Як тренувати кішку за допомогою клікера

Клікер-тренування - це те, про що зазвичай можна почути від людей, навчальних собак, але чи знаєте ви, що так само можете використовувати клікер-тренінг і для кішок? Це буде непросто, але принесе набагато кращі результати, ніж фраза «пасти котів».

Кроки

 1. 1

  Визначте нагороду для кішки. Це може бути не одна нагорода, але найпоширенішою є яке-небудь частування (наприклад, тунець), особливо якщо кішка голодна (не можна нічого давати їй протягом 20-30 хвилин). Для деяких кішок нагородою може служити ласка або іграшка! Це має бути щось, що можна виконати відносно швидко. Нехай навіть ваша кішка любить прогулянки на свіжому повітрі, але така нагорода буде не дуже зручною під час дресирування. Інша частина статті буде розповідати про те, як використовувати частування.

 2. 2

  Асоціюйте клік з нагородою. Беріться за кішку, коли вона буде в комфортному, бажано тихому місці без відволікаючих моментів (інших вихованців і людей). Клікайте і одночасно давайте частування. Важливо, щоб ці дві події відбувалися одночасно, так кішка буде знати, що клік означає нагороду. Повторіть дії кілька разів. До кінця вправи кидайте частування з більш дальньої відстані від кішки (все одно клікайте, перед тим як кинути ласощі). Робіть це вправа не більше 5 хвилин.
  • У будь який інший час не використовуйте кліки - коли кішка їсть, коли дивиться на вас, коли йде. ТІЛЬКИ коли ви даєте частування.
  • Не розмовляйте з кішкою і не використовуйте голосові команди. Вам потрібно, щоб звук кліка був самим чітким сигналом.
  • Якщо кішка повністю втратила інтерес, значить такої нагороди недостатньо. Знайдіть іншу!
  • Краще використовувати клікер, спеціально зроблений для дресирування. Якщо у вас такого немає, можна робити характерний клацали звук мовою.


Метод 1 з 3: Використовуючи мета

 1. 1

  Знайдіть предмет у формі палиці або жезла. Підійде ручка, ложка, ліхтарик. Просто переконайтеся, що предмет буде характерну, і що його будуть використовувати тільки на тренуваннях. Ваша кішка, зрештою, кинеться за метою, тому вам не потрібно, щоб вона стрибала на стіл за своїй тренувальній ложкою.

 2. 2

  Ховайте цей предмет. Вам потрібно, щоб кішка бачила його, коли ви готові запропонувати нагороду.

 3. 3

  Повторіть зв`язок кліка та частування кілька разів, якщо між тренуваннями пройшов якийсь час.

 4. 4

  Візьміть у руки предмет і уважно спостерігайте за кішкою. Як тільки кішка зробить якийсь рух у бік цілі (подивиться, нахилиться, потягнеться) негайно (ідеально б одночасно) клікайте. Потім пропонуйте частування.
  • Клік дає кішці зрозуміти точний момент, коли вона робить щось правильно. В даному випадку вона повинна рушити в бік цілі.  • Ось чому ви використовуєте клікер як сигнал для нагороди, а не відразу віддаєте частування. Якщо ви кинете частування кішці, коли вона дивиться на мету, вона тут же відвернеться і зосередиться на їжі. Замість цього клікер повідомляє, що «буде частування» і у кішки є якийсь час на усвідомлення того, що вона зробила, щоб це частування «заслужити».
  • Звук кліка тварині набагато легше розпізнавати, ніж звукові команди, наприклад, коли ви говорите «хороша кішечка». Тон вашого голосу може змінюватися, і тварина кожен раз може інакше його розуміти. Клік ж є простим, зрозумілим і постійним.

 5. 5

  Повторіть процес кілька разів, постійно даючи кішці нагороду, коли вона просувається до мети. Зверніть увагу на вашу кішку. Ви можете помітити, що вона переводить погляд з вас на ціль, намагаючись зрозуміти, чого ви хочете. Це добре!
  • Якщо кішка тільки дивиться на мету, присуньте цей предмет ближче до неї. Більшість кішок потягнеться вперед, щоб понюхати. Як тільки вона це зробіть, клікайте. А потім давайте нагороду.
  • Хваліть кішку, коли вона робить крок до мети. Коли кішка дивиться впевнено на мету, з якою ви її познайомили, змусьте її зробити крок у потрібному напрямку. Як тільки кішка робить цей крок, клікайте. А потім давайте нагороду.
  • Це називається «формування звички». Замість того щоб чекати, коли кішка повністю виконає рух, хваліть її за частково виконану дію в правильному напрямку. Якщо ви продовжите тренування, ви будете нагороджувати кішку за наближення до мети.

 6. 6

  Повторюйте цю вправу по кілька разів на день, але не більше п`яти хвилин. Якщо ви помічаєте, що після 10-15 кліків кішка втрачає інтерес і починає вилизуватися, закінчуйте тренування. У підсумку ви, напевно, зможете змусити вашу кішку пройти через всю кімнату до мети. Може бути, у вас навіть вийде змусити її стрибати через предмети!

Метод 2 з 3: Cлово в потрібний момент (і клікаючи)

 1. 1

  Тримайте під рукою клікер і багато частування.

 2. 2

  Спостерігайте за кішкою. Коли вона робить те, що вам подобається, тисніть на клікер і давайте їй частування. Ви можете нагороджувати її за те, що вона:
  • дряпає спеціальний стовп


  • перекочується
  • б`є лапою м`ячик і катає його
  • стрибає боком
  • ганяється за хвостом
  Якщо ви послідовні, ваша кішка почне робити всі ці речі, щоб спробувати домогтися кліка та частування.

Метод 3 з 3: Даючи голосові команди

Хоча звук клікера і дає кішці зрозуміти, що вона робить все правильно, можна використовувати і голосові команди. Наприклад, коли кішка вже навчилася парі трюків і їй потрібно розуміти, коли і який треба виконувати.

 1. 1

  Вирішіть, яку голосову команду ви будете використовувати для кожного трюку. Ви можете використовувати «Стрибай!» Для того, щоб кішка через щось перестрибнула. Ви можете використовувати «до мене!», Щоб кішка підійшла до вас. Голосові команди повинні бути ясними і чіткими. Це має бути слово, яке ви не використовуєте з іншими вихованцями і яке не застосовуєте у щоденних розмовах («Ей» буде дуже невдалою командою).

 2. 2

  Вибирайте тільки один трюк, який буде асоціюватися з цією голосової командою. Давайте припустимо, що ви зможете змусити вашу кішку стрибнути на стілець за метою. Нехай кішка пару раз повторить цей трюк, як вона вже робила раніше. Кожен раз, коли кішка буде виконувати цю дію, говорите, скажімо, «Стрибай!» В момент стрибка.

 3. 3

  Відмовляйте в частуванні, якщо кішка стрибає без голосової команди. Якщо кішка робить це сама, не нагороджуйте її. Чи не клікайте і не давайте нагороди. Після того як вона зістрибне на підлогу, змусьте її знову стрибнути, даючи голосову команду. Цього разу нагородите її.
  • Якщо вона не робить цього сама - дайте їй стрибнути на стілець без команди, але не нагороджуйте. Дотримуйтесь тільки схемою: стрибок - голосова команда - нагорода.

 4. 4

  Робіть так, поки кішка не зрозуміє, що вона отримує нагороду тільки коли стрибає після голосової команди.
  • І все одно не робіть тренування довше 5 хвилин.
  • Якщо ваша кішка просто не розуміє, що робити, виглядає розгубленою, поверніться до попередніх тренувань. В кінці тренування на всякий випадок спробуйте ще раз.

 5. 5

  Повторюйте цю схему з іншими трюками. Ваша кішка в підсумку зможе розрізняти голосові команди для різних трюків. У якийсь момент вам більше не потрібен буде клікер і частування.

Поради

 • Завжди краще проводити кілька коротких тренувань, ніж одну довгу.
 • Будьте терплячими. Не кидайтеся до новим трюкам, до яких ваш вихованець ще не готовий.
 • Якщо у вас немає клікера, видавайте клацали звук мовою.

Попередження

 • Не використовуйте частування в якості мети. Це навчить кішку виконувати трюки тільки коли буде якась нагорода. Зрештою, ви захочете, щоб тварина виконувало трюки без частування (хоча вам все одно потрібно буде іноді нагороджувати кішку за правильно виконані завдання).
 • Намагайтеся не карати кішку, особливо під час дресирування. Це повністю знищить всі ваші зусилля. Ви намагаєтеся навчити вашу кішку, даючи їй щось хороше, коли вона виконує потрібний вам трюк. Якщо в цій ситуації використовувати покарання або страх, тварина буде розсіяним і переляканим.
 • Ніколи не клікайте, коли кішка робить те, що вам не подобається.
 • Пам`ятайте, клік не є сам по собі нагородою, якщо ви клікаєте - повинні давати частування! Інакше це буде схоже на затримку зарплати!

Sources and Citation

 • Making Cats Friendly, Clicker Style - Research source.
 • "Reaching the Animal Mind" by Karen Pryor - Research source.