Як підібрати сідло

Правильно підібране сідло необхідно для комфорту як коні, так і вершника - воно робить кінь більш слухняною в управлінні, що покращує якість вашої їзди. Тому, замість того, щоб шукати найкрасивіший або найдешевший варіант, потратьте декілька хвилин на взяття мірок і підберіть сідло, ідеально підходять вашої коні.
Частина 1 з 2: Підгонка сідла для вершника

 1. 1

  Вирішіть, яке сідло ви хочете мати. Перш ніж думати про те, яке сідло придбати, ви повинні вибрати стиль верхової їзди, яким ви сподіваєтеся займатися. Існує два основні стилі верхової їзди: класичний англійський і стиль вестерн. До сідел англійського стилю відносяться універсальні, виездковие, мисливські та конкурні. Сідла в стилі вестерн включають в себе традиційні ковбойські, сідла для пробігів, сідла для їзди навколо бочок і сідла для роботи з арканом.

 2. 2

  Підберіть розмір вашого сидіння. Площина сідла, на якій сидять, називається «сидінням». Існує безліч розмірів сидінь, придатних для різного статури вершників. Щоб визначити розмір відповідного вам сидіння, сядьте на стілець прямо, притулившись до його спинки і поставивши ноги перпендикулярно підлозі. Потім, використовуючи сантиметрову стрічку, виміряйте відстань від краю колінної чашечки до краю стегна.
  • Для дорослих довжина сидіння може бути від 32 до 47 сантиметрів.
  • Також, замість самостійного вимірювання, ви можете скористатися програмою розрахунку сидіння онлайн, де, після введення своїх фізичних даних (такі як вага, зріст, і т.д.), ви відразу ж отримуєте розрахунок розміру відповідного сидіння.

 3. 3

  Визначте розмір відповідного англійського сідла. Для цього використовуйте результати розрахунків довжини сидіння. Розміри англійської сідла приблизно співвідносяться наведеній нижче пропорції:
  • Сидіння довжиною в 41 сантиметр або менше, відповідає 37-сантиметровому сідла.
  • Сидіння довжиною 41-46 сантиметрів відповідає 40-сантиметровому сідла.
  • Сидіння довжиною 46-50 сантиметрів відповідає 41-сантиметровому сідла.
  • Сидіння довжиною 50-54 сантиметрів відповідає 43-сантиметровому сідла.
  • Сидіння довжиною 54-58 сантиметрів відповідає 44-сантиметровому сідла.
  • Сидіння довжиною більше 58 сантиметрів пропорційно 45-47 сантиметровому сідла.

 4. 4

  Визначте розмір відповідного сідла для вестерна. Для такого сідла розрахунок довжини сидіння трохи відрізняється від аналогічного розрахунку для англійської сідла. Найпростіший спосіб для цього - відняти близько 5 сантиметрів від довжини сидіння, розрахованого для англійської сідла. Використовуйте нижче представлену таблицю для визначення довжини відповідного вестерн-сідла.
  • Сидіння довжиною в 41 сантиметр або менше, відповідає 33-сантиметровому сідла.
  • Сидіння довжиною 41-46 сантиметрів відповідає 35-сантиметровому сідла.
  • Сидіння довжиною 46-50 сантиметрів відповідає 38-сантиметровому сідла.
  • Сидіння довжиною 50-54 сантиметрів відповідає 39-сантиметровому сідла.
  • Сидіння довжиною 54-58 сантиметрів відповідає 44-сантиметровому сідла.


  • Сидіння довжиною більше 58 сантиметрів пропорційно 45-47 сантиметровому сідла.

 5. 5

  Перевірте, чи правильно підігнано англійське сідло. Для того щоб дізнатися, чи підходить вам сідло англійського стилю, покладіть його на козли для розпилювання дров або накиньте його на вашу коня. Після цього сядьте в сідло так, як ви їздите верхи. При цьому у вас повинно залишатися місце шириною як мінімум в чотири пальці на задній луки сідла. Якщо у вас не вистачає місця, то сідло буде мало. Якщо ви можете вмістити всю кисть руки або навіть більше, то сідло вам велике.

 6. 6

  Щоб дізнатися, чи підходить вам вестерн-сідло, покладіть його на козли для розпилювання дров або накиньте його на вашу коня. Після цього сядьте в сідло так, як ви їздите верхи. При правильно підібраному сідлі між передньою лукою і вашим стегном буде відстань шириною три-чотири пальці. Якщо ви можете вмістити більше чотирьох пальців, то сідло вам велике. Якщо у вас не вистачає місця, щоб вмістити принаймні три пальці, то сідло мало.

 7. 7

  Перевірте довжину стремян. До того як сісти в сідло, переконайтеся в підходящої довжині стремян. Незважаючи на те, що довжина стремян змінюється залежно від стилю їзди верхи (наприклад, при стрибках використовуються більш короткі стремена), ви можете отримати приблизну довжину відповідних вам стремян. Для цього ви повинні, стоячи збоку від сідла, протягнути стремено уздовж руки до рівня пахв. Коли воно буде дорівнює цій довжині, то буде відповідати розміру, який повинен вами використовуватися при верховій їзді.

Частина 2 з 2: Підгонка сідла для коня

 1. 1

  Положення сідла. Покладіть сідло безпосередньо на спину коня без вальтрапа або пітник. Знайдіть положення, при якому передня частина сідла повинна спиратися на холку коні, не заважаючи її плечах, а задня частина сідла не повинна виходити за її ребра. Перемістіть сідло кілька разів вперед-назад уздовж спини, щоб знайти ідеальне положення.

 2. 2

  Перевірте просвіт між спиною коня і сідлом. Між хребтом коні і сідлом повинен залишатися вільний простір. Добре підібране сідло, якщо дивитися на сідло з задньої його боку, дозволить побачити весь просвіт. При цьому повинно залишитися достатньо місця, щоб просунути 2-3 пальця між холкою і сідлом, прямо під передньою лукою.
  • Якщо вам не вистачає місця, щоб просунути як мінімум два пальці в просвіт з передньої сторони сідла, то воно буде мало для коня, що призведе до затискання хребта.
  • Якщо ви можете просунути більше трьох пальців в просвіт з передньої сторони сідла, то воно буде велике для коня, що призведе до трясці сідла і підсідельним ран.

 3. 3

  Перевірте ленчик. Ленчик - це частина сідла, яке тримає сідло на спині коня і зберігає просвіт між ними. Якщо сідло підібраний добре, що полки Ленчика лежать уздовж хребта коня, торкаючись її спини по всій своїй довжині. Якщо полки Ленчика занадто круті, то вони будуть затискати холку і круп коня. Якщо полки Ленчика занадто похилі, це призведе до трясці сідла.

 4. 4

  Перевірте подушки сідла. Подушки розташовуються з внутрішньої сторони сідла, виступаючи з-під нього спереду і ззаду. Вони попереджають натирання спини у коня під час занять верхової їзди. Якщо сідло занадто мало, подушки не будуть виступати з-під сідла, що буде заподіювати коні дискомфорт.

 5. 5

  Перевірте ширину Ленчика. У деяких коней дуже широка спина, у деяких дуже вузька - щоб зрозуміти, чи підходить сідло для вашої коні, зверніть увагу на положення Ленчика. Якщо він знаходиться дуже високо, практично на кінці холки, то це означає що сідло занадто вузьке. Якщо ленчик осідає над хребтом коні, це означає, що сідло занадто широке.
  • Ширина Ленчика тісно пов`язана з просвітом між сідлом і хребтом коні. Занадто вузький ленчик створює занадто великий просвіт, а надто широкий ленчик, навпаки, створить дуже маленький просвіт або взагалі повна його відсутність.

 6. 6

  Перевірте попруги. Якщо попруги затягнуті, то між їх передніми краями і плечем коня ложно залишатися досить місця. Відстань при цьому має дорівнювати ширині чотирьох пальців, складених разом. Сідло, яке підібраний не за розміром, може призвести до того, що попруги спадуть вперед або з`їдуть тому.

 7. 7

  Уважно стежте за реакцією коні. Проводячи перевірку і підгонку сідла, дивіться на свого коня - якщо сідло не підходить за розміром чи викликає дискомфорт, кінь дасть про це знати своєю поведінкою.

Попередження

 • Будьте обережні при сідлання коні. Іноді коням це не подобається, і вони можуть пошкодити об`єкти навколо себе або заподіяти біль вам або навколишнім людям.

Що вам знадобиться

 • Різниця сідел - вузьке, середнє і широке
 • Рулетка