Як врятувати вмираючих золотих рибок

Дуже сумно, коли золоті рибки не виглядають здоровими. Коли рибки тільки починають погано виглядати, їх може врятувати швидкий діагноз і своєчасне лікування. 99% усіх хвороб риб викликані якістю води. Тести на аміак і нітрити (в ідеалі вони обидва дорівнюють нулю), нітрати (повинні бути менше 40 проміле, але в ідеалі менше 20 проміле). Щоденна заміна 25% води з попередніми видаленням хлору і хлораминов може бути кращим лікуванням, якщо параметри води не відповідають вимогам.


Тим не менше, існують захворювання, що вимагають ліків, куплених в магазині. Враховуючи, що будь-які ліки призводить до невеликого стресу у риб і руйнує кисень в акваріумі, дуже важливо правильно діагностувати хворобу перед тим, як починати будь-яке лікування. Багато медикаменти не можна змішувати, бо вони токсичні, тому життєво важливо правильно діагностувати хворобу.


Необхідно пам`ятати, що не всі захворювання можна вилікувати, і існують тихі способи (як для риб, так і для їхніх власників), щоб піддати риб евтаназії, якщо це буде потрібно.

Кроки

 1. 1

  Випишіть симптоми і пошукайте їх.

 2. 2

  Існує безліч електронних ресурсів. Ось один з найбільш популярних: https://jbl.de/en/online-hospital, де можна знайти картинки і опис. Плавникова гниль, ерошеніе і випадання луски часто лікуються використанням м`якої комбінації засобів API Pimafix і Melafix. Це практично природні речовини, які безпечно використовувати разом. Манка - дуже поширена хвороба, яка виглядає як розсип манної крупи по всій рибі, і успішно лікується за допомогою Waterlife Protozin. Бактеріальні інфекції зазвичай вимагають більш сильного лікування, наприклад, щось на зразок eSHa 2000.
 3. 3

  Спробуйте визначити, яка хвороба вразила ваших риб.

 4. 4

  Як зазначено вище. Правильне розпізнавання хвороби необхідно, щоб уникнути використання непотрібного ліки.

 5. 5

  Коли ви знайшли, яке захворювання у ваших золотих рибок, подивіться, як його лікувати. Починайте лікування негайно. 6. 6

  Якщо якість води в порядку, значить прийшов час використовувати відповідні ліки. Будь-які ліки знизить рівень кисню у воді, тому рекомендується використовувати розпилювач, а краще два, включених на повну потужність. Продовжуйте повний курс лікування. Для упертих хвороб може знадобитися додаткове лікування, і тоді необхідно провести велику зміну води між курсами лікування. Як тільки лікування закінчиться, змініть воду в акваріумі і додайте вугілля в фільтр. Він вбере залишилися ліки і повинен бути вилучений через 2-3 дні.


Поради

 • Пам`ятайте про необхідність ретельно записувати симптоми і намагайтеся визначити хворобу, після чого негайно починайте лікування! Це вкрай життєво важливо, ці кроки допоможуть вам зберегти життя своїм золотим рибкам, якщо тільки це можливо.
 • Будьте готові до того, що ви можете і не бути в змозі допомогти своїм золотим рибкам.

Попередження

 • Чи не поєднуйте хворих риб зі здоровими, це може поширити вірус.