Як заощадити гроші на паливі

Редагувати користувачем Afilatov, Kaaaay, Arina.Iv і ще одним іншим

Ціни на пальне продовжують невблаганно зростати, в той же час гроші з наших гаманців випаровуються ще швидше. Існує безліч способів витрачати на паливо менше, разом з тим скоротивши саме споживання палива. Деякі з них можна вдосконалити і розвинути. Багато автолюбителів стали вдаватися до різних хитрощів, які допомагають заощадити паливо.

Кроки

 1. 1

  Частіше міняйте свічки! Свічки з платини можуть служити до 160,000 км, але часто ледве дотягують до 120,000 км. Свічки розжарювання в принципі недорогі і їх легко замінити (залежить від авто, звичайно ж). Якщо у вас не "золоті руки" чи ні відповідних навичок, не полінуйтеся вивчити інструкцію по заміні. А краще відразу зверніться до автомеханіка ..

 2. 2

  Обмежте себе у водінні. Використовуйте громадський транспорт, комбінуйте способи пересування, паркуйтесь без зволікання.

 3. 3

  Шукайте вигідні ціни на паливо. Дізнайтеся, за що ви платите.

 4. 4

  Слідкуйте за своєю машиною. Своєчасне технічне обслуговування і ремонт допоможуть заощадити на паливі.

 5. 5

  Заправляйтеся з розумом. Дотримуйтесь трьом радам:
  • Заправляйте повний бак. Якщо є фінансова можливість, заливайте "до країв". Так ви заощадите час і гроші, бо замість, скажімо, 5 поїздок до заправки і витраченого на чергу часу ви впораєтесь за один раз.
  • Чи не дозаправляти. Це шкодить в підсумку як довкіллю, так і вашому автомобілю, бо рідке паливо неминуче потрапляє у вихлопну систему.
  • Заправляйтеся, якщо у вас залишилася чверть бака, але не тягніть! Напівпорожній бак знизить вагу машини, також ви зможете виграти трохи, якщо потрапите на знижену ціну. Однак, не забувайте про ризик конденсату в баці в холодну погоду, а так само про те, що паливний насос може вийти з ладу, якщо в паливну систему потрапить повітря.

 6. 6

  Тримайте тиск в шинах на належному рівні. Накачувати колеса краще, коли гума "холодна". Чи не перекачує шини, це може призвести до підвищеного зносу і дискомфорту. На деяких заправках є безкоштовні автоматичні компресори, які накачують шини до встановленого вручну тиску. Однак майте при собі ручної манометр, щоб перевірити тиск у разі сумнівів.

Метод 1 з 2: Спробуйте різні типи автомобілів

 1. 1

  Дизель. Деякі дизельні мотори можуть похвалитися витратою палива, близьким до сучасних гібридним агрегатам. Дизельний автомобіль також відкриває можливість використання біо-дизеля і біо-палива. Ціни на дизель можуть серйозно відрізнятися від цін на бензин.

 2. 2

  Гібрид. У деяких країнах, крім економії на самій заправці машини, органи влади роблять податкові знижки та інші бонуси для власників гібридних автомобілів. Хіба що страховка на гібридні авто може коштувати трохи дорожче.
 3. 3

  Малолітражки. Попросту кажучи, малолітражки вигідні за рахунок малої ваги і меншої витрати палива.

 4. 4

  Загострюйте увагу на моменті, що крутить, а не кінських силах. Добре, коли двигун видає максимальну потужність на часто використовуваних оборотах - це сприяє економії.

 5. 5

  Купуйте мотоцикл або скутер. Вони дешевші і при цьому володіють значною швидкістю. Спеціальне екіпірування врятує вас від негоди. Як приклад - Kawasaki EX250, який при вартості в 3000 $ має розгін до сотні за 6 секунд і максимальну швидкість близько 110 км / ч.

Метод 2 з 2: Водіть з розумом

 1. 1

  Уникайте "холостого ходу". На холостому ходу паливо витрачається по колишньому, от тільки ви нікуди не рухаєтеся. Краще заглушити мотор і розібратися зі справами. Кондиціонер на холостому ходу ще більше збільшує витрату. Також, кожне натискання на педаль гальма позбавляє бак вмісту.

 2. 2

  Плануйте свій маршрут. Виїжджайте на міські дороги під час спаду транспортного потоку, шукайте дороги без світлофорів і підйомів.

 3. 3

  Використовуйте GPS-навігацію. Навігатор допоможе знайти найкоротший шлях.

 4. 4

  Тримайте постійну швидкість. Часті прискорення і гальмування лише збільшать витрата палива. Круїз-контроль допоможе в управлінні.

 5. 5

  Використовуйте круїз-контроль розумно. На горбистій місцевості його краще відключити, так людина краще почуває підйоми і спуски.

 6. 6

  Уникайте зупинок. Якщо наближаєтеся до світлофора на червоне світло, краще заздалегідь скинути швидкість, "доповзти" до включення зеленого і плавно їхати далі.

 7. 7

  Враховуйте роботу світлофорів. Якщо ви добре знаєте маршрут, то можете влитися в "зелену хвилю", передбачаючи включення зеленого світла. Знання розташування знаків також дасть вам перевагу. 8. 8

  Дотримуйтесь дистанцію. Тримайте безпечну дистанцію, це допоможе уникнути аврії, а також заощадить ваш паливо (менше роботи з педалями газу і гальма). Ігноруйте тих, хто чіпляється до вас ззаду. Намагайтеся дати дурням дорогу.

 9. 9

  Чи не ганяйте. Ефективна швидкість - мінімальна на підвищеній передачі. Вона дасть мінімальний витрата палива.

 10. 10

  Рушайте плавно. Різкий старт з місця може спустошити ваш бак так, що ви і оком моргнути не встигнете!

 11. 11

  На парковках біля магазинів тримайтеся подалі від головного входу. Там найбільше скупчення пішоходів і інших машин.

 12. 12

  Використовуйте кондиціонер з розумом. Включайте його на великих швидкостях, на маленьких же економічніше буде відкрити вікно. Кондиціонер може споживати в середньому близько 8% залитого палива.

 13. 13

  Нейтралка. При спуску або гальмуванні можна використовувати нейтральну швидкість на механічній трансмісії. Правда, витрата палива це скоріше підвищить. Але тут вже справа комфорту.

 14. 14

  Намагайтеся паркуватися в тіні. Прямі сонячні промені нагрівають автомобіль, що призводить до випарів палива. Не забувайте іноді перевіряти герметичність кришки бака.

Поради

 • Якщо ви постійно потрапляєте в пробки після роботи, знайдіть собі заняття щоб перечекати "годину пік" - це буде краще, ніж боротися з трафіком.
 • Автомобілі з механічною трансмісією дешевше і економічніше аналогів з автоматичною. Це обумовлено складнощами при ремонті АКПП. Так що, купуючи уживане авто з АКПП, будьте напоготові.
 • Враховуйте роботу світлофорів. Вміння влучати на зелене світло може дуже стати в нагоді.
 • Перевищення швидкості на невеликих дистанціях не принесе нічого, крім більшої витрати палива.
 • Всі ці поради здебільшого стосуються бензинових двигунів. Дизель, наприклад, на холостих обертах споживає дуже мало палива. Далекобійники можуть ночами безперервно стояти з включеним двигуном (для обігріву кабіни), не витрачаючи при цьому паливо.
 • Тюнінг, зроблений з розумом, може скоротити витрату палива (наприклад, турбо-мотор з чіпом).
 • Слідкуйте за витратою палива. Відхилення в статистиці допоможуть виявити проблеми.

Попередження

 • Часте вимикання двигуна призведе до його швидкого зносу. Якщо зупинка буде менше хвилини - краще його не вимикати.
 • Правильний тиск в шинах допоможе заощадити на паливі.
 • Перемикання на нейтральну передачу при спуску не економічно, може бути небезпечно, а в деяких країнах взагалі заборонено законом (наприклад, США).
 • Їзда на мотоциклі куди ризикованіше і небезпечніше, ніж на автомобілі.
 • Всякі пристрої, "що зменшують витрату палива", зазвичай не працюють. Це лише трата грошей.
 • Спокійна і тиха їзда заощадить більше палива і грошей, ніж агресивне водіння. А ще може врятувати ваше життя.
 • Прогрівайте трохи двигун в холодну пору.