Як розлучитися з нещирими друзями

Якщо ви відчуваєте, що деякі друзі - це "не зовсім друзі", то, можливо, вам пора з ними розлучитися. Дружба з нещирими або неуважними людьми може не лише змусити вас турбуватися і сумувати, а й зробити негативний вплив на ваше життя і самопочуття в цілому.


Життя занадто коротке, щоб витрачати її на фальшивих друзів, так що оцініть, з ким вас пов`язує справжня дружба, і почніть скорочувати свого списку друзів.

Кроки

 1. 1

  Визначте, хто з друзів негативно впливає на ваше життя. Якщо у вас є друзі, які закочують очі або шепочуться у вас за спиною, можливо, їх варто включити в список "сумнівних". Треба бути напоготові з такими типами особистості, як:
  • Критик: цей друг вважає, що він знає все краще за вас, і постійно намагається вас вчити чи поправляти.
  • Маніпулятор: завжди діє у власних інтересах, а не в ваших. Він уміє знаходити ваші слабкі місця і користується цим у своїх цілях.
  • Нарцис: світ обертається навколо нього. Цей друг повністю зосереджений на собі і своїх бажаннях, а ваші почуття його не хвилюють.
  • Невловимий: для такого друга ви ніколи не буваєте на першому місці, і коли ви по-справжньому потребуєте підтримки, його не буде поруч.

 2. 2

  Складіть для себе список друзів, які завжди поруч. Щоб точно встановити, хто з друзів лише прикидається таким (чи негативно впливає на ваше життя), для початку подумайте про тих, у чиїй дружбі ви не сумніваєтеся і хто завжди поруч з вами, що б не трапилося. Слід порівняти "сумнівних" друзів зі справжніми за наступними пунктами:
  • Моменти, коли один був вам потрібен. Згадайте, коли востаннє ви переживали кризу або хотіли поділитися чудовою новиною. Як реагував ваш справжній друг, і як себе поводив при цьому інший?  • Як протікають ваші розмови. Розмовляючи з справжнім другом, ви і слухаєте, і говорите. Ви розповідаєте йому про щось, потім питаєте і вислушіваете- це схоже на гру в теніс. Ваше спілкування з імовірно нещирим другом проходить саме так, чи воно носить односторонній характер, коли ваш друг хоче говорити тільки про себе і не цікавиться вашим життям?
  • Чи намагається друг вчити вас, як вирішити ваші проблеми, щоб далі вас не вислуховувати? Якщо у вас був важкий день або ви переживаєте важкі часи, хороший друг найчастіше просто вислухає і поспівчуває. Якщо ви не питаєте ради, чи прагне ваш друг втрутитися і сказати, що ви повинні робити (або що ви робите неправильно), щоб ініціатива в розмові перейшла до нього?
  • Час, який ви проводите разом. Якщо мова не йде про дружбу на відстані, ви зустрічаєтеся з одним, коли це зручно вам обом або тільки тоді, коли він може викроїти для вас час у своєму розкладі?

 3. 3

  Менше контактуйте з нещирими друзями. Як тільки ви прийшли до висновку, що через деякі друзів ваше життя аж ніяк не стає краще, прийміть рішення і зробіть крок. Ви не повинні сваритися, кричати на цю людину, але ви можете, висловлюючись фігурально, красиво попрощатися. Може статися й таке, що "друг" навіть не помітить, що ви більше не друзі - настільки мало ваші відносини значили для нього. (Іншими словами, не надто переживайте через його реакції.)
  • Перестаньте дзвонити одному. Особливо якщо дзвінок завжди виходив від вас - не дзвоніть йому більше, щоб поговорити.
  • Чи не коментуйте нічого в соціальних мережах. Не видаляйте цю людину з друзів, просто перестаньте відстежувати і коментувати його пости або фотографії.
  • Спілкуйтеся коротко і по справі. Якщо вам необхідно написати або зателефонувати так званому одному по якомусь питання, будьте чемні, але строго дотримуйтеся теми повідомлення або розмови. Просто запитати, як справи, цілком припустимо, однак зосередьтеся на ділі і не вдавайтеся в подробиці його життя. 4. 4

  Зберігайте свій звичайний коло спілкування, але зведіть до мінімуму будь-які взаємодії з цією людиною. Не відмовляйтеся від ваших спільних друзів, щоб уникнути зустрічей з ним, але в компанії тримайтеся ближче до вашим справжнім друзям, і нехай він шукає для бесіди кого-небудь іншого.
  • Можливо, вам варто пояснити близьким друзям, чому ви більше не проводите час з цією особистістю, щоб вони зрозуміли: у вас є на те причина.

 5. 5

  Продумайте заздалегідь, що ви зробите або скажете, якщо колишній друг задасть питання вам в обличчя. Іноді такі фальшиві друзі можуть схаменутися, що ви більше їм не дзвоніть і нікуди не ходіть разом. Якщо збираєтеся розлучитися з ним назавжди, підготуйте план або мова на той випадок, якщо ви зустрінетеся і він зажадає пояснень. Ось декілька пояснень, до яких ви можете вдатися:
  • "Я був зайнятий." Універсальний спосіб "я не хочу тебе бачити, тому скажу, що дуже зайнятий" діє, так як ніхто не збирається ставити під питання ваш розклад. Звичайно, така відповідь ніколи не розкриє кореня проблеми, але якщо ви не схильні до конфронтації, то вам він може підійти. Крім того, якби "другові" це було важливо, він став би наполягати, але оскільки це малоймовірно, така відмовка незабаром спрацює.
  • "Я так відчуваю." Цей спосіб більш драматичним, тому приготуйтеся, що може вибухнути буря. Якщо ви плануєте сказати другові, що, як вам здається, з вашої дружби нічого не вийшло, відповідайте за свої почуття, уникаючи говорити "через тебе" або "це ти винен". Якщо ви все чесно визнаєте, він навряд чи зможе звинуватити вас в неправоті. Будьте готові до того, що під час такої розмови інша сторона теж захоче висловити свої почуття. Не кидайтеся образами або звинуваченнями. Вам потрібно просто припинити відносини з людиною, а не розігрувати драму.
  • Повне уникнення. Ще один спосіб мати (або не мати) справу з потенційним зіткненням - повністю зникнути від людини, з якою не бажаєте мати справи. Однак тактику "сховати голову в пісок" не завжди просто втілити, особливо якщо у вас є спільні друзі, відвідуєте одні й ті ж ресторани, бари чи інші громадські місця. Дивіться на визначник номера перш, ніж відповісти на телефонний дзвінок (якщо це колишній друг, нехай залишить повідомлення в голосовій пошті) і не відповідайте на електронні листи, твіти або запити на Facebook. Сподівайтеся, що через пару тижнів колишній друг зрозуміє натяк і не стане більше домагатися вашої дружби.

 6. 6

  Продовжуйте жити. Інші друзі і раніше з вами, і ви досить сильна особистість, щоб залишити питущого з вас енергію лицемірного друга в минулому. Не треба на цьому застревать- чим швидше ви навчитеся віддалятися від нещирих людей, залишаючись при цьому ввічливим, тим швидше ви опинитеся готові мати справу з ними справу, в яких би ще життєвих обставинах вони вам не зустрілися. Вважайте цей малоприємний досвід корисним уроком.

Поради

 • Чи не втягуйте в ситуацію, що створилася інших друзів. Не просіть їх обрати, на чиєму вони боці, - це поставить всіх в незручне становище. Однак ви можете попросити їх зрозуміти, чому ви більше не спілкуєтеся з цією людиною, і поважати ваш вибір.
 • Не дозволяйте собі робити або говорити гидоти - будьте вище цього, як би підло або жорстоко з вами не надійшли.
 • Якщо хтось не хоче з вами дружити, ведіть себе так, немов вам цього і не потрібно. Знайдіть нову компанію нових друзів, і ця людина відчує ревнощі і пошкодує, що був поганим другом.
 • Зберігайте гідність і ніколи не видавайте своїх переживань або стресу.
 • Втрачати іноді друзів - це нормально. У вас обов`язково з`являться нові.
 • Не поспішайте - це тривалий процес. Дійте поступово, і у вас все вийде.

Попередження

 • Як би принадно це не здавалося, ніколи не обговорюйте колишніх друзів у них за спиною. Ви справите враження мстивого і неприємного людини, і ваші справжні друзі можуть задуматися - що ж ви говорите за їх спиною?