

Поради

 • Можливість розгубленості в розмові заснована на арифметиці ситуації. У групі з трьох людей, кожна людина отримує дві третини часу на те, щоб слухати, і одну третину часу на те, щоб говорити. Іншими словами, більшу частину часу людина слухає, навіть якщо всі хочуть говорити.
 • Страхи в розмові.
  • Страх, що вас не помітять і не дадуть вам підключитися до розмови.
  • Страх, що ви не зможете нічого сказати.
  • Ці страхи трохи суперечливі, але більшість людей відчувають ці страхи певною мірою. Це абсолютно нормально, і ми можемо використовувати страх як нагадування, що необхідно вчитися, практикуватися і розвивати вміння.

Попередження

 • У будь-якій розмові присутній ризик втрати соціальної позиції, якщо ви будете говорити невпопад. Але є також протилежний ризик, якщо вам не вистачає впевненості в ваших власних ідеалах і думках.
 • Це керівництво підходить для англомовних регіонів заходу. В інших регіонах звичаї можуть відрізнятися, наприклад, існує порядок розмови по черзі, залежно від статусу в групі.
 • Залишайтеся в безпеці. Ви можете випадково заговорити з кимось, хто може зрозуміти вас неправильно. Людина може зрозуміти те, що ви скажете, не так, як ви б того хотіли і скористатися цим. Думайте про те, як зберегти свою точку зору і власну безпеку до того, як потрапите в таку ситуацію.