Як робити уколи великій рогатій худобі

Дуже важливо знати, як робити уколи коровам, будь то підшкірно, внутрішньом`язово або назально. Це потрібно, щоб правильно вакцинувати чи вводити ліки коровам. У даній статті ви зможете знайти поради та покрокову інструкцію, як правильно робити уколи коровам.

Кроки

 1. 1

  Знайдіть особина або особин, які потребують лікування або яких потрібно прищепити

 2. 2

  Обмежте тварина в рухах, помістивши його в клітку. Переконайтеся, що голова тварини стримується верстатом - спеціальним фіксатором для голови, який закріплюється у загороди. Куди простіше робити уколи коровам, чиї дії обмежені кліткою або верстатом, наприклад такими, які утримують тварини біля огорожі або хліва, ніж робити їм уколи без даних інструментів. Потрібно звернутися за допомогою до людей, які мають ласо і кілька спеціально навчених коней, щоб вони знерухомили корову на час, поки ви будете робити укол. Це допоможе успішно утримати тварину, якщо у вас немає клітини або верстата.

 3. 3

  Виберіть місце для ін`єкції. Кращим місцем для введення ліків або щеплення за допомогою шприца з голкою є область шиї, або іноді між початком хвоста і стегнової кісткою (тазом) тварини.
  • Вам можуть попастися особливі вакцини або ліків, які потрібно вводити строго в певні частини тіла тварини (наприклад, ліки від маститу), тому це потрібно взяти до уваги. Крім того зверніться до свого до ветеринара за інформацією або підтвердженням, в яку частину тіла тварини найкраще зробити ін`єкцію.

 4. 4

  Введіть ліки або вакцину відповідно до вказівки, написаним на пляшці: підшкірно, назально, внутрішньом`язово або внутрішньовенно:
  • Підшкірно (під шкіру). Для цього найкраще підходить область шиї, біля холки і близько плеча тварини. Защипніть шкіру однією рукою, а іншою введіть голку нижче свого великого пальця під шкіру. Будьте обережні, не проткніть шкіру наскрізь, або не зробити укол самі собі, так як це може призвести до ускладнень. Зазвичай, достатньо, якщо голка увійшла під шкіру наполовину. Це дозволяє вам не вводити голку повністю, але вона буде перебувати там, де потрібно. Проводьте ін`єкцію, поки шприц не спорожніє або поки потрібну кількість речовини не буде введено тварині. Витягніть голку і протріть шкіру в сторону ущільнення, щоб не дати введеної рідини витекти назовні.
  • Назально (впорснути в ніс). Одягніть поводок на тварину, щоб воно не могло ворушити головою. Якщо тварина досить приручена, ви можете попросити свого друга чи партнера потримати голову корови рівно, але будьте обережні - корови НАБАГАТО сильніше вас і можуть з легкістю відправити вас в політ. Використовуйте пластикову голку, яку застосовують для назальних ін`єкцій і зробіть вприскування розчин в ніс, в кожну ніздрю. Використовуйте половину зазначеного на посудині з ліками обсягу для кожної ніздрі.
  • Внутрішньом`язово (в м`яз). Щоб уникнути погіршення якості м`яса, велика частина внутрішньом`язових ін`єкцій повинна бути проведена в шию, як і підшкірні ін`єкції. Внутрішньом`язові уколи найкраще робити в саму м`язову точку шиї, а не посередині, де знаходяться вени і артерії. Кілька разів вдарте по поверхні кулаком, потім різко введіть голку. Дайте час тварині заспокоїтися, якщо воно підскочило, коли ви ввели голку. Приєднайте шприц до голки (якщо він ще не був приєднаний), введіть ліки, потім витягніть голку і шприц з місця уколу. Протріть місце ін`єкції, щоб допомогти вгамувати біль.
  • Внутрішньовенно (у вену). Знайдіть відповідний кров`яний посудину (але не основні вени, так як обстановка нестерильних), потім введіть голку під таким кутом, щоб вона не випала. Після цього підключіть бутель або крапельницю з ліками, неважливо, що ви вводите (в основному, це може бути кальцій, магній або внутрішньовенні рідини). Перш ніж проводити ін`єкцію, переконайтеся, що в шприці або гумовій трубці немає повітря. Потім, дуже повільно вводите ліки. Не поспішайте, тому що занадто велика кількість рідини може бути дуже шкідливим для тварини.

 5. 5

  Вводите ліки, поки шприц не спорожніє або до тих пір, поки потрібну кількість ліки не буде введено тварині.
 6. 6

  Витягніть голку з місця ін`єкції.

 7. 7

  Звільніть тварина і повторіть дії з наступним тваринам (якщо потрібно).


Поради

 • Використовуйте обмежувальну клітку для великої рогатої худоби, в якій передбачено обмежувач для голови. Це мінімізує рух тварини і полегшить процес уколу, виключивши боязнь отримати пошкодження або нанести їх тварині.
 • Порадьтеся з ветеринаром начет вакцини або ліків, якого потребують ваші тварини. Деякі види ліків краще або ефективніше інших, а деякі дорожче.
 • Зробіть укол тварині якомога спокійніше і тихіше. Так ви будете менше нервувати, і з твариною буде простіше впоратися. Не кричіть, що не женіться і не бийте корову. Від цього тварина стає дуже схвильованим, навіть якщо перебуває в обмежувальної клітці.
 • Не використовуйте брудні, криві, зламані або погнуті голки.
 • Зберігайте ліки відповідно до інструкцій. Препарати, яким потрібна холод, потрібно зберігати разом з льодом (особливо влітку), а ті, яким необхідна кімнатна температура, варто зберігати в кулері біля пляшок з теплою водою (особливо взимку).
  • В іншому випадку, зберігайте ліки в холодильнику (якщо необхідно) або в прохолодному темному місці (якщо зберігання в холодильнику не потрібне) до наступного використання.
 • Використовуйте чисті, дезінфіковані і гострі голки для кожної тварини.
  • Дезинфікуйте голки після кожного використання тому, що, як і у людей, інфекції можуть передаватися від особини до іншої особини, якщо ви використовуєте брудні голки. Це може стати проблемою для вас. Якщо потрібно, викиньте старі голки використовуйте нові голки кожного разу, коли робите укол тварині.


 • Викиньте прострочені ліки, а також порожні пляшки, які у вас є.
 • Лікуйте тварина відповідно до його вагою. Зазвичай, дозування ліків вказана на пляшці. Вона записана як кількість мілілітрів на 45 кілограм ваги тіла.
 • Використовуйте різні шприци для різних видів ліків, які ви використовуєте.
 • Використовуйте правильний розмір шприца для потрібного вам ліки. Чим менше дозування, тим менший шприц вам потрібен.

Попередження

 • НІКОЛИ не змішуйте препарати і не використовуйте один і той же шприц для різних ліків. Завжди визначайте один шприц для кожного виду ліків. Якщо потрібно, позначте кожен шприц, щоб знати які ліки ви вводите, якщо вам потрібно використовувати декілька видів препаратів.
 • Внутрішньовенні ін`єкції потрібно використовувати тільки в екстрених ситуаціях, наприклад: важкі форми молочної лихоманки, тетанія (судомні напади, зумовлені порушенням обміну кальцію в організмі), або якщо теля потребує рідині та електролітах, які не можуть бути отримані оральним шляхом. Не використовуйте внутрішньовенні щеплення для введення інших ліків або вакцин.
  • ЗАВЖДИ нагрівайте рідини для внутрішньовенних ін`єкцій перед використанням. Так ви мінімізуєте ризик шоку тварини, якщо холодна рідина потрапляє в кровоносні судини тварини.
   • Чим ближче температура рідини до нормальної температури тіла, тим краще.
  • Переконайтеся, що в шприці або в крапельниці немає повітря, коли ви вводите ліки. (Це поширюється на всі види ін`єкцій, будь це оральна, назальная, внутрішньом`язова або підшкірна ін`єкція). Це гарантує вам правильне дозування ліків і, якщо ін`єкція внутрішньовенна, мінімізує ризик смертельного результату, якщо бульбашки повітря потрапляють в кровоносні судини.
 • Не використовуйте зламані або погнуті голки. Якщо голка зламана, погнута, має задирки на кінці або тупа, викиньте її у відповідний сміттєвий контейнер.
 • Не використовуйте прострочені медикаменти / вакцини, будь вони відкритими або запечатаними. Прострочені вакцини менш ефективні (і навіть можуть бути шкідливими), ніж ті, що використовуються до закінчення терміну придатності.
 • Не заходьте у загін або робочу зону, де знаходиться корова, якщо не хочете бути розчавленими. Завжди працюйте з твариною зовні загороди, а не всередині.
 • Не розміщуйте свою голову в обмежувальну клітку до тварини. Якщо тварина буде брикатися або ставати на диби, ви можете отримати серйозні травми, аж до летального результату.
 • Слідкуйте за твариною, якщо воно намагається перестрибнути ворота обмежувальної клітини, щоб уникнути проблем.

Що вам знадобиться

 • Голки (чисті і дезінфіковані)
 • Шприци (відповідного розміру)
 • Вакцина або медикаменти
 • Спеціальні верстат для голови або обмежувальна клітина щоб впоратися з твариною
 • Особина великої рогатої худоби, яка потребує догляду або щепленні