Як тренувати коня

Навчання молодий коні є тривалим, але вдячним заняттям. При самостійної дресируванню коні ви будете вчити її виконувати дії саме так, як хочете ви, при цьому формуючи з нею міцну емоційний зв`язок. Почніть з нуля і з часом у вас буде ідеальна верхова кінь.
Метод 1 з 5: Стаємо хорошим тренером

 1. 1

  Знайте свій рівень досвіду. Самостійне навчання необ`їжджений коня може здатися чудовою перспективою, але ваше збудження може замаскувати необхідність усвідомити обсяг своїх знань і досвіду. Дресирування - тривалий процес, і нею не можна займатися навмання. Якщо ви твердо вирішили навчати свого коня, але у вас за спиною немає багатьох років досвіду або ж ви взагалі ніколи не займалися дресируванням, розгляньте варіант часткового найму професіонала або отримання частих рад від більш досвідченого друга.
  • У середньому, йде рік на побудову сильного емоційного зв`язку між конем і вершником. Не чекайте, що молода кінь почне довіряти вам негайно, навіть якщо у вас є великий досвід.
  • Кожна кінь індивідуальна в своєму навчанні, немає двох однакових коней. Коні володіють своєю особистістю, яка по-різному проявляється в навчанні.

 2. 2

  Будьте явним лідером. Для успішного дресирування ви повинні продемонструвати коні те, що ви є кращим лідером, ніж вона, і те, що ви прямуєте її кращим інтересам. Тим не менш, лідерство - не те ж саме, що командування. Приступаючи до тренування, забезпечте подачу чітких ясних сигналів коні без агресії і образ. Вашими цілями в якості лідера повинні бути:
  • Бути переконливим, але не агресивним;
  • Рухатися повільними рівномірними кроками, щоб викликати довіру;
  • Завжди пам`ятати про безпеку коня (фізичної і психічної);
  • Бути впевненим і спокійним.

 3. 3

  Підготуйте план навчання. Навіть у кращих тренерів в голові є план уроку. Тримайте себе організованим за допомогою покрокового розкладу тренувань. Розбивайте завдання на невеликі цілі і повільно просувайтеся через них. Кожен пункт у вашому розкладі повинен грунтуватися на вже вивчених речах, щоб у коня малося постійне підкріплення вивчених навичок.
  • Дотримуйтесь розкладом тренувань. Немає нічого страшного в тому, щоб витратити на тренування трохи більше або менше запланованого часу, але ніколи не робіть великих проміжків часу між тренуваннями.

  • Деталізуйте свій розклад. Замість того, щоб вказувати в ньому фразу «Почати з основ.», Розбийте розклад на сегменти види: «Навчання відступати під напором.» Або «Навчання повороту при ударі справа».

 4. 4

  Розробіть послідовну систему заохочень і покарань. Ви не зможете нормально навчити коня виконувати що-небудь, якщо не будете дотримуватися своєї системи навчання. Як і з усіма живими істотами, заохочення діє краще, ніж покарання. Коли кінь виконує те, що ви просили її зробити, негайно заохотите її. До заохочення зазвичай відноситься похвала (Хороша дівчинка! / Хороший хлопчик!) Або погладжування по шиї. Ніколи не вдавайтеся до покарання, якщо тільки кінь не постійно ігнорує ваші сигнали.
  • Покарання коні повинно поставати в тому вигляді, в якому воно було б здійснено в стаді коней за її погану поведінку. `Вкусите` кінь, ущипнувши її в груди або сильно відштовхніть долонею.
  • Ніколи не карайте кінь, б`ючи її або кричачи на неї. Як тренер, ви повинні демонструвати свою силу без подверженія небезпеки психічного і фізичного здоров`я коні.
  • Чи не заохочуйте кінь ласощами, оскільки з часом це може призвести до її завищеним очікуванням і схильності до кусання. Частування можна іноді давати, але це має відбуватися за рамками дресирувань.

Метод 2 з 5: Навчання основам

 1. 1

  Навчання коні терпіти дотику до морди. При роботі з конем вам доведеться багато стосуватися і мати справу з її мордою і головою. Почніть з розміщення своєї руки збоку морди або шиї, там де їй це буде комфортно, і повільно рухайте руку по голові.
  • Рухайтеся повільно. Коні ненавидять швидкі рухи (через те, що в природі вони можуть служити здобиччю хижаків) і почнуть хвилюватися, якщо ви будете рухатися занадто швидко.
  • Якщо кінь стає напруженою або схвильованої, коли ви доходите до певної частини морди, зупиніть руку і тримайте її на місці, поки кінь не розслабиться. Потім заохотьте кінь за подолання свого хвилювання.
  • Ніколи не прибирайте свою руку з морди коня, якщо вона лякається або хвилюється. Тим самим ви можете підкріпити її думка про те, що ваша рука небезпечна / страшна і її необхідно боятися.
  • Продовжуйте процес, поки кінь Сові не перестане реагувати на ваші дотики до будь-якої частини морди навіть без попередніх дотиків до тіла або шиї.

 2. 2

  Навчання коні ходіння поруч з вами. Коли ви ведете кінь, ідеальної позицією для вас є бути паралельним її морді. Якщо ви будете йти занадто попереду і тягнути коня за собою, вона не буде звертати на вас увагу, а якщо кінь буде попереду, то, безумовно, чи не ви контролюєте ситуацію. Використовуйте прут або хлист в якості продовження своєї руки, щоб управляти їй. Почніть йти поруч з конем, відштовхуючи її, якщо вона підходить надто близько, або притягаючи її до себе, якщо дистанція надто велика.
  • Тримайте прут перед грудьми коня, не даючи їй виступати далеко попереду вас, а якщо кінь відстає, поплескайте її їм по крупу, щоб прискорити.
  • Коли кінь почне ходити поруч з вами, киньте прут. Якщо кінь знову почне прискорюватися або сповільнюватися, знову підберіть прут і повторіть вищеописаний процес, сповільнюючи їм коня спереду або прискорюючи ззаду.
  • Робіть так, поки кінь не почне постійно ходити поруч з вами без використання прута.

 3. 3

  Навчання коні зупинятися. Кінь, яка не зупиняється по сигналу - кінь, яка не вважає вас лідером. Ідіть поруч з конем (використовуючи вищеописану техніку) і зупиніться через кілька кроків. Якщо кінь не зупиняється разом з вами, повторіть процедуру, але наступного разу розверніться до неї обличчям, щоб блокувати її подальший рух вперед, коли ви зупинитеся. Якщо ваша коня все ще не зупиняється, повторіть вищевказані дії, але додатково виставте перед грудьми коня прут, коли будете повертатися до неї.
  • Незалежно від того, що відбувається, не здійснюйте додаткових кроків, коли вирішили зупинитися. Якщо кінь продовжує йти, а ви здійснюєте додаткові кроки, вона вирішить, що вона може контролювати вас і не буде реагувати на ваші `стоп`сігнали.
  • Ви можете привчити коня зупинятися по команді `тпру`, вимовляючи її одночасно із зупинкою.

 4. 4

  Навчання коні відступати. Відступ - одне з базових рухів, яке має знати добре навчена коня. Виведіть кінь на відкритий простір. На коні повинен бути недоуздок і мотузковий привід. В даній процедурі вам буде потрібно використовувати прут. Почніть з того, що тримаєте привід прямо перед конем приблизно в метрі від місця, де він прив`язаний до недоуздками. Спочатку сфокусуйтеся на залученні уваги коні, вона повинна дивитися прямо на вас, а одне вухо має також бути спрямованим у ваш бік.
  • Постукайте з приводу прутом і твердо промовте `назад` (неагресивно). Почекайте, коли кінь відступить.
  • Якщо кінь не відступає, повторіть процес, але постукайте з приводу трохи сильніше. Продовжіть нарощувати силу постукувань. Якщо кінь все ж не реагує на постукування приводу, то поплещіть її прутом по носі або грудей, чітко сказавши команду `назад`.
  • Коли кінь зробить, принаймні, пару кроків назад, звільніть тиск, відступивши назад і кинувши візуальний контакт. Потім підійдіть і приголубте кінь, хвалячи її.
  • Введіть у звичку повторювати всі вищевказані кроки.

Метод 3 з 5: Водіння коні на повідку

 1. 1

  Водіння коні на повідку з різною швидкістю. Це дозволяє зробити відразу кілька речей: кінь фокусується на вас і подаються вами сигналах, при цьому звільняється надлишок енергії та адреналіну, а також закріплюються умовні сигнали. Почніть вести коня по колу навколо вас на повідку завдовжки близько півметра. Через кілька хвилин прискорте кінь до рисі, одночасно цокаючи і поплескуючи її по крупу вільним кінцем приводу.
  • Якщо кінь не реагує, цокніте і прикладіть більше зусиль на її круп.
  • Якщо кінь все ще не реагує, ви можете змахнути прутом в напрямку її хвоста. Прут послужить продовженням вашої руки і змусить кінь рухатися швидше.


  • Для того щоб перевести коня на галоп, замість цокання виробляєте звук поцілунку. Так ви пізніше зможете подавати зі спини коня команди на два різних види ходи.

 2. 2

  Зупинка коні на повідку. Скористайтеся вже вивченої командою `тпру`, щоб навчити коня зупинятися на повідку. Під час того, коли кінь рухається, зробіть кілька кроків у напрямку того місця, куди наближається кінь, перегороджуючи їй шлях (але не встаючи прямо на її шляху). Коли зробите це, скажіть команду `тпру`.
  • Якщо кінь не зупиняється, укоротите привід і повторіть процедуру. Можете при цьому похитувати мотузкою, ведучи себе більш агресивно, поки кінь не почне реагувати.
  • Коли кінь зупиниться, киньте зоровий контакт і підійдіть до неї, щоб приголубити. Похваліть її, так кінь зрозуміє, що зробила саме те, що від неї вимагалося.

 3. 3

  Зміна напрямів. Навчіть коня змінювати напрямок руху на повідку без зупинки. Коли вона рухається в одному напрямку, зробіть кілька кроків у напрямку до її плечовому поясу, щоб урізати її рух (як ви робили при навчанні її зупинці). Одночасно з цим закрутіть спіраллю перед конем вільний кінець приводу. Так ви повідомите їй, що вона повинна рухатися далі, тому їй доведеться розвернутися.
  • Якщо кінь не розгортається відразу ж, виконайте кілька кроків полутрусцой прямо перед ними, продовжуючи крутити спіраль кінцем приводу. Відступите назад, щоб зняти тиск, коли кінь розвернеться.
  • Цокали, коли робите це, щоб підтримувати рух коня.

Метод 4 з 5: Десенсибілізація коні

 1. 1

  Використовуйте привід для імітації роботи в вуздечці. Кінь має звикнути до того, що поводи знаходяться навколо її шиї, а ви тягніть її морду тому за мотузку на недоуздке. Звідти кінь в круглий загін і змусьте стояти смирно. Тримайте привід на відстані близько метра від недоуздка, а потім закиньте його на спину коня. Оберніть його навколо і порухайте по шиї вгору-вниз.
  • Якщо кінь нервує або лякається, не дозволяйте їй втекти і не прибирайте мотузку. Замість цього продовжуйте рухати мотузку по шиї, поки кінь не заспокоїться і не перестане рухатися. Потім зніміть мотузку.
  • Робіть це з кожного боку коні, а також натягуйте мотузку. Ідея полягає в тому, щоб повністю десенсібілізіровать кінь до наявності мотузки або поводів на ній і їх частого переміщення.

 2. 2

  Привчіть кінь не боятися. Десенсибилизирующих кінь до руху `лякаючих` речей. Використовуйте довгий прут або палицю і прикріпіть до кінця пластиковий пакет. Помахайте їм в повітрі поблизу коні, вона, ймовірно, налякати або почне хвилюватися. Коли кінь налякати, продовжуйте розмахувати пакетом, поки вона не зрозуміє, що це не небезпечно і не заспокоїться. Потім приберіть пакет і пруть, приголубте і похваліть коня.
  • Продовжуйте процес, поки не зможете терти пакетом всю коня. Запам`ятайте ніколи не прибирати пакета, поки кінь налякана, прибирайте його тільки тоді, коли вона спокійна.
  • Замініть пакет на інші речі, які можуть виробляти багато шуму чи здаватися страшними. Наприклад, чорна вітровка є лякаючою річчю для багатьох молодих коней.

 3. 3

  Використовуйте метод Джеффери для десенсибілізації коні до ваших рухам. Через кілька днів навчання пакетами підготуйте кінь до верхової їзди, давши їй звикнути до того, що ви обхвачуєте її тіло або перебуваєте на ньому. Підійдіть близько до коня і почніть стрибати навколо, розмахувати руками і робити те, що може здатися дивним або налякати вашу коня. Як і в інших десенсибилизирующих тренуваннях, не зупиняйтеся, коли кінь налякана, зупиняйтеся тільки тоді, коли вона зрозуміє, що загрози немає і заспокоїться.
  • Швидко тріть тіло коня і швидко переміщатися, щоб ваші рухи не набридли коні.
  • Як тільки кінь почне відчувати себе комфортно при всіх ваших рухах, обіпріться про її спину животом. Ви готуєте кінь до верхової їзди, додаючи вагове навантаження, але так, щоб не лякати її.

Метод 5 з 5: Навчання ходіння під сідлом

 1. 1

  Одягніть пітник. Навчання ходіння під сідлом повинно виконуватися покроково, починаючи з самої базової частини упряжі: пітник. Виведіть кінь на відкритий простір, в круговій загін або арену і внесіть туди пітник. Дозвольте коні побачити його, а потім покладіть його їй на спину. Пригладьте і розправте його, щоб коні було зручно з ним.
  • Пройдіться з конем разом з пітник на ній. Так як ніщо не фіксує пітник, важливо, щоб кінь йшла не швидше, ніж кроком, щоб пітник не впав і не налякав її.

 2. 2

  Запряжіть попругу. Наступним кроком є кріплення попруги для їзди без сідла, яка складається безпосередньо з подруги, що охоплює тіло коня і ріжка-ручки. Це дає відчуття сідла без усього ваги і навантаження. Після того, як кінь буде запряжена попругою, поводите її по колу на повідку. Через кілька хвилин дайте команду до рисі, а потім легкому галопу.
  • Запрягайте кінь попругою кілька разів протягом тижня або двох перед переходом до сідла, щоб кінь дійсно відчувала себе комфортно з чимось зав`язаним у неї на спині.

 3. 3

  Перейдіть до використання сідла. Виберіть легковаге англійське сідло, щоб розпочати навчання коні безпосередньому ходіння під сідлом. Воно буде менш лякаючим і важким для що не звикла спини. Дозвольте коні побачити і понюхати сідло, а потім повільно опустіть їй його на спину. Акуратно встановіть його і стежте за реакцією коні. Потім ви можете затягнути попругу і пройтися з конем.
  • Потім зніміть сідло, потім повторіть процес. Одягайте сідло на коня з обох сторін, щоб вона звикла до того, що ви ходите навколо з ним.
  • Поводите її на повідку з одягненим сідлом через кілька днів, або просто надягайте на коня сідло і ходіть з нею по колу.

 4. 4

  Одягніть безмундштучную вуздечку. Ніколи не стрибайте відразу до використання мундштучної вуздечки, замість цього скористайтеся безмундштучной вуздечкою, щоб кінь звикла до того, що на її морду одягають щось відмінне від недоуздка. Для початку вуздечку можна одягнути поверх недоуздка, або зробити вуздечку єдиною одягненою на коня річчю. Пройдіться з одягненою в вуздечку конем, якщо у вас також надітий недоуздок, ви можете поводити її на повідку з одягненою вуздечкою.

 5. 5

  Перейдіть до мундштучної вуздечці з удилами. Коли ви будете впевнені в тому, що кінь комфортно себе відчуває в безмундштучной вуздечці, спробуйте познайомити її з мундштучної. Скористайтеся більш м`яким варіантом тензельной вуздечки з двома удилами і помістіть їх в рот коня, полоскотавши їй ясна. Нехай кінь трошки потримає вудила в роті, а потім ви зніміть вуздечку. Робіть це щодня, перш ніж приступати чинити тиск на уділа- кінь повинен звикнути до того, що у неї щось знаходиться в роті.
  • Звикання коні до вудил може зайняти час, тому не поспішайте. Якщо вам потрібно витратити 30 хвилин, щоб змусити кінь закусити вудила, витратьте їх. Терпіння дуже важливо для того, щоб кінь звикла до вудил, так як це потенційно найнебезпечніший аспект навчання коні ходіння під сідлом.
  • Після того, як кінь носила вудила кілька днів, можна почати використовувати поводи для вказівки їй напрямку руху за допомогою вудил. Однак, не коли не водите кінь на повідку з удилами у неї в роті, так як існує ризик нанесення ушкоджень і це не безпечно.

 6. 6

  Зберіть всі деталі упряжі. На завершення, одягніть на коня всю упряж відразу. Робіть це повільно і для початку просто пройдіться з повністю спорядженої конем, не квапте її. Використовуйте безмундштучную вуздечку, щоб поводити споряджену кінь на повідку, або просто вигулюйте її на тензельной вуздечці і пробіжіться риссю.
  • Це повинно робитися один раз на день протягом декількох днів до того, як буде зроблена спроба сісти на коня або проїхатися на ній верхи.
  • Ви можете продовжити застосовувати метод десенсибілізації Джеффери зі спорядженої конем, щоб кінь звикла до ідеї того, що ви можете залізти на неї.

Поради

 • Покажіть коні, що у вас є особистий простір. Не дозволяйте їй тертися про вас або штовхати вас. Це породжує погані звички в майбутньому.
 • Завжди будьте терплячі при навчанні коні.
 • Проводьте час зі своїм конем і за рамками тренувань. Часто чистите її і працюйте поблизу, щоб розвинути більш близький зв`язок.
 • Дотримуйтесь правил безпеки. Одягайте шолом, належну взуття (рекомендується використовувати чоботи для верхової їзди), відповідні штани / джинси і сорочку.

Попередження

 • Коні в природних умовах - об`єкт полювання хижаків, тому при переляку вони схильні або давати бій, або бігти. Тому будьте обережні, коли вони лякаються, не втрачайте самовладання. Нехай поблизу буде досвідчений наїзник, щоб допомогти в такій ситуації і дати вам пораду.