Як стати хорошим водієм

Буває, що гарні водії зустрічаються часто, буває, що рідко. Ви можете зустріти на дорозі всіх: від нерозважливих підлітків і водіїв вантажівок, до надмірно обережних і повільних пенсіонерів- інформація, викладена нижче, допоможе вам стати хорошим водієм.

Кроки

 1. 1

  Зосередьтеся. Звертайте увагу на дорожній рух навколо вас, часто поглядайте в дзеркала заднього виду, передбачає, що інші водії збираються робити - і все це допоможе вам стати ввічливим і надійним водієм.

 2. 2

  Дозвольте іншому водієві обігнати вас, якщо ви помітили, що він рухається з перевищенням швидкості. Це не драг-рейсинг 1950-х років. Жага швидкості призводить до виникнення небезпечних ситуацій. Ви завжди повинні триматися праворуч, особливо, якщо вас хтось обганяє. Винятком будуть ті випадки, якщо ви бажаєте зробити лівий поворот, або зліва знаходиться виїзд на автостраду, по якій ви збираєтеся продовжити рух. Залишаючись на правій смузі руху, ви дозволите водіям, що рухаються з більшою швидкістю, безпечно обігнати вас ліворуч, тим самим не змушуючи їх здійснювати обгін справа, що є небезпечним маневром.

 3. 3

  Використовуйте сигнали повороту в потрібний час. Повідомите інших водіїв про свій намір повернути або перебудується в іншу смугу руху заздалегідь, щоб вони змогли вжити відповідних заходів. Невідповідний час включати сигнал повороту, коли ви вже зупинилися на червоний світло- зробіть це заздалегідь, щоб водій позаду вас зміг змінити смугу, а не чекати коли загориться зелений.

 4. 4

  Ніколи не міняйте смугу руху посеред перехрестя. Також розраховуйте час виїзду на перехрестя, так щоб ви не блокували його.

 5. 5

  НІКОЛИ не намагайтеся «проскочити на жовтий». Якщо загорівся жовтий світло, і у вас достатньо місця для зупинки, зупиніться. Велосипедисти, пішоходи та інші водії очікують, що ви вже повністю зупиніться в час, коли загориться червоний. Ви піддасте небезпеку себе та інших учасників руху, «проскакуючи на жовтий», щоб зберегти 1-2 хвилини. Це того не варте.

 6. 6

  Пам`ятайте, що дозволити водієві повернутися в транспортний потік - це дуже ввічливо. Однак не слід різко гальмувати в транспортному потоці, щоб зробити це. Це може призвести до невеликого зіткнення з нічого не підозрюють водієм позаду вас або гірше. Водії в рухомому автомобільному потоці не очікують раптового гальмування. Будьте гранично обережні.

 7. 7

  Пам`ятайте: дотримання дистанції - відмінне правило. Дотримуйтесь дистанцію як мінімум в 2-4 секунди між вами та автомобілем попереду. Ви можете використовувати знаки або дорожню розмітку, щоб контролювати відстань. Можливо, якщо водій попереду раптово загальмує або зупиниться, у вас буде достатньо простору, щоб зупинитися або перебудується на іншу смугу, щоб уникнути аварійної ситуації. Погодні умови, наприклад, сніг або дощ, теж є причиною дотримання безпечної дистанції в разі занесення або ковзання попереду автомобіля.

 8. 8

  Не слід забувати, що в житлових районах діти можуть несподівано вибігти на проїжджу частину, не звертаючи уваги на проїжджаючі автомобілі. Увага дітей звернено, насамперед, на м`яч, який вилетів на дорогу, на їх друзів або на перетин дороги на велосипеді, наприклад. Під час руху по житловому району завжди очікуйте появи об`єктів або людей на дорозі.
 9. 9

  Пам`ятайте, що вантажівки складно зупинити миттєво або розгорнути, ми всі були свідками цього. Коли обганяєте вантажівка з причепом, пам`ятайте, що його водієві важко буде загальмувати. Найкраще завершувати обгін, коли ви побачите вантажівка в дзеркалі заднього виду. Уникайте знаходження поруч з вантажівкою в многополосном двіженіі- якщо ви не бачите водія вантажівки в його дзеркалі, то і він не бачить вас.

 10. 10

  Будьте ввічливі з літніми водіями. Літнім людям також необхідно сідати за кермо, щоб кудись поїхати. Особливо в тому випадку, якщо у них немає іншого вибору. Однак, більшість літніх людей воліють виїжджати у другій половині дня, коли дорожнє рух не таке щільне і при денному світлі. Коли ви їдете за літнім водієм, дотримуйтеся дистанції і будьте готові до несподіваних маневрів, таким як зміна смуги. Деякі літні водії можуть змінювати смугу руху без попередження.

 11. 11

  Спробуйте безпечно змінити смугу, якщо ви помітили дорожні роботи, машину поліції або швидкої допомоги попереду, або виявили, що смуга починає сповільнюватися, а сусідня смуга вільна. Попереду може бути аварія, пробка або хтось вирішив зупинитися на узбіччі або зламався. Здійснюючи перестроювання на іншу смугу, ви убезпечите себе від аварії і допоможете людям, що знаходяться в небезпеці.

 12. 12

  Зрозумійте, що більшість водіїв просто хочуть дістатися до пункту призначення. Трапляються аварії, але ви можете зробити деякі кроки, щоб уникнути аварії або застерегти інших водіїв від вчинення аварії. Розуміючи, як поводяться водії в різних ситуаціях, ви самі станете краще водити. Хороший водій вчиться передбачати зміни у дорожньому русі та готуватися до них, змінюючи швидкість, смугу, напрямок руху.

 13. 13

  Якщо вас зупинив співробітник поліції, будьте ввічливі з ним, і ви зможете «відбутися» лише попередженням у разі порушення правил. Це буде залежати від виду порушення і умов дорожнього руху. Не всі поліцейські прагнуть виписати штраф.

 14. 14

  Не використовуйте узбіччя або середину дороги, щоб об`їжджати людей, які беруть участі в русі.


Поради

 • Ніколи не залишайте двері автомобіля незамкненими в незнайомому місці.


 • У житлових районах є діти. Діти непередбачувані, особливо на дорозі. Будьте уважні і рухайтеся повільніше, ніж зазвичай.
 • Якщо вас хто-небудь зупинив, включаючи поліцію, відкрийте вікно настільки, щоб чути, що говорить людина, і дозволити йому чути вас. Попросіть показати посвідчення.
 • Візьміть в звичку блокувати двері, як тільки сіли за кермо.
 • Якщо у вас немає телефону, щоб подзвонити і попросити про допомогу, відкрийте капот автомобіля, щоб дати зрозуміти, що вам потрібна допомога. Якщо можливо, поведіть зламаний автомобіль з дороги. Найчастіше колеги-водії вам допоможуть це зробити.
 • Не треба їхати впритул до попереду йде автомобілю. Немає необхідності в цьому, якщо ви не хочете заплатити за ремонт автомобіля кругленьку суму (або отримати травму) у разі аварії, яку можна уникнути.
 • Якщо ви знаходитесь на швидкісній смузі, не потрібно їхати повільніше, ніж інші машини в смузі. Не перевищуйте швидкість, якщо рух не таке швидке, дочекайтеся свого шансу і проїдьте безпечно.
 • Зберігайте порожню каністру в машині. Якщо у вас закінчилося паливо, ви можете пройтися до найближчої заправки або попросити його у інших водіїв. У цьому випадку каністра може виявитися до речі.
 • Якщо у вас немає телефону, то ви повинні бути готові до непередбачених ситуацій в різні пори року. Влітку возите з собою достатньо води, великий знак «аварійної зупинки» і маленький червоний трикутний прапорець, який ви зможете прив`язати до антени, щоб сигналізувати про поломку. Взимку візьміть теплі ковдри, трохи їжі та води і не вимикайте аварійні сигнали, поки не прибуде допомога.
 • Коли ви побачили що-небудь, почули звук або відчули запах, що сигналізує про несправність автомобіля, прийміть вправо (або вліво в країнах з лівостороннім рухом). Так буде легше з`їхати на узбіччя в разі поломки.
 • Якщо водій позаду вас не дотримується дистанції, додатково збільшіть відстань від попереду автомобіля. У випадку аварії, у вас буде більше часу і місця для зупинки.
 • Використання звукового сигналу не виправить всі ситуації. Це може змусити вас почувати себе краще і спокійніше, але найімовірніше, водії просто не звертають уваги або не чують сигнал.
 • Завжди майте запасний ключ від вашого автомобіля.
 • Думайте головою, а не педаллю гальма. Слідкуйте за небезпечними ситуаціями і будьте готові ухилитися, а не загальмувати. Невелике виляння і продовження руху - часто кращий варіант, ніж різке гальмування.

Попередження

 • Будьте уважні і стежте за обома напрямками руху, щоб уникнути аварійних ситуацій.
 • Ніколи не чекайте, що водій зробить те, що ви вважаєте, він повинен зробити. Якщо хтось включив сигнал повороту, переконайтеся, що він почав поворот, перш ніж прискоритися. Якщо ви помітили, що загорівся стоп-сигнал, переконайтеся, що водій гальмує, і навпаки: якщо стоп-сигнал не спалахує, то це не означає, що автомобіль не може різко зупинитися.