Як стати дресирувальником собак

Ви відчуваєте особливу прихильність до собак? Чому б вам не пов`язати з цими тваринами свою роботу? І хоча не існує формальних вимог для дресирувальника собак, є цілий набір навичок, якими вам слід опанувати, перш ніж приступити до роботи. У нашій статті ви дізнаєтеся, як це зробити.

Кроки

 1. 1

  Читайте спеціалізовану літературу. Так як не існує програм формального навчання для дресирувальників собак, вам доведеться читати книги, написані фахівцями в даній області. Ці книги дозволять вам поліпшити свої навички спілкування з собаками і з навчання, а також дадуть вам більш повне уявлення про самої професії.
  • Вам необхідно читати книги - як про поведінку собак, так і про самої професії дресирувальника. Переконайтеся, що книги, які ви читаєте про поведінку тварин, мають під собою наукову основу. Ось деякі з книг, які варто прочитати будь-якому починаючому кінологові:
  • «Не ричите на собаку!» Карен Прайор.
  • «Діалог з собаками: сигнали примирення» Тюрід Ругосо.
  • «Психологія собаки. Основи дресирування собак ». Уїтні Леон.  • «Дресирування для початківців» Володимира Гриценко.

 2. 2

  Запишіться добровольцем до притулку для тварин. Притулок може стати хорошою тренувальною базою, - адже вам відразу доведеться знайти підхід до безлічі незнайомих собак. Пошукайте притулки для бездомних тварин у вашому місті чи районі.

 3. 3

  Запишіться на курси дресирування собак. Якщо ви не хочете брати участь у заняттях, попросіть у інструктора дозволу просто посидіти поруч і поспостерігати за роботою інших. Так ви зможете побачити в справі професіоналів дресури і, можливо, частково перейняти їхній стиль навчання. На уроки приходите з собакою, якщо вона у вас є, так ви зможете більш активно брати участь у вправах.

 4. 4

  Стати помічником дресирувальника. Це, мабуть, кращий спосіб для освоєння професії, враховуючи малу кількість курсів формальної підготовки дресирувальників. Знайдіть хорошого фахівця-кінолога, можливо серед ваших знайомих, та дізнайтеся у нього, яким чином ви можете стати його помічником і учнем. Ставши учнем, ви зможете бути присутнім під час занять, допомагати в навчанні і поступово самому проводити заняття, зрозуміло, під наглядом вашого вчителя.


  • Терміни такого навчання в більшості випадків варіюються від 6 місяців до року.

 5. 5

  Знайдіть роботу за фахом. Після того, як ви прочитали всі книжки та отримали необхідні знання від інструктора, можете починати шукати роботу в притулках для тварин і школах дресирування собак. Спробуйте пошукати роботу в інтернеті або відвідайте згадані установи, щоб особисто поговорити з людьми, які відповідають за курси дресирування і набір кадрів.

Поради

 • Існують професійні сертифікати для кінологів і дресирувальників собак. Коли ви заробите достатньо досвіду і знань, спробуйте отримати сертифікат, що підтверджує це.
 • Вступайте в професійні спільноти кінологів і дресирувальників. Ви можете вступити як у вітчизняні клуби собаківників, так і в міжнародні організації (для цього буде потрібно знання англійської) - наприклад, Міжнародна Асоціація Професійних Собаківників (canineprofessionals.com) та Асоціація дресирувальник Домашніх Собак (apdt.com). Вступу в ці організації допоможуть вам спілкуватися і ділитися досвідом з колегами по інтернету, відвідувати форуми та конференції собаківників, а також продовжувати своє навчання, навіть якщо ви ще не професійний дресирувальник.
 • Любителі тварин бажаючі отримати професійний сертифікат кінолога можуть надійти на кафедру кінології, наявну в деяких навчальних закладах, наприклад в Пермському інституті ФСВП Росії.
 • Якщо ви знаєте англійську, то можете спробувати подати документи на отримання стипендії в Академію Клубу Собаківників (Canine Club Academy https://canineclubacademy.com), де ви зможете дізнатися не тільки про те, як тренувати собак, а й про те, як їх розводити на продаж.
 • Сертифікат дресирувальника собак також можна отримати через вищезгадану МАПС (canineprofessionals.com).

Попередження

 • Під час навчання вам не обов`язково відразу виконувати всі вправи. Якщо вам дали якусь задачу, з якою ви поки не готові впоратися, наприклад, приборкання агресивної собаки, то не соромтеся зізнатися в цьому інструкторові, щоб передати завдання другого учня. Ви ж у цей час зможете спостерігати за виконанням завдання.
 • Якщо під час проведення інструктажу ви відчули, що у вас недостатньо кваліфікації для його виконання, то поясніть це клієнтові і порадьте йому звернутися до іншого фахівця.