Як вибрати приклад для наслідування

Моделі для наслідування важливі. Вони допомагають нам стати тими, ким ми хочемо бути, і надихають наc на великі звершення. Важливо зробити правильний вибір, тобто вбирати вплив позитивної людини, чий приклад змусить вас стати краще. Вибрати приклад для наслідування зі свого кола спілкування - це не те ж саме, що вибрати в якості прикладу знаменитість. У цій статті наводяться поради, за допомогою яких ви зможете знайти людей, які будуть вас надихати.
Метод 1 з 2: Вибір прикладу для наслідування зі своїх знайомих

 1. 1

  Виберіть приклад для наслідування із знайомих і станьте краще. Ця людина може допомогти вам стати більш зрілим і вирости як особистості. Він направить вас в потрібному напрямку, дасть пораду і наведе приклади шляхів вашого розвитку.

 2. 2

  Визначте, які у вас є погані звички і негативні риси характеру. Цими речами має бути те, що вам не подобається і що ви хочете змінити в собі. Вони дозволять зрозуміти, якими мають бути зміни.

 3. 3

  Складіть список того, чого ви хочете досягти. Може, ви хочете жити якимось певним чином? Домогтися чогось конкретного? Стати яким-небудь людиною? Складіть список всіх бажань, які стосуються як вашої особистості, так і того способу життя, який ви хочете вести.

 4. 4

  Працюйте над зміцненням віри в себе. Вибираючи приклад для наслідування, намагайтеся вірити в себе. Завдання пошуку прикладу для наслідування полягає в тому, щоб мотивувати вас змінюватися на краще. Вірте в себе і в свої здібності, і так вам вдасться стати тим, ким ви хочете бути.

 5. 5

  Вирішіть, у яких людей є ті якості, які вам потрібні. Якщо ви хочете надихати людей, подумайте, хто надихає вас. Зберіть всі можливі ідеї. Чому всі так люблять Етоо людини? Яке послання доносить він до інших своїми діями?
  • Відмінні приклади для наслідування можна знайти в своєму оточенні. Ці люди можуть зробити істотний вплив на вас. Вони можуть стати наставниками, а це робить їх дуже привабливими для вас.

 6. 6

  Зверніть увагу на людей, які знають, чого хочуть. Такі люди можуть стати гарним прикладом для наслідування. Не варто брати приклад з людини, яка здається ідеальним, але сам не може розібратися в собі. Краще шукайте людину, яка не буде прикидатися кимось іншим.

 7. 7

  Вибирайте людини, в суспільстві якого вам подобається бути собою. Людина, з якого ви будете брати приклад, повинен цінувати унікальність кожної людини, навіть якщо це означає прийняття якихось дивацтв. При спілкуванні з такою людиною ви повинні відчувати, що вам комфортно бути собою.
  • Мета моделі для наслідування полягає в тому, щоб підштовхнути вас до змін в кращу сторону. Якщо у вас не виникає такого бажання при спілкуванні з якоюсь людиною, краще взяти за приклад іншого знайомого.

 8. 8

  Зверніть увагу на людину, яка знаходить спільну мову з іншими. Така людина буде ввічливий з оточуючими людьми і зможе нормально спілкуватися з ними. Набагато простіше брати з когось приклад і розуміти цю людину, якщо він уміє спілкуватися.

 9. 9

  Придивіться до людей, які не є найпомітнішими у своїй справі. Набагато корисніше вчитися у людей, які добилися свого завдяки завзятості і праці. Дуже часто найбільші успіхи бувають у людей, які пішли на великий ризик і не прогадали, а не в тих, хто довго працював над якою-небудь завданням. Краще вибирати людей, які постійно працюють заради досягнення потрібного результату.
  • Якщо ви виберете як приклад для наслідування людини, якій просто дуже пощастило, у вас можуть опуститися руки, тому що вам буде складно повторити його успіх без потрібної частки везіння.

 10. 10

  Вибирайте людину, яка не схожий на вас. Всі ми прагнемо взяти за приклад людини, в якому ми бачимо частину себе, однак такі приклади для наслідування не допоможуть вам рухатися вперед, тому що ви не будете змінювати в собі ті риси характеру, які хочете змінити, а будете зміцнювати ті якості, які у вас вже є. Вибирайте людини, в якому буде щось, чого у вас немає, але що ви хочете бачити в собі.
  • Слідувати за людиною, несхожим на себе, буде складно, однак це змусить усі ваші ресурси працювати, і ви зможете мотивувати себе на досягнення, про які раніше не могли і мріяти.
  • Вибирайте людину, якій вам не захотілося б наслідувати в звичайних умовах.
  • Наприклад, якщо ви нерозумні і спонтанні, знайдіть людину, яка любить ретельний аналіз і послідовність.

 11. 11

  Дізнайтеся більше про успіхи і провали цієї людини. Це дуже важливий етап. Нерідко знання про промахи людини, з якого ви хочете брати приклад, може мотивувати вас більше, ніж розповіді про успіхи. Знаючи, що провали теж були, ви зрозумієте, що ця людина теж може робити помилки і нічим не відрізняється від інших. Важливо вчитися на чужих помилках і працювати над собою.
  • Наприклад, відомі вчені Ісаак Ньютон і Альберт Ейнштейн не раз зазнавали поразки, але вони продовжували працювати, щоб домогтися своїх цілей, і в кінцевому підсумку прийшли до них. Думки про невдалі спроби таких людей можуть змусити вас працювати навіть тоді, коли нічого не виходить.

 12. 12

  Знайдіть людину, яка вам підійде, і простежте за тим, як його досягнення в житті перегукуються з вашими моральними цінностями і переконаннями. Прикладом для наслідування слід зробити людину, яким ви захоплюєтеся у всіх проявах і який веде здоровий спосіб життя.
  • Звертайте увагу на такі якості, як пристрасть до улюбленої справи, здатність надихати, чіткий набір переконань, прихильність спільноті, безкорисливість, здатність приймати інших і вміння долати труднощі.

 13. 13

  Не варто повністю копіювати людини. Всі роблять помилки, включаючи людей, з яких ви хочете брати приклад. Ці люди повинні стати лише орієнтиром, а не зразком. Не варто сліпо наслідувати приклад інших.

 14. 14

  Попрацюйте над своїм власним стилем. Брати з когось приклад корисно, але при цьому дуже важливо зберегти індивідуальність. Чи не втратьте себе, намагаючись слідувати чиїмось прикладом. Переймайте ті риси характеру, які вам потрібні, а все інше залишайте як є.


  • Будьте собою і зберігайте впевненість у собі. Не копіюйте інших - виділяйтеся. Якщо люди копіюють когось, це говорить про те, що у них немає впевненості в своїх силах і немає чогось особливого, але в цьому вони не схожі на вас!

Метод 2 з 2: Вибір прикладу для наслідування серед знаменитостей

 1. 1

  Виберіть приклад для наслідування із знаменитостей або героя, який домігся успіху в тій сфері, яка вас цікавить. Героєм зазвичай буває людина, яка досяг успіху в кількох сферах. Слід дізнатися побільше про цю людину із засобів масової інформації, а не просто спиратися на особисті спостереження.

 2. 2

  Розберіться, які у вас є хороші якості. Які у вас сильні сторони? Що вам вдається добре? Ці якості вам потрібно буде посилити і розвинути, але шукати їх у прикладі для наслідування не обов`язково. Подумайте про свої позитивні якості і про те, якою людиною ви хочете бути.

 3. 3

  Складіть список своїх поганих звичок або негативних аспектів особистості. Ці якості вам не потрібні, їх потрібно змінити. Вони будуть мати вирішальне значення в тому, як ви будете змінюватися.

 4. 4

  Запишіть основні якості, які ви хочете мати. Ви хочете вести якийсь певний спосіб життя? Домогтися чогось конкретного? Стати іншою людиною? Складіть список необхідних вам якостей і прагнень.

 5. 5

  Зміцніть віру в себе. Думаючи, кого взяти за приклад для наслідування, працюйте над упевненістю в своїх силах. Ключова мета вибору прикладу для наслідування - мотивувати себе стати краще. Вам слід вірити в себе і в свої здібності, якщо ви хочете стати більш досконалою людиною.

 6. 6

  Виберіть людей, які зробили щось, що вас вразило. Це може бути людина, який зібрав велику суму на благодійність, врятував багато життів, допоміг нужденним або знайшов ліки від якої-небудь хвороби. Відшукайте людини, яка володіє тими якостями, яких у вас поки немає.

 7. 7

  Пам`ятайте, що люди не ідеальні. Боги можуть бути бездоганними, а люди ні. Не чекайте, що людина, з якого ви вирішите брати приклад, буде досконалим, - він теж може помилятися. Спробуйте прагнути до таких же досягненням, як у цієї людини, але не намагайтеся повторити його звички в особистому житті.
  • Врахувати цей фактор дуже важливо, особливо дітям, тому що багато знаменитостей ведуть такий спосіб життя, який ви навряд чи захотіли б для себе або своїх дітей.

 8. 8

  Пошукайте людини, яка живе так, як хотіли б жити ви. Якщо ви хочете стати відомим письменником, шукайте людину, яка досяг успіху в літературі. Якщо ви завжди хотіли стати медсестрою, зверніть увагу на працівників у місцевій лікарні, які присвятили своє життя цій роботі і кого поважають за їх досягнення.

 9. 9

  Дізнайтеся все про їх успіхи і провали. Важливо враховувати не тільки перемоги, але й поразки людини, з якого ви хочете брати приклад. Нерідко промахи інших людей мотивують більше, ніж досягнення, тому що так ви розумієте, що і ця людина не ідеальний і здатний на помилку. Важливо зробити висновки з цих помилок і продовжувати працювати над собою.
  • Навіть Ісаак Ньютон і Альберт Ейнштейн не раз терпіли поразки, але вони продовжували працювати і йти вперед, поки не домагалися своїх цілей. Знаючи, якою ціною іншим далася їхня перемога, ви зможете мотивувати себе на працю, навіть якщо все буде йти не так гладко, як хотілося б.

 10. 10

  Дізнайтеся, які у цих людей є слабкі сторони. Багато знаменитостей в особистому житті поводяться так, що копіювати їх, безумовно, не варто. Проаналізуйте, як слабкості людей впливають на їх та їхніх кар`єру. Пам`ятайте, що багатьом відомим людям якісь речі сходять з рук завдяки їх слави і / або грошам. Визначивши, в чому полягають слабкі сторони людини, з якого ви хочете брати приклад, ви зможете уникнути шкідливих звичок, які у нього є.

 11. 11

  Не варто повністю копіювати знаменитість. Всі люди роблять помилки, включаючи тих, кого ви хочете зробити прикладом для наслідування. Використовуйте знаменитість як орієнтир, а не образ для поведінки.

 12. 12

  Збережіть свою індивідуальність. Брати з кого-небудь приклад добре, але не менш важливо дбати про свою індивідуальність. У гонитві за прикладом для наслідування не загубити себе. Переймайте ті риси характеру, над якими вам потрібно працювати, а все інше не міняйте.
  • Будьте собою і вірте в те, що ви робите. Не варто просто копіювати інших - потрібно виділятися. Якщо ви бачите, що людина повністю копіює когось, про говорить про його невпевненість в собі і відсутності яскравої індивідуальності, але ж ви зовсім не такий!

Поради

 • Майте на увазі, що якщо у вас є зразок для наслідування, це не означає, що ви повинні стати таким же, як цей чоловік. Збережіть свою індивідуальність. Наслідуйте людині, але намагайтеся бути собою в усьому, що робите.
 • Наслідуйте йому або їй, поки не станете зразком для наслідування самі- так ви зрозумієте, що досягли свого.
 • Справжні зразки для наслідування - це ті, хто має якості, які ми хотіли б мати. Приклади для наслідування - це люди, які вплинули на нас і змусили стати краще. Людина може не бачити, що він наслідує комусь, поки не помітить свій власний особистий ріст і прогрес завдяки цій особистості.
 • Вибравши приклад для наслідування зі свого кола спілкування, попросіть людину стати вашим наставником. Так він зможе направляти вас і вчити чомусь новому, що допоможе вам на шляху вдосконалення.

Попередження

 • Пам`ятайте, що люди недосконалі.
 • Якщо ви неправильно виберете приклад для наслідування, ця людина може почати користуватися своїм становищем і змушувати вас робити речі, які виставлять вас в невигідному світлі або через які ви будете надавати поганий вплив на інших. Чи не спілкуйтеся з такими людьми і не наслідуйте кому попало, не думаючи.