Як впоратися з облисінням у кішки

Котяча шерсть сильно відрізняється від людського волосся. Це дуже незвично для кішки? втратити всю свою шерсть (ми, звичайно, не враховуємо «лисі» породи). Коти, на відміну від людей, з віком не лисіють. Якщо ви виявили залисини у свого вихованця, то необхідно визначити причину випадання шерсті.

Метод 1 з 5: Визначення та лікування захворювань, які ведуть до втрати вовни

 1. 1

  Насамперед необхідно визначити хворобу. У таких випадках необхідно лікувати саму хворобу, адже втрата вовни буде не єдиним симптомом.
  • Наприклад, якщо це інфекція шкіри (бактеріальний фолікуліт, демодекоз або стригучий лишай), то у кішки буде свербіж, а якщо хвороба Іценко-Кушинга, то її буде мучити спрага.

 2. 2

  Симптоми бактеріального фолікуліту. При такому захворюванні шкіра буде заражена бактеріями, які поширюються по всьому волосу, до кореня, і можуть викликати безлічі ушкоджень. Пошкоджені волосся випадає, коли кішка облизує і миє себе.
  • Лікування полягає в митті кішки лікарським шампунем, який зменшить кількість бактерій на поверхні шкіри (може знадобитися заспокійливе). Крім того можна використовувати пероральні антибіотики (курс? 4-6 тижнів). Зазвичай призначають антибіотики широкого спектру (амоксицилін).

 3. 3

  Лікування демодекозу. Демодекозне коростяний кліщ любить жити поруч з котячої шерстю. Цей паразит викликає пошкодження і випадання волосся, утворюються прогалини.
  • Будьте обережні при лікуванні демодекозу, тому що багато видів лікування є токсичними для кішок. Звичайне лікування полягає у використанні сірчано-вапняного відвару і 1% сірчистої-селенового шампуню. Вони ефективні і безпечні для кішок. Просто дотримуйтесь інструкцій на упаковці.

 4. 4

  Знайте, що облисіння може бути викликане стресом. Тоді волосся випадає відразу і симетрично. Це може бути викликано вагітністю, лактацією, важкою хворобою, хірургією та іншими стресовими ситуаціями. Випадання шерсті відбувається приблизно через місяць після стресу.
  • Нікого лікування не треба, так як шкіра не пошкоджена. Волосся відросте самостійно, після того, як стресовий подія пройде.

 5. 5

  Лікування стригучого лишаю. Лишай це грибковий паразит (Microsporum Canis), який росте вниз по стрижні волосини. Тіло кішки буде усвідомлювати, що волосся пошкоджені і від них треба позбутися. Звідси і облисіння.
  • Лікування: волосся стрижуться дуже коротко плюс пероральні ліки (гризеофульвін, кетоконазол, або ітраконазол).
  • Гризеофульвін зупиняє поділ грибкових клітин. Препарат краще засвоюється, якщо дати його разом з невеликою кількістю вершкового масла. Звичайна доза становить 125 мг 2 рази на день для кішки середнього розміру.

 6. 6

  Розпізнавання і лікування хвороби Іценко-Кушинга. Гіперадренокортицизм, відомий також як хвороба Іценко-Кушинга, рідко зустрічається у кішок. Це відбувається, коли організм кішки виробляє занадто багато природного кортизолу. Хвороба викликає голод і спрагу, а так само фізичні зміни (росте живіт, шкіра стає тонкою, волосся випадає).
  • Лікування полягає в щоденному прийомі капсули, що містить трілостан, який інгібує залози, що виробляють кортизол.

Метод 2 з 5: Лікування алергії, яка веде до облисіння

 1. 1

  Кішки можуть втрачати шерсть через алергію. Алергія може розвинутися через зовнішніх подразників і продуктів харчування. Вона призводить до свербіння шкіри, а іноді й до діареї і блювоті. Свербіж сприяє надмірному вилизування, що пошкоджує волосся- виглядає так, як ніби кішка втрачає шерсть на різних ділянках тіла.

 2. 2

  Слідкуйте за випаданням волосся. Якщо свербіж або облисіння є сезонними, то у кішки, швидше за все, алергія на певні трави або пилок. Вона може втрачати хутро тільки влітку, коли в повітрі є та чи інша пилок.
  • Якщо ви помітили, що у вашої кішки дійсно сезонна алергія, то поговоріть з ветеринаром і він призначить курс стероїдів. Вони зменшать свербіж і дадуть вовни відновитися.

 3. 3

  Посадіть вашу кішку на тимчасову гіпоалергенної дієти. Якщо проблема полягає в їжі, то стероїди не допоможуть. Необхідно виключити алерген з харчування. Посадіть кішку на спеціальний корм (Hills ZD або Purina HA) і не годуйте нічим іншим.
  • Дієта може тривати до 8 тижнів, щоб очистити організм кішки від алергену.
  • Якщо облисіння було викликано харчовою алергією, то через 8 тижнів гіпоалергенної дієти шерсть повинна почати відростати, а кішка відчувати себе краще.

Метод 3 з 5: Лікування болю, яка веде до облисіння

 1. 1

  Артрит може бути причиною втрати шерсті. Якщо кішка страждає від артриту, то вона може сильно вилизувати суглоб, який болить. Болезаспокійливі повинні допомогти. Поговоріть з вашим ветеринаром, якщо ви думаєте, що ваша улюблениця страждає від артриту.

 2. 2

  Про мелоксикаму. Мелоксикам належить до сімейства нестероїдних протизапальних препаратів. Він працює шляхом пригнічення ферменту COX-2, який викликає вивільнення простагландинів, які, в свою чергу, обмежують запалення, через якого з`являється біль і лихоманка. Це ліки можуть допомогти зменшити біль у суглобах кішки.


  • Проконсультуйтеся з ветеринаром перш, ніж давати дані ліки.

 3. 3

  Не давайте кішці мелоксикам, якщо вона зневоднена. Мелоксикам слід давати тільки добре гідратованим тваринам. Зневоднені тварини мають порушену функцію нирок і додаткове навантаження на нирки через препарату можуть викликати ниркову недостатність.
  • Мелоксикам слід приймати разом або після їди.
  • Не давайте кішці мелоксикам, якщо вона вже приймає нестероїдні протизапальні препарати або стероїди.

Метод 4 з 5: Лікуємо кішку, якщо вона заражена блохами

 1. 1

  Блохи є частою причиною випадання волосся. Укуси паразитів викликають роздратування, яке веде до втрати волосся. Однак цих шкідників важко виявити .Замість цього шукайте сліди: бруд, засохла кров, сліди укусів.
  • Розчісуйте проти зростання вовни і шукайте коричневі пластівці або цятки.
  • Змочіть паперовий рушник і покладіть кілька пластівців на нього (або змочіть їх). Після контакту з вологою вони повинні стаття червоними або оранжевими.

 2. 2

  Лікуйте від бліх регулярно. Блошині ліки працює шляхом інгібування нервових імпульсів, що призводить до паралічу і смерті бліх. Зазвичай протиблошині препарати містять фіпроніл.
  • Рекомендована доза: 6 мг / кг, наносити на шию кішки.

 3. 3

  Лікуйте всіх тварин у вашому домі. Якщо у вас є ще тварини з хутром, обов`язково лікуєте їх усіх. Якщо лікувати тільки одна тварина, то це може тривати нескінченно.
  • Можливо, доведеться використовувати інсектициди по всьому будинку, щоб видалити бліх з килимів та меблів.

Метод 5 з 5: Лікування психогенного поведінки, яка веде до облисіння

 1. 1

  Якщо всі інші причини були виключені, то тоді розглянемо можливі психологічні проблеми. Психогенна проблема це обсесивно-компульсивний поведінка. Іншими словами? реакція на стрес. Однак спочатку виключіть всі попередні можливі причини випадіння хутра.

 2. 2

  Знайте, що лизання хутра може викликати звикання. Цей процес викликає викид ендорфінів (природне морфіноподібних речовину) в кров. Це викликає природний «кайф», від якого може виробитися залежність.
  • Кішка вдається до лизання, щоб заспокоїтися. Наприклад, якщо вона була бездомною і її привели в новий будинок - це великий стрес.

 3. 3

  Зменшіть стрес кішки, щоб допомогти їй позбутися звички. Нехай у вашої кішки завжди буде вдосталь води, їжі, місця для сну. Дайте їй іграшки, щоб зайняти її.
  • Необхідно, щоб в будинку були місця, де кішка могла б ховатися, якщо налякана або піддана стресу.

 4. 4

  Про синтетичному феромонами. Синтетичні феромони, такі як Feliway, виприсківает в повітря і дозволяють кішці відчувати себе спокійно. Цей аромат заспокоює кішку, тому що вона інтерпретує його як щось безпечне.
  • Зазвичай вони продаються у вигляді спрею, який можна розпорошити на котячу підстилку, або у вигляді дифузії, які допомагають поширити «запах безпеки» по всьому будинку.

Поради

 • Причини зайвого груминга можна розбити на 4 категорії: алергічний фактор, психогенний, больовий або паразитичний. Якщо ви підозрюєте один з факторів, то поговоріть зі своїм ветеринаром для додаткової консультації.
 • Ветеринар першим ділом зрізає частину волосся біля облисіння і розглядає їх під мікроскопом. У більшості випадків випадання волосся відбувається через надмірну грумінага (кішки занадто активно вилизують себе), а наждачкообразний мову ламає волосся і створює видимість облисіння. Якщо ж волосся не пошкоджені, але випадають, то, швидше за все, вихованець чимось хворий.