Як спустити катер на воду

Нижче наведений правильний механізм спуску катера з причепа автомобіля на воду. Даний механізм, можливо, доведеться пристосовувати під тип вашої аппарели і причалу. З метою написання статті, ми представили, що в нашому розпорядженні є причал і хоча б одна апарель.
Метод 1 з 3: Готуємо катер до спуску

 1. 1

  Підготуйте катер до спуску. Максимально підготуйте катер до спуску, поки він знаходиться на причепі і на суші. Перевірте двигун, паливо, рятувальну екіпіровку, швартувальні канати, привальні бруси і т.д. Вам потрібно попередньо підготувати катер, щоб спустити його на воду відразу після того, як він опинилася на аппарели. Інші бажаючі також очікують, коли звільнитися апарель, а найбільш нетерплячі почнуть обурюватися, якщо ви на причалі будете займатися тим, що могли б зробити на стоянці. Непоганою ідеєю буде скласти список необхідних справ.

 2. 2

  Складіть список разом. Якщо ви берете з собою супутників, коротко розкажіть їм, що потрібно буде зробити і куди сходити. Якщо ви візьмете з собою дітей, не давайте їм або домашнім тваринам гратися на аппарели для спуску катерів або смітити там, так як апарель - це проїжджа частина сухопутної дороги, що веде до водного шляху. Попросіть кого-небудь з дорослих наглядати за дітьми і домашніми тваринами, поки вони знаходяться за територією аппарели. НІКОЛИ не залишайте дітей або домашніх тварин гратися без нагляду на аппарели.

Метод 2 з 3: На аппарели для спуску катерів на воду

 1. 1

  Вимкніть буксирні вогні причепа. Вимкніть буксирні вогні причепа від електромережі автомобіля.

 2. 2

  Вставте пробку водозливної отвори катера. Це дуже важливо!

 3. 3

  Від`єднайте утримують ремені. Від`єднайте і змотайте утримують ремені, але не знімайте гак буксирної лебідки з петлі.

 4. 4

  Підготуйте швартувальні канати і привальні бруси до негайного використання.

 5. 5

  Спустіть причіп вниз по аппарели. Найлегше це зробити вдвох: один веде, другий доглядає. Якщо у вас вантажівку або позашляховик, закриєте двері задньої стінки кузова або відкрийте багажну двері / вікно. Так спостерігати спуском причепа буде легше. Ведіть автомобіль повільно і корегуйте траєкторію руху, повертаючи трохи кермом. Глибина спуску причепа в воду залежить від багатьох факторів: від типу причепа, глибини води, типу катери і т.д. Правило, виправдало себе на практиці, свідчить, що слід спустити причіп настільки, щоб його маточина занурилася в воду. Однак не спускайте причіп занадто глибоко, так як буксирувальний автомобіль може застрягти.
  • Спускайте причіп на нейтральній передачі. Так буде легше оперативно регулювати траєкторію руху автомобіля. Якщо щось піде не так, перемкніть передачу і рухайтеся вперед.

 6. 6

  Перед тим виходом з автомобіля, не забудьте включити гальмо стоянки.
  • Перед виходом з автомобіля спочатку включіть ручне гальмо, перевірте, що автомобіль не рухається і потім включіть гальмо стоянки. Коли автомобіль перебувати на гальмо стоянки, вся вага тримається на маленькому металевому пристрої в автомобілі (на блокіратор коробки передач). Якщо пристрій зламається і гальмо стоянки відмовить, ви потопите автомобіль разом з усім.

Метод 3 з 3: Спускаємо катер на воду

 1. 1

  Опустіть нижній редуктор (для катерів з навісними і внутрішніми / зовнішніми двигунами).

 2. 2

  Увімкніть трюмний вентилятор, щоб позбутися від бензинових випарів, які могли там накопичитися.

 3. 3

  Перед запуском двигуна переконайтеся, що біля нього не знаходяться люди, а також що на шляху спуску катера немає людей або інших катерів. 4. 4

  Слідкуйте за напрямом течій, вітром і хвилями, які можуть збити вас з курсу або направити на курс, провідний до зіткнення з іншим катером або з причалом.

 5. 5

  Заведіть двигун. Переконайтеся, що двигун занурений у воду і заведіть його. Як тільки двигун заведеться, зніміть гак буксирної лебідки з петлі і спустіть катер з причепа. Невеликий катер ви можете просто виштовхнути в воду, притримуючи при цьому за швартовочних канат.

 6. 6

  Пришвартуються катер. Закріпіть швартовочних канат за причальну палю. За допомогою привальним брусов ви захистите корпус судна від подряпин.

 7. 7

  Повільно виведіть автомобіль. Причал може бути слизьким, на ньому можуть бути мох або водорості, тому важливо не дати шинам ковзати. Повноприводний автомобіль може бути корисний у разі, якщо задні колеса почнуть ковзати. Після того, як ви спустили катер на воду і закріпили швартовочних канат за привальний брус, виведіть автомобіль по аппарели і припаркуйте на спеціально відведеній для цього паркувальному майданчику.

 8. 8

  Від`їжджаючи від причалу пам`ятайте, що курс руху катера регулюється з корми, на відміну від автомобіля, де центр повороту знаходиться в передній частині корпусу. Коли катер знаходиться в декількох сантиметрах від причалу, що не повертайте кермо в протилежну сторону від причалу і не тисніть на педаль газу, інакше вінторулевой комплекс двигуна наштовхне катер прямо на причал, і гелькоат подряпається або вомнется в корпус судна. Обов`язково відштовхніть катер на кілька футів (1 фут = 0,3 м) від причалу, перед тим як від`їхати, щоб у корми було достатньо місця, для повороту і щоб не «проїхатися» корпусом по причалу.

Поради

 • Якомога ретельніше підготуйтеся будинку. Перед спуском катери максимально підготуйтеся на стоянці. Якщо ви збираєтеся спустити катер на воду, ви повинні його спускати, а не завантажувати, возитися з двигуном і т.д. При спуску катера на воду часто збирається чергу, тому будьте уважні, спускайте катер швидко і правильно. Важливо мати при собі план і встановлений регламент з чек-листом, що включають як порядок дій, так і список речей, яких надто багато щоб простого запам`ятати (сонцезахисні жалюзі, камера, рятувальні жилети, водні лижі - це лише мала частина того, що буде в вашому чек-листі). Разом з чек-листом і списком дій більшості вдається безпечно і легко спустити катер на воду за 5-10 хвилин.
 • Дві людини краще, ніж один.
 • Візьміть з собою провід для запуску двигуна від зовнішнього джерела, міні-комплект інструментів, та / або мобільний акумуляторний комплект. Зазвичай акумулятори розряджаються саме тоді, коли найменше цього чекаєш. Це завжди затримує спуск катера. Обов`язково перевірте, чи запускається двигун перед тим, як занурювати його на причіп буксирувального автомобіля.
 • Перевірте, щоб трюмний насос був включений перед спуском на воду.

Попередження

 • Одягніть замок на зчіпний пристрій причепа, щоб запобігти крадіжці.
 • Перевірте шини причепа, на випадок якщо їх щось прокололо при спуску катера. Хіба мало, може там виявиться якийсь гострий предмет.
 • Якщо ви спускаєте катер в солону воду, обов`язково відключіть буксирні вогні від електромережі автомобіля. В іншому випадку, через електропровідності солі в автомобілі може трапитися коротке замикання.
 • Прив`яжіть до ключів катери поплавок, щоб вони не потонули, якщо ви їх випадково упустите.