Як врятувати вмираючу рибку півника

Рибки півники зазвичай дуже витривалі, але іноді їх здоров`я може погіршуватися. Якщо таке відбувається, то, усунувши кілька основних причин, ви зможете продовжити вашої рибку життя.

Кроки

 1. 1

  Запишіть симптоми захворювання рибок: знебарвлення луски, утруднене дихання або аномальна поведінка. Знання цих симптомів допоможе вам вирішити, чи слід відправитися до ветеринара або в зоомагазин.

 2. 2

  Перевірте склад води. Знаючи рівень кислотності води, наявність у ній аміаку, нітритів, нітратів, ви зможете визначити, що трапилося з вашою рибкою. Кругообіг води в акваріумі слід налаштувати таким чином, щоб у ній зовсім не було аміаку або нітритів, а рівень нітратів був нижче 40 мг / л (ідеально близько 20 мг / л). Якщо це не так, то щодня міняйте по 50% води в акваріумі до тих пір, поки показники не прийдуть в норму. Для півників краще підходить м`яка вода з рівнем кислотності нижче 7рН.
 3. 3

  Переконайтеся, що рибка перебуває у відповідній для проживання ємності. Вона не повинна плавати у вазі або салатниці, і в неї повинен бути нагрівач води і фільтр. Товариство захисту тварин рекомендує для утримання будь-яких рибок використовувати ємкості з об`ємом води не менше 45 літрів, і півники в цьому не виняток. 4. 4

  Досліджуйте симптоми вашої рибки. Ось деякі найбільш часто зустрічаються проблеми у півників: запор / здуття живота, плавникова гниль, водянка і неналежний догляд. Визначте, що вам необхідно зробити, щоб вилікувати рибку.

 5. 5

  Куплені в магазині препарати добре діють, але в першу чергу слід точно визначити причину захворювання. При необхідності відвідайте ветеринара, він може прописати антибіотики.

Попередження

 • Ходить багато чуток, що «Pimafix Melafix »небезпечні для лабірінтових рибок, таких як півник і гурамі. Це просто не відповідає дійсності. «API» проходять ретельну перевірку, і багато власників рибок використовують ці препарати без проблем. Схоже, що чутки поширюються власниками рибок, які містять їх у дуже маленьких акваріумах з не фільтрованої водою, результатом чого є захворювання рибок. В таких умовах лікування буде малоефективним і, зрештою, закінчиться смертю.