Як уберегти сад від кішок

Ви любите свій сад і, на жаль, здається, що всі сусідські кішки люблять його теж. Якщо ви помітили кішок, що використовують сад як туалет або гризуть деякі з рослин, ви, ймовірно, сильно бажаєте з`ясувати, як не впускати цих жвавих тварин з сімейства котячих на клумби і висаджені грядки. Ось кілька ідей і способів, які можна використовувати в наступний раз, коли потрібно зберегти сад від місцевих котів.
Метод 1 з 4: Створіть фізичний бар`єр

 1. 1

  Створіть смугу перешкод з пластикових виделок або дерев`яних паличок для їжі. Розташуйте вилки або палички для їжі рівномірно окремо один від одного між рослинами в саду. Переконайтеся, що предмети розміщені гострою стороною вгору.
  • Для кішок часто не проблема маневрувати між великими перешкодами, але поле невеликих перешкод може здатися набагато більш непривабливим, особливо якщо ці предмети мають невеликі деталі, які колються при дотику. Вилка або палички не досить гострі, щоб викликати реальний збиток, але вони можуть бути стримуючим фактором, що перешкоджає котячим друзям тинятися по саду.
  • Для ефективності вилки або палички для їжі повинні бути на відстані 21 см один від одного.
  • Замість паличок для їжі або вилок, можна розмістити шипи рослин на відстані 26 см один від одного.

 2. 2

  Покладіть дротяну сітку на грунт. Покладіть дротяну сітку, перш ніж рослини зійдуть. Рослини, як правило, ростуть між зазорами, але кішкам буде неприємно ходити по текстурі сітки.
  • Якщо для росту рослинам потрібно додатковий простір, використовуйте кусачки, щоб прорізати великі отвори.

 3. 3

  Покладіть ґратчасту огорожу на землю. Перш ніж посіяти насіння, покладіть ґратчасту огорожу. Проміжки в огорожі зроблять ділянку для блукаючих кішок непривабливим.
  • Обережно натисніть на гратчасту огорожу, яка лежала на землі так, щоб вона частково покрилася грунтом.
  • Пересадите розсаду і насіння рослин в грунт на відкриті проміжки огорожі. Рослини повинні рости навколо огорожі без особливих труднощів.

 4. 4

  Порозсипайте соснові шишки, гілки або річкове каміння. Розкладіть грубі матеріали між рослинами, щоб змінити текстуру землі з плюшевою і затишною на колючий і незручну.
  • По поверхні буде незручно ходити, але і важко копати. Якщо кішка не може копатися в грунті, то, ймовірно, не буде намагатися використовувати її як туалет.

 5. 5

  Покрийте незахищену землю "колючими килимками."Колючі килимки - пластикові килимки, покриті гнучкими пластиковими шипами.
  • Зазвичай, ці килимки розрізають на чотири частини, що дозволяє підігнати килимок до розміру і потребам саду.
  • Як правило, ви знайдете килимки в упаковках від двох до п`яти штук, залежно від марки.
  • Не просто покладіть килимки на поверхні грунту. Потрібно натиснути на килимки так, щоб сам килимок покрився грунтом, залишаючи відкритими тільки шипи. В іншому випадку, розумний кіт може перевернути килимок лапою.

Метод 2 з 4: відлякаємо кішок силою запаху

 1. 1

  Посадіть сильно пахнуть рослини. Посадіть між рослинами в саду рослини, запах яких кішки ненавидять. Деякі з цих рослин можна посадити між іншими рослинами саду, роблячи всю ділянку огидним для місцевих кішок.
  • Рута (запашна) - особливо ефективний репелент проти кішки і є основним вибором багатьох садівників. Колеус собачий, часто званий "рослина, що лякає кішок," - це ще один кращий вибір.
  • Інші варіанти включають лаванду, м`яту болотну, герань і чебрець лимонно-пахне.

 2. 2

  Використовуйте висушені трави або ароматичні масла. Якщо ви не хочете садити трави або інші рослини, які кішки не виносять, можна з тією ж метою використовувати сушені трави або ароматичні масла.
  • При використанні висушеної трави злегка посипте ділянку порошком або сухим листям, покриваючи землю рівномірно і негусто. При використанні масла протріть маслом по всьому периметру контейнерів або розпорошите його безпосередньо на грунт.
  • Висушену руту можна знайти без особливих труднощів.
  • Також, часто використовують кайенский перець, суху гірчицю, корицю і часниковий порошок.
  • Що стосується масла, подумайте про використання масла лаванди, масла лемонграсу, масла цитронелли, масла перцевої м`яти, евкаліптової олії або гірчичного масла.

 3. 3

  Порозсипайте цитрусові кірки навколо саду. Більшість кішок ненавидить запах цитрусових. Тому, відмінна ідея - розкидати свіжі або сушені цитрусові кірки по всьому саду. Кішкам це не принесе ніякої шкоди, але запах змусить їх шукати більш привабливе місце.
  • Крім того, для досягнення того ж результату можна також обприскувати грунт і периметр спреєм з цитрусовим запахом. Однак, уникайте попадання цитрусового спрея на рослини, так як інші інгредієнти в спреї можуть пошкодити листя, квіти або плоди рослин.

 4. 4

  Спробуйте кавову гущу або люльковий тютюн. Запахи кави і тютюну схожі на цитрусові та огидні для більшості кішок.
  • Порозсипайте тонким і рівним шаром кавову гущу або тютюн безпосередньо на грунт.

 5. 5

  Розпорошите комерційний репелент, що містить сечу хижака. Якщо ви вирішили придбати комерційний репелент, ймовірно, кращий вибір - натуральний репелент з сечею хижака. Як правило, вони дуже ефективні і не принесуть ніякої шкоди вам чи кішкам.
  • Ці репеленти зазвичай містять сечу лисиць або койотів. На додаток до відлякування кішок, цей аромат також допомагає проти кроликів, білок, бурундуків, єнотів і інших частих садових або дворових шкідників.

 6. 6

  Порозсипайте пучки власного волосся навколо саду. Теоретично, багато дикі кішки не люблять запах людської волосини. В результаті, ви будете тримати сусідських кішок подалі, розклавши навколо пучки волосся.
  • Витягніть волосся з щітки для волосся, гребінці і фена. Щоб відлякати диких кішок, складіть волосинки в пучки і розкладіть по периметру саду.
  • Зверніть увагу, що це не ефективно проти домашніх кішок, які вже знають запах людини. Це особливо вірно щодо власних кішок, які, безсумнівно, знають ваш запах.

 7. 7

  Видаліть будь-які котячі запахи. Якщо кішка вже позначила свою територію у вашому саду, можливо, буде потрібно видалити цей специфічний запах перш, ніж вона піде мітити далі.
  • Використовуйте воду зі шланга або бочки з дощовою водою, щоб промити ділянку, на якій помітите котячі фекалії або сечу. Щоб помітити, кішки зазвичай вибирають те ж місце або місце поруч. Видалення їх "заяви про свої права" на цьому місці може відбити у кішки полювання робити це знову.

Метод 3 з 4: відлякаємо кішок

 1. 1

  Окропити кішок зі шланга. Багато кішки ненавидять воду, тому швидкий виплеск зі шланга може допомогти і відлякати котячого відвідувача, який перший раз у дворі.
  • Все, що потрібно зробити - швидко окропити зі шланга. Ідея полягає в тому, щоб налякати кішку, а не намочити. Тому, ви повинні використовувати помірну струмінь з шланга, а не сильну.
  • Цей метод не завжди працює, хоча часто ефективний. Деякі кішки будуть ігнорувати воду, а інші можуть навіть насолоджуватися нею, особливо в жарку погоду.

 2. 2

  Встановіть розприскувач, що реагує на рух. Ці розбризкувачі можуть виявити небажаного відвідувача, такого як кішка, і реагують, стріляючи швидко бризками води на посягателя, щоб відлякати його.


  • При установці, кожен розприскувач створює інфрачервоне поле. Після того, як кішка входить в це поле, розприскувач приводить в рух потік води в напрямку кота, який прийшов.
  • Бризки води тривають всього пару секунд. Намір полягає в тому, щоб налякати кішку, а не намочити.
  • Врахуйте, що ці розбризкувачі не працюють в зимовий період, коли вода замерзає, і вони не будуть ефективними, якщо кішка не входить в інфрачервоне поле.

 3. 3

  Придбайте ультразвуковий пристрій. Ультразвукові пристрої, як правило, реагують на рух, а також, ці пристрої працюють, посилаючи ультразвукової звук, який кішки можуть почути, а людина - ні.
  • Після того, як система встановлена, ультразвуковий пристрій використовує датчик руху, щоб сканувати наявність ознак руху. Коли датчик спрацьовує, пристрій виробляє високочастотний сигнал. Цей сигнал є одночасно дратівливим і вражаючим кішок.
  • Ці пристрої діють на відстань до 90 м.

 4. 4

  Використовуйте реагує на рух генератор повітря. Так само як і розприскувач, що реагує на рух, генератор повітря виявляє кішок, які бродять перед датчиком. Однак, замість води, ці пристрої стріляють швидким потоком повітря.
  • Ці пристрої дуже схожі на розбризкувачі, що реагують на рух. При установці пристрій проектує поле з датчиком руху. Якщо кішка або інша тварина в цій області, то пристрій буде стріляти швидким потоком повітря. Потік повітря не заподіє шкоди кішці або іншій тварині, яке пройде цим шляхом, але може налякати.

Метод 4 з 4: Оголосіть перемир`я

 1. 1

  Поставте ящик з піском в дальньому кутку двору. Заповніть невеликий контейнер або ділянка двору дрібнозернистим піском або наповнювачем для котячого туалету.
  • Заповніть невеликий дерев`яний або пластиковий контейнер піском зі стандартною пісочниці, наповнювачем для котячого туалету або м`якою грунтом. Це створить ідеальний котячий туалет для сусідських котів, а ділянка буде набагато привабливішим, ніж ваш сад.
  • Якщо ви хочете пройти зайвий кілометр, можна навіть придбати справжній туалет для кішки в зоомагазині.
  • При необхідності, можете взяти кілька шматочків котячих екскрементів з саду і помістити їх в нову пісочницю. Як тільки запах кішки з`явиться в піску, кішку, природно, буде залучати цю ділянку.
  • Періодично очищайте коробку і повністю міняйте пісок кожен місяць або близько того. Кішки - охайні тварини і перейдуть на нову ділянку в туалет, якщо площа, яку вони в даний час використовують, стає надто брудною або переповненою.

 2. 2

  Посадіть котячу м`яту й інші привабливі аромати далеко від саду. Деякі аромати насправді приваблюють кішок. Саджаючи ці рослини в окремій області двору або саду, ви привернете кішок в це місце, а не в те, в якому ви не хочете, щоб вони проводили час.
  • Якщо ви вирішили встановити пісочницю для кішок на іншій ділянці двору, розмістіть сад для кішки поблизу. Якщо вам не подобається ідея з пісочницею, то просто посадіть рослини на ділянці так далеко від інших рослин, наскільки це можливо.
  • Котяча м`ята - очевидний вибір, але кішки, також, зазвичай люблять аромати м`яти і жимолості.

 3. 3

  Перемістіть годівницю для птахів. Якщо у вас є годівниця біля саду, перемістіть її ще далі, в іншу частину двору.
  • В ідеалі повісьте годівницю так високо, щоб кішка не змогла дострибнути. В іншому випадку, птиця, яка прилетить до їжі, може бути в більшій небезпеці в саду, ніж будь-коли.
  • Якщо у вас є сад для кішки та / або встановлена пісочниця у дворі, перемістіть годівницю на сусідню ділянку. Якщо ні, то помістіть годівницю так далеко від саду, наскільки це можливо.
  • Якщо ви хочете спостерігати за птахом, просто перемістіть годівницю якомога далі, але залишаючи в полі зору.


Що вам знадобиться

 • Пластикові вилки
 • Дерев`яні палички для їжі
 • Дрібна дротяна сітка
 • Соснові шишки, гілки або річкове каміння
 • Колючий килимок
 • Рута, колеус собачий або інші сильно пахнуть рослини
 • Сушена рута або інші сушені трави або рослинні масла
 • Цитрусові кірки або спреї
 • Кавова гуща
 • Люльковий тютюн
 • Репелент з сечі хижака
 • Людське волосся
 • Шланг
 • Розбризкувач, що реагує на рух
 • Генератор повітря, що реагує на рух
 • Ультразвуковий прилад
 • Пісочниця
 • Котяча м`ята