Як впоратися з боязню транспортних засобів у вашої собаки

Якщо ваша собака боїться перебувати поруч з вашим транспортним засобом, то відсутність можливості брати її з собою до ветеринара, на пікніки, і для будь-якого переміщення, викличе сильний стрес. Дуже важливо вживати активних заходів для того, щоб звести її страх до мінімуму, і, щоб домашнє транспортний засіб стало визнаною частиною її повсякденного проведення часу. Ось кілька порад для того, щоб заглушити її страх у зародку і забезпечити можливість впоратися з ним знову.

Кроки

 1. 1

  Почніть знайомити свого цуценя з транспортним засобом якомога швидше. Цуценя молодше трьох місяців легше привчити до транспортного засобу, ніж собаку постарше. Часто беріть свого цуценя в поїздки на машині з приводу, включаючи відвідування парку або пляжу, поїздок в будинок до друзів (якщо можливо) і навіть до ветеринара. Якщо тільки здійснювати поїздки до ветеринара, то ваша собака буде асоціювати машину з поїздкою до ветеринара, в кабінеті якого вона зазнала стрес або біль, і ви можете опинитися втягнутим у боротьбу. Найкраще мати під рукою ласощі і постійно заспокоювати собаку, що все добре, ніж відповідати занепокоєнням і тим самим робити поїздки до ветеринара на машині неможливими. Часто відвозячи своє цуценя до ветеринара (раз на тиждень або частіше), і тільки беручи участь у візитах, даючи міркувати, даючи ласощі та зустрічаючи персонал ветеринара, зробить поїздку набагато пріятнее- потім, коли їм «знадобиться» їхати, вони не стануть тривожитися. Перші тренування повинні містити:
  • Знайомство вашої собаки з машиною.
  • Для поїздки ваша собака повинна утримуватися в будь-якому ящику або бути на повідку. Ваша собака ніколи не повинна подорожувати неприв`язаного або на пасажирському сидінні, так як при нещасному випадку вона може стати метальним снарядом, який може не тільки зашкодити себе, але і заподіяти шкоду іншим.
  • З малого віку вчіть свою собаку самостійно забиратися в машину і вибиратися з неї. Якщо тільки вона не тієї породи, що залишаються маленькими і завжди подорожують в ящику, обов`язково, щоб вона навчилася, як самої забиратися і вибиратися з машини. Це позбавить вас від великого болю в спині в найближчі роки. Як частина тренування, ваша собака повинна вчитися вилазити з машини тільки тоді, коли ви її називаєте. Це правило безпеки для тих випадків, коли ви можете опинитися на узбіччі жвавої автостради, намагаючись полагодити проколоту шіну- останнє що вам знадобиться - це перезбуджена вистрибують без дозволу собака.

 2. 2

  Перевірте на заколисування, перш ніж стверджувати, що собака боїться машини з якоїсь іншої причини. Загальнопоширених проблема, особливо серед цуценят і молодих собак - це заколисування. Це може бути простим випадком поганого самопочуття через рух, але він може легко посилитися за рахунок тривоги, викликаної асоціацією машини з хворобою. Порадьтеся з ветеринаром про можливе лікування, яке може полегшити хвороба пересування. Ви побачите, що більшість собак виростають з цієї звички, коли вони звикають до руху, але якщо тривога також присутній, то вам необхідно стежити за наростанням її страху і безумовно не прагнути повернути її в нормальний стан, поки її хвороба не стане слабшою.
  • Якщо вашого цуценя або собаку-підлітка нудить в поїздці, то подорожуйте з собакою тільки на її голодний шлунок і переконайтеся, що поїздка буде недовгою. Якщо це не так, то розділіть подорож частими зупинками і дозволяйте їй вийти і порозумітися.

 3. 3

  Слідкуйте за ознаками страху у мандрівної в машині собаки. Загальні ознаки - це тремтіння, прискорене дихання і посилене слиновиділення. Вам знадобиться перестати брати свою собаку в машину, поки ви не зменшите її страх. Це означає ніяких поїздок в машині, за винятком надзвичайних випадків, якщо тільки ви не змогли повернути її у відносно нормальний стан.

 4. 4

  Почніть процес повернення в нормальний стан. Те, що ви будете робити, щоб заохотити собаку повернутися в машину і їхати в ній, багато в чому залежить від тієї причини, через яку вона її боїться. Тут вам доведеться зробити невелике розслідування, щоб зрозуміти, шум це, запах, неприємний досвід, візити до ветеринара і так далі, і потім працювати зі специфікою цього страху. Наступні кроки, які є загальними заходами повернення в нормальний стан, можуть бути для вас корисні, але вам все одно знадобиться змінювати їх відповідно до особливостей страху вашої собаки і порадами вашого ветеринара.

 5. 5

  Заохочуйте свою, боїться машин, собаку знаходитися поряд з вашим автомобілем, коли він стоїть на місці. Коли б ви не проводили час поряд з машиною (миття і чищення, садівництво поруч з нею, виконання аеробіки біля неї і так далі), заохочуйте свою собаку проводити час з вами. Щоб закріпити зв`язок між перебуванням біля машини й тим, що трапляються хороші речі, годуєте її ласощами завжди, коли ви поруч з машиною, обіймайте і погладжуйте її. Грайте з нею в такі веселі ігри як кидання і ловля м`яча навколо машини, щоб собака не відчувала себе піддається загрозі, перебуваючи біля машини.
  • Ви навіть можете спробувати помістити її миску з їжею і собачими котлетами в безпосередній близькості від машини, або навіть всередині її. Годуєте її регулярно біля машини, так, щоб вона відчувала себе розслабленою.  • Продовжуйте так до тих пір, поки вона не зможе перебувати близько нерухомої машини без ознак тривоги.
  • Ігноруйте страх, але нагороджуйте хоробрість. Якщо вона підійде до машини ближче, вона заслуговує ласощів.

 6. 6

  Садіть свою собаку в машину, поки та стоїть на місці. Залиште всі двері відкритими і дозвольте їй обнюхати і досліджувати все, що їй заманеться. Стійте поруч або навіть сидите з нею в машині, щоб вона заспокоїлася. Просто дайте їй робити все, що вона захоче, включаючи втечу. Однак коли б вона не залишилася в машині, нагородите її ласощами, щоб закріпити хорошу поведінку.
  • Якщо вона тікає, чи не женіться її. Просто вийдіть і спокійно йдіть за нею, і приведіть назад. Заохотьте її забратися всередину самостійно, поплескавши по сидінню, і сказавши слова схвалення.
  • Не змушуйте її сідати в машину. Це не той випадок, коли «вона полюбить або стерпить» (також відомий як «занурення» у деяких тренерів). Вона зросте ще більше боязкою, якщо не слідувати обережною реінтродукції.
  • Ви можете подумати над годуванням її в машині. Це дуже сильна форма заохочення! Доктор Ніколас Додман припускає, що якщо ви так зробите, вам також варто проводити трохи «корисного часу», сидячи разом з нею в машині після годування.

 7. 7

  Як тільки ви вирішите, що вашій собаці комфортно біля автомобіля, ви можете спробувати включити запалювання. У цей момент ваша собака може погано зреагувати через шум або можливості, що машина зробить щось, що стосується собаки. Чи не рухайте автомобіль з місця поки- просто заведіть, потім вимкніть запалювання. Дуже важливо цей крок проробляти дуже повільно, так як ви намагаєтеся привести її в нормальний стан шляхом придбання досвіду-якщо проблема в шумі, то у вас високі шанси, щоб подолати її тривоги.
  • Формуйте контакт вашої собаки з машиною з того моменту, як ви заводите мотор ви можете спробувати це в кілька етапів, наприклад:
   • Дайте їй послухати звуки автомобіля, які ви записали. Почніть з низького рівня звуку, і з ласощами в руці або чимось для гри в приміщенні.
   • Поступово підвищуйте звук.
   • Виведіть її назовні, щоб вона була біля машини, коли ви заведете її. Нехай хто-небудь буде поруч з нею, погладжуючи і даючи їй ласощі.


   • Поступово привчайте її сидіти в машині, коли ви заводите мотор. Також, можна зробити так, щоб поруч сидів інший чоловік і заспокоював її. Якщо немає такої можливості, використовуйте свій власний голос, щоб її заспокоїти.
  • Ігноруйте її скиглення, с`ежіваніе, гавкіт та інші ознаки страху і недовольства- хоч це здається безсердечним, їй необхідно зрозуміти, що це звичайна частина життя, а не щось небезпечне.
  • Продовжуйте намагатися в міру того, як послаблюється реакція вашої собаки. Знайте, що це набагато легше проходить з цуценятами, ніж з собаками в будь-якому іншому віці, так що вам доведеться наполегливо продовжувати.
  • Існують заспокійливі диски для собак, якщо відповідна реакція на шум не стає слабкішим, і ви не можете зробити власну запис. Поговоріть зі своїм ветеринаром про варіанти.

 8. 8

  Потроху рухайте машину, коли собака всередині. Як тільки вона звикне до звуку і відчуттям, дайте задній, а потім передній хід. Потім перемістіть машину по під`їзній доріжці і назад. Ви навіть можете дати їй котитися без звуку мотора, тільки за інерцією. Потім об`їжджайте квартал, потім трохи далі, кожен етап займає кілька днів.

 9. 9

  Проробляйте веселі речі разом, щоб ваша собака зрозуміла, що машина це просто засіб досягнення розваг. Коли у вас вийде, що ваша собака звикне бувати як поряд з машиною, так і всередині її, особливо при включеному запаленні, спробуйте зробити короткі поїздки в місця для розваг. Якщо недалеко від вашого будинку є парк, озеро або пляж для вигулювання собак, то це буде відмінним вибором, щоб взяти з собою пса для нагороди та веселого проведення часу. Упакуйте літаючу тарілку, безліч ласощів, м`яч і свій сонцезахисний крем. Чим більше ви будете веселитися в поїздках на машині, тим швидше ваш собака стане асоціювати транспортний засіб з веселощами.

 10. 10

  Зробіть так, щоб вашому собаці було зручно в машині. Переконайтеся, що її поводок розташований правильно або її ящик правильного розміру. Забезпечте ковдру або іграшку спеціально для свого собаки, щоб вона змогла розслабитися і сконцентруватися на чому-небудь. Зберігайте в коротких поїздках максимальний комфорт, особливо до тих пір, поки вона не стане триматися невимушено в машині під час поїздки. Проявляйте наполегливість, і з часом ви зрозумієте, що їй стало зручніше в довгих поїздках.
  • Забезпечте необхідний приплив повітря і прохолодну температуру. Вашої собаці буде зручніше, якщо їй не буде занадто жарко і задушливо.
  • Ніколи не залишайте собаку в машині з замкненими стеклами, так як машина може перегрітися і погубити вашу собаку. Якщо щось гарантовано викликає огиду собаки до машини, то переживання цього стане свого роду досвідом.
  • Приносьте легкі закуски / ласощі для вашої собаки, щоб нагородити її за терпіння в кожній поїздці.
  • Перевіряйте свій освіжувач повітря. Деякі освіжувачі можуть турбувати собак, такі як запах цитрусових, що використовується для утримування собак від риття землі в садах тощо, так як їм цей запах не подобається. Будь різкий запах в машині може виявитися зайвим для собаки з тонким нюхом, так що приглушують запашні предмети, включаючи використання занадто багато парфуму в закритому просторі автомобіля.

 11. 11

  Залишайтеся спокійним і ощасливте себе. Навички агресивного водіння не викличуть довіри у вашого кращого друга. Вона буде слухати інтонації вашого голосу, спостерігаючи за вашими рухами і нюхаючи ваші феромони. Переконайтеся, що ті повідомлення, що вона отримає, будуть заспокійливими, що свідчать про те, що ви спокійний водій з повним контролем. Якщо ваша собака буде асоціювати поїздку на машині з негативними емоціями і вашим власним відсутністю невимушеності, швидше за все, вона повернеться до минулого, і вам доведеться заново проводити процес зменшення її страху повністю.

Поради

 • Працюйте зі своєю собакою поступово. Як і в будь-якому навчанні, ви не можете очікувати, що вашому вихованцеві стане зручно в машині за одну ніч.
 • Ваша собака в будь-який момент може втратити самовладання, вам знадобиться повернутися на кілька кроків назад, щоб знову відродити її мужність. Дивіться на це як на тимчасове відхилення від навчального процесу.
 • Переконайтеся, що у вас в машині досить іграшок і ласощів, і можете користуватися клікер-тренінгом для того, щоб нагородити собаку за щось хороше, наприклад, застрибування в машину для поїздки.

Попередження

 • Якщо ви завжди будете брати собаку до ветеринара на певному автомобілі, скоро вихованець почне асоціювати машину з болем, стражданням і переживаннями. Переконайтеся, що на машині ви здійснюєте не тільки поїздки до ветеринара, а й для розваг.

Що вам знадобиться

 • Ласощі
 • Відповідний обмежувач рухів для автомобіля, такий як поводок або ящик
 • Прохолодне повітря в машині
 • Веселі заняття для вашої собаки, пов`язані з машиною і поїздкою в ній