Як утішити людину, перш ніж дати добру пораду

Коли хтось засмучений, душити людини в обіймах і висловлювати співчуття - це не завжди правильна тактика поведінки. З іншого боку, йому, можливо, буде потрібно ваша підтримка і порада, щоб впоратися з труднощами. Так як же вчинити правильно в такій ситуації? Скористайтеся цими порадами, щоб допомогти людині і спробувати вирішити проблему.

Кроки

 1. 1

  Підійдіть до людини з усією делікатністю. Якщо він просить вас піти або знаходиться "на взводі", то краще залишити його в спокої. Але якщо ви підійдете до людини спокійно і делікатно, і надасте деякий простір - людина буде готовий вас вислухати і отримати пораду.

 2. 2

  Запитайте в нього про те, що сталося. Якщо людина розповідає вам про це - переходьте до наступного кроку. Якщо ж ні, то зробіть крок назад і скажіть йому, що ви завжди поруч, якщо будете потрібні. Це може заспокоїти людину і він поділитися своєю проблемою з вами. Якщо ж цього не відбувається, то обійміть його, дайте носовичок і відійдіть на деякий час, але не набридайте йому, поки він сам не попросить розмови - це тільки погіршить ситуацію.

 3. 3

  Постарайтеся залишатися неупередженим. Якщо людина посварився з одним, то постарайтеся не приймати нічию сторону, так як це призведе до повномасштабної соціальної війні, яка закінчиться сльозами. Якщо це більш серйозна проблема, як, наприклад, насильство в сім`ї, підштовхніть його звернутися за допомогою або анонімно зателефонувати в службу довіри, де підкажуть що робити далі.
 4. 4

  Постарайтеся дати добру пораду. Ваш друг буде пізніше вдячний за те, що ви протягнули йому руку допомоги і підказали як вчинити. Якщо людина засмучений, то, ймовірно, він не знає що робити і що говорити в такій ситуації, тому ваше завдання допомогти йому в цьому.

 5. 5

  Завжди давайте зрозуміти людині, що ви його друг і що ви тут заради нього. Скажіть, щоб він поділився з вами, якщо щось піде не так - це допоможе йому розслабитися, особливо якщо така проблема виникає не вперше.

 6. 6

  Посміхніться! Це допоможе людині розслабитися. 7. 7

  Якщо це поможет- розкажіть, що у вас теж були такі проблеми, але тільки у випадку, якщо вони успішно зважилися. Це додасть людині впевненість у тому, що все буде в порядку.


Поради

 • Не приймайте нічию сторону.
 • Заспокойте людини.
 • Надайте йому особистий простір.
 • Не гнівайтесь і не турбуйтеся, якщо він вас ігнорує.