Як уберегти собаку від кліщів

Кліщі є шкідливими паразитами, нерідко докучають собакам і кішкам. Вони можуть бути переносниками таких захворювань як хвороба лайма, ерліхіоз, анаплазмоз і бабезиоз. Кліщі чіпляються до тварини носію і смокчуть кров до насичення. Цуценята та кошенята більш схильні до атак кліщів, ніж дорослі кішки і собаки.Ці паразити активізуються навесні і влітку, так як швидше розмножуються в теплу пору. Щоб уберегти собаку від кліщів вам необхідно вжити превентивних заходів. Нижче наведені ефективні способи контролю кліщів.

Кроки

 1. 1

  Купайте собаку. Шампуні дієві, коли наявне зараження кліщами не надто сильне. Протівоклещевие шампуні містять вбивають кліщів інгредієнти, кліщі гинуть після правильно проведеної процедури купання. Ви повинні купати собаку частіше (раз на тиждень або два), щоб повністю позбавити її від кліщів.

 2. 2

  Спробуйте використовувати оральні препарати. Щомісяця можна давати собаці спеціальні таблетки. Вони хороші тим, що їх спокійно можна використовувати при наявності дітей (у порівнянні з місцевими зовнішніми засобами). Таблетки діють на кліщів у всіх стадіях розвитку, включаючи яйця, личинки, лялечки та дорослі особини.
 3. 3

  Застосовуйте місцеві зовнішні засоби. Ці кошти можуть бути рекомендовані ветеринаром і куплені без рецепта в зоомагазині або в інтернеті. Вони зберігають свою дію протягом місяця, тому вам не доведеться турбуватися про кліщів у вихованця протягом 30 днів. Однак слід підібрати оптимальний засіб, тому уважно читайте інформацію на упаковках або проконсультуйтеся у ветеринара.

 4. 4

  Використовуйте нашийники проти кліщів. Нашийники від кліщів відлякують кліщів від області шиї і голови. Нашийники вступають в контакт з шкірою тварини і що містяться в них хімікати або активні компоненти проникають в шкіру і хутро, що веде до позбавлення від кліщів. Правильно надіньте ошийник на собаку, щоб він вступив в контакт з її шкірою, і при цьому вона не могла б його сгризть. При використанні таких нашийників звертайте увагу на можливу появу дискомфорту у вихованця.

 5. 5

  Використовуйте зовнішні краплі. Краплі від кліщів являють собою концентрований хімікат, який можна наносити на шкіру собаки за допомогою чистої ганчірочки або ватної палички після розчинення з водою. Після застосування краплі не слід змивати. Застосовувати краплі на молодих тварин, таких як щенят, кошенят, на вагітних і годуючих особинах не рекомендується. 6. 6

  Використовуйте спреї. Спрей від кліщів є вбиває кліщів зовнішнім засобом, який добре для боротьби із залишковим зараженням паразитами. Спреї можна використовувати спільно з іншими засобами проти кліщів, наприклад, з краплями або шампунямі.Прі використанні спрею дотримуйтеся обережності, щоб не потрапити вихованцеві в очі, вуха або ніс.

 7. 7

  Використовуйте пудру. Також можна застосовувати зовнішню пудру проти кліщів. Купуйте пудру відповідно до віку та розміром собаки чи кішки, перевіряйте інформацію на упаковках. При сильному зараженні кліщами використовуйте пудру раз на тиждень. Будьте обережні, щоб вихованець не вдихнув пудру.

 8. 8

  Утримуєте свій будинок, сад і двір в чистоті від кліщів, так як це основні місця, де собака зазвичай підхоплює паразитів. Регулярно підстригайте рослини і кущі, щоб там не селилися кліщі. Удома можна проводити прибирання пилососом із застосуванням спреїв від кліщів.

Попередження

 • Якщо ви не упевнені щодо необхідного засобу або у вихованця виникли побічні ефекти від його застосування, проконсультуйтеся у ветеринара.