Як розпізнати фальшивого друга

Фальшивий друг - це така людина, яка насправді не є другом. Іноді ми стаємо друзями з такими людьми за випадковим збігом обставин. Вони можуть хотіти дружити з нами, щоб отримати увагу і популярність або через наших речей або грошей. Іноді їм просто не вистачає спілкування. Але як же дізнатися такої людини і з самого початку не допустити дружби з ним?
Метод 1 з 4: Чи є у вашого друга час на вас?

 1. 1

  Подумайте, чи приділяє ваш друг вам увагу і слухає він вас. Якщо ви завжди готові бути поруч і вислуховувати одного, а він не робить того ж самого по відношенню до вас, то ця людина вам не друг. Така поведінка вказує на те, що людина хоче говорити лише про себе, і його мало турбує ви і те, що ви хочете розповісти.

 2. 2

  Подумайте, чи часто буває таке, що ваш друг знаходить час для вас лише тоді, коли йому потрібно від вас щось. Зверніть увагу на поведінку одного, коли він хоче, щоб ви щось для нього зробили. Чи стає він привітніше, коли чогось хоче, і відвертається він, коли йому нічого не треба від вас?
  • Припустимо, ви влаштовуєте класну вечірку на вихідних. Друг може почати вести себе ввічливо з вами, щоб ви його запросили. Він також може робити для вас щось приємне, щоб попросити вас про послугу, на яке ви навряд чи погодилися б за інших умов.
  Це вказує на те, що людина прикидається вашим другом, тому що ви можете бути корисні для нього. Він перестане спілкуватися з вами, якщо не зможе нічого отримати від вас. Пам`ятайте, що завжди є люди, які хочуть дружити тільки для того, щоб змусити вас зробити щось для них. Не забувайте, що ця людина не хоче бути вашим другом, тому вам слід знайти когось іншого, хто буде цінувати вас за вашу особистість.

 3. 3

  Зверніть увагу на те, як часто людина забуває значущі для вас дати. Такий друг розповість вам в подробицях про подарунки, які він отримав на День народження, або про те, як він прекрасно відзначив річницю весілля. Але як тільки наблизяться аналогічні дати у вас, ваш друг як крізь землю провалиться. З`явившись пару днів тому, він заявить, що просто забув про це. Подібна поведінка безумовно є знаком того, що людина зацікавлена в вас просто як у знайомому, але зовсім не як в справжнього друга.

 4. 4

  Відзначте, як часто ваш друг порушує дані вам обіцянки. Можливо, ваш друг кличе вас у кіно, а потім скасовує зустріч в останній момент, або ще гірше - через пару хвилин після того, як всі вже мало розпочатися. Подібне може бути явною ознакою того, що ця людина хоче не дружити з вами, а лише користуватися вашим часом, і тільки тоді, коли не може знайти нікого краще, щоб заповнити вакантне місце.

Метод 2 з 4: Ваш друг підтримує або принижує вас?

 1. 1

  Зверніть увагу на те, як часто ваш друг намагається поставити вас у незручне становище або показати вас з невигідною боку перед кимось одним або перед усіма, особливо якщо ви натякнули, попросили або благає припинити. Це може бути явною ознакою того, що ця людина не сприймає вас як друга, - ви для нього є лише джерелом розваги (зрозуміло, за ваш рахунок).

 2. 2

  Поспостерігайте, чи часто ваш "друг" поводиться грубо по відношенню до вас або сміється над вами. Уявний друг може намагатися користуватися вами або намагатися ставити вам підніжки. Пам`ятайте про те, що друзі можуть сміятися над вами жартома, однак деякі роблять це для того, щоб підняти свою низьку самооцінку. Врахуйте таку поведінку і знайдіть когось іншого, хто цінував би вас.

 3. 3

  Поспостерігайте за тим, як часто ця людина применшує ваші досягнення. Якщо ви написали чудовий розповідь, цей друг неодмінно звинуватить вас у плагіаті. Він може хвалити вашу роботу при вас, а за спиною сміятися над нею. Лукавість - аж ніяк не ознака справжньої дружби.

 4. 4

  Відзначте, як часто друг вичитує вас за помилки (навіть за найдрібніші з них) або за те, що ви вказуєте йому на його помилки. Є люди, які прагнуть оточити себе ідеальними людьми, щоб разом з ними здаватися кращими, ніж вони є насправді. Насправді, цей прийом не працює, але з якихось причин перебувають ті, хто вірить в зворотне.

 5. 5

  Поспостерігайте, як часто людина спілкується з вами добре лише тоді, коли поруч немає інших його друзів. Це може бути ознакою того, що він розмовляє з вами просто через нудьгу і насправді дружити з вами не хоче. Якщо людина постійно йде без попереджень і пояснень, сприймайте це як натяк на те, що він не хоче бути вашим другом.

Метод 3 з 4: Чи поважає вас ваш друг?

 1. 1

  Подумайте, чи поважає ваш друг ваші уподобання. Справжній друг поважає ваш вибір і не стане намагатися нав`язати вам інші інтереси. Якщо ви з тих, хто любить відвідувати музеї, картинні галереї та філармонії, ваші друзі повинні підтримувати вас, незважаючи ні на що. Якщо вони намагаються затягнути вас на рок-концерт, який напевно вам не сподобається, або в галасливий кінотеатр, який вам не до смаку, то, швидше за все, цих людей не можна вважати істинними друзями.

 2. 2

  Справжні друзі поважають моральні цінності один одного. Якщо ви - людина високих моральних принципів, то ваші друзі повинні розділяти їх або, принаймні, поважати їх. Якщо ви не визнаєте сексу до шлюбу, то ваші друзі повинні приймати вашу позицію. Якщо ж вони вірять в те, що секс по дружбі можливий, і підштовхують до цього вас, ідіть і знайдіть собі нових товаришів, які бачать дружбу інакше.

 3. 3

  Зверніть увагу на те, як часто друг ігнорує вас: ваші слова, ваша присутність, забуває уявити вас, представляючи всіх інших, або пропонує щось всім навколо, але забуває про вас і так далі. Деякі люди просто люблять говорити тільки про себе, і їм немає до вас справи. Крім того, така людина може звертатися з вами неймовірно мило сьогодні, а завтра вести себе так, ніби поняття не має, хто ви такий. Яким би не було поведінку людини, якщо подібне трапляється часто, вам варто двічі подумати, чи хочете ви дружити з такою людиною.

Метод 4 з 4: Відмова від несправжньої дружби

 1. 1

  Якщо ви нерідко опиняєтеся в ситуаціях, описаних вище, це може означати, що вам пошукати для спілкування кого-небудь іншого. Якщо таке стало траплятися часто, пора переключитися на інших людей. Але не забувайте, що у всіх нас різні характери, тому буває корисним просто обговорити з людиною ситуацію, перш ніж повністю обірвати всі зв`язку-раптом той, кого ви взяли за фальшивого одного, насправді ставиться до вас зовсім не так, як вам здається .

 2. 2

  Врахуйте, чи є в ситуації будь-які сторонні фактори. У всіх бувають періоди дивної поведінки, особливо якщо людина залишилася без роботи, тому не робіть поспішних висновків. Однак якщо людина поводиться непривітно тривалий проміжок часу, то цілком можливо, що в душі він затаїв злобу.

 3. 3

  Подумайте про минуле - проаналізуйте, що ви зробили не так по відношенню до вашого помилковому одному. Може бути, ви підвели його, коли йому потрібна була допомога? Не виправдали його сподівань та очікувань? Ключ до всього може бути саме тут.

 4. 4

  Частіше нагадуйте собі, що справжні друзі будуть любити вас таким, яким ви є. Якщо вони намагаються змінити вас під себе, не витрачайте на таких людей свого часу.

Поради

 • Якщо ваш "друг" воліє інших, нехтуючи вами і забуваючи про вас, прийшов час обірвати зв`язок.
 • Ваше оточення може багато що сказати про вас. Не бійтеся припинити спілкуватися з людьми, які вас засмучують.
 • Якщо ваші друзі постійно обзивають вас в присутності інших приятелів, спробуйте удачу з новими знайомствами.
 • Справжні друзі:


  • Не ігнорують один одного.
  • Вітаються, прощаються і регулярно цікавляться справами один одного.
  • Час від часу змушують один одного червоніти.
  • Не стануть обурюватися, якщо ви випадково змусите їх червоніти.
  • Регулярно і жартома ставлять один одного в незручне становище.
  • Не переходять межі допустимого.
  • Будуть намагатися з усіх сил, щоб виправити помилки, на які їм вказали, і не стануть засуджувати інших за вчинення подібних проступків.
  • Чи не розігрують вас підробленими любовними листами, якщо знають, що ви поставитеся до цього серйозно і почнете живити надежди- поводяться коректно по відношенню до вас.
  • Чи не висміюють вас і не принижують вас публічно.
 • Не розривають дружбу при першій же труднощі. Це може бути всього лише непорозуміння. Спробуйте почати все заново пару раз.
 • Поговоріть з вашим "другом" і висловіть йому все, що думаєте.
 • Обговоріть проблему - це може допомогти.

Попередження

 • Іноді у людини просто немає можливості проводити час з іншими людьми. У таких випадках намагайтеся з усіх сил не ігнорувати одного самі. Прагніть бути справжнім другом якомога більшій кількості людей.
 • Перераховані вище поради не є стовідсотково надійними критеріями виявлення фальшивих друзів, якщо ці ознаки виявляються рідко. Іноді дуже хороший друг бере на себе сміливість поставити вас у незручне становище, щоб змусити вас зробити щось корисне, що в іншій ситуації ви не змогли б зробити. Іноді навіть справжні друзі порушують свої обіцянки. Іноді справжні друзі потребують того, щоб ви надали їм послугу, тому вони намагаються мотивувати вас. Іноді у хорошого друга бувають вагомі причини (принаймні, йому так здається) ігнорувати вас і робити вигляд, що вас не існує.
 • Будьте уважні! Справжнім другом не є той, хто:
  • Відноситься до вас по-дружньому тільки тоді, коли йому більше не з ким спілкуватися;
  • Систематично намагається змусити вас робити речі, які ви вважаєте неправильними;
  • Демонструє прихильність до вас лише тоді, коли хоче від вас будь-яку послугу;
  • Розглядає вас лише як джерело розваги - зрозуміло, за ваш рахунок;
  • Намагається змусити вас зробити щось, чого робити не можна.