Як впоратися з алергією на котів

Ви любите котів, але страждаєте алергією? Ось кілька порад, які допоможуть вам справитися з цією проблемою. Якщо ваша алергія не дуже серйозна, ви цілком можете завести кота.

Кроки

 1. 1

  Виберіть одну кімнату, в яку коту буде заборонений вхід - зазвичай це спальня власника. Не дозволяйте коту спати у вашій кімнаті, а тим більше на ваших подушках.

 2. 2

  Після того, як погладите кота або позалицятися за ним, завжди мийте руки з милом.

 3. 3

  У більшості випадків алергію викликає не котяча шерсть, а котяча лупа або слина.
 4. 4

  Не підпускайте кота близько до вашої особи.

 5. 5

  Протирайте вашого кота дистильованою водою раз на два дні. Це нейтралізує алергени, що містяться на шерсті.

 6. 6

  Витратьте на повітроочисного систему для вашого будинку / квартири. 7. 7

  Не заводьте більше одного кота. Чим більше у вас вдома котів, тим імовірніше прояв алергічних реакцій.

 8. 8

  Не чіпайте руками свої очі після того, як погладите кота.

Поради

 • Коти породи Рекс, у яких є тільки підшерсток, рідше викликають алергічні реакції, оскільки вони линяють не так, як інші коти.
 • Люди з алергією на кішок зазвичай сприйнятливі до протеїну FelD1, який міститься в котячої слині і секреті сальних залоз. У кішок Сибірської породи рівень цього протеїну дуже низький, тому вони безпечні для алергіків. Це рідкісна порода, але останнім часом вона стає все популярнішим.
 • Деякі люди кажуть, що довгошерсті кішки викликають менше алергічних реакцій, ніж короткошерсті, оскільки процес линьки у них відрізняється. Тому спробуйте завести кішку Перської або Гімалайської породи.

Попередження

 • Остерігайтеся селекціонерів, які стверджують, що кішки їх породи не провокують алергічних реакцій. Таких кішок не існує, всі кішки можуть провокувати алергію, навіть безшерстих порід. Якщо у вас алергія на котячу слину, тоді навіть лисі кішки будуть викликати симптоми, оскільки всі коти вмиваються мовою. З цієї причини представники безшерстих порід можуть викликати у вас більш гострі напади, ніж звичайні, з вовною.