Як впоратися з керуванням автомобіля, якщо у вас лопнуло колесо

Немає сумнівів у тому, що лопнуло колесо займає перші позиції в списках страхів водіїв при русі по трасі. На це є конкретні причини, так як колесо, що лопнуло може призвести до абсолютної втрати контролю над автомобілем. А у випадку з позашляховиками і мінівенамі завжди є можливість перекинути автомобіль. Не залежно від того, наскільки досконалі ваші водійські навички або наскільки безпечний ваш автомобіль - колесо, що лопнуло залишається дуже небезпечним явищем на дорозі.


Хороші новини полягають у тому, що з удосконаленням автомобільних шин і технологій їх виробництва, таке явище як колесо, що лопнуло ставати дуже рідкісним. Але іноді це відбувається і буде краще, якщо ви будете готові заздалегідь і будете знати, як діяти в такій ситуації.

Кроки

 1. 1

  Почніть з того, що необхідно дотримуватися безпечного швидкісного режиму. Чим повільніше ви їдете, тим більше у вас шансів вижити. Прокол колеса на швидкості 80-90 км / год виявиться менш драматичним, ніж прокол на швидкості 140-150 км / год. Якщо у вас лопнуло колесо на швидкості 150 км / год і ви залишилися живі, то можете вважати це подарунком Бога.

 2. 2

  Чи не вдавлюють педаль гальма в підлогу. Звичайно, легше сказати, ніж так вчинити тому, як наш розум інстинктивно змушує вас втиснути педаль гальма до упору в екстреній ситуації. Насправді сильне гальмування є самим неправильним рішенням у даній ситуації - це посилить її ще більше і позначиться на абсолютній втрати контролю над ваші автомобілем.

 3. 3

  Не слід різко прибирати вашу ногу з педалі гальма. Робіть це повільно і поступово. Насправді компанія Michelin рекомендує утримувати педаль натиснутою перед тим, як ви почнете поступово скидати вашу швидкість. Гальмівне зусилля від пробитого колеса настільки сильне, що в будь-якому випадку воно почне уповільнювати ваш автомобіль. Якщо у вас був включений круїз контроль, то негайно вимкніть його.

 4. 4

  Прикладіть максимум зусиль для того, щоб утримати автомобіль прямо. Повороти або маневри на автомобілі з пробитим колесом дуже сильно погіршать зібраність вашого автомобіля. Якщо автомобіль веде в одну сторону, то вам необхідно повертати рульове колесо в протилежну сторону, для того, щоб утримувати пряму траєкторію руху автомобіля. Це дуже важливий момент, інакше ваш автомобіль почне бічне ковзання на дорозі або навіть вилетить на смугу зустрічного руху.

 5. 5

  Не перестарайтеся в стабілізації вашого автомобіля. Головним є утримання стабільності вашого автомобіля. Різкий ривок рульового колеса може стати причиною перевороту транспортного засобу. Необхідно прикладати помірне зусилля на рульове колесо, навіть якщо ви контролюєте автомобіль на безпечній швидкості в пошуках місця зупинки.

 6. 6

  Дайте автомобілю рухатися за інерцією до місця зупинки. За необхідності користуйтеся гальмуванням двигуна. Дуже ніжно натискайте на педаль гальма, коли ваш автомобіль досяг безпечної швидкості переміщення. Скористайтеся поворотними сигналами для безпечної зупинки на узбіччі дороги. Якщо того вимагає ситуація - пересувайтеся навіть на порожньому автомобільному диску. Не зупиняйтеся посеред дороги, інакше ви ризикуєте отримати удар ззаду від їде на швидкості автомобіля. При зупинці включіть аварійний світловий сигнал.


Поради

 • Якщо автомобіль тягне вліво або вправо, а ваш кермо став важчим, то одне з передніх коліс пробито. Автомобіль завжди тягне в ту сторону, з якої пробито переднє колесо. А якщо ваш автомобіль починає виляти, то пробито ваше заднє колесо. Ніколи не гальмуйте! Це може привести до занесення задньої осі автомобіля. • Якщо ви керуєте позашляховиком або мінівеном, то шанси перекинути автомобіль при проколі дуже високі. Позашляховики також мають здатність втрати стабілізації та контролю над автомобілем. Підтримання безпечного швидкісного режиму на таких автомобілях є необхідністю.
 • При русі завжди тримайте обидві руки на кермі. Якщо ви тримаєте одну руку на рульовому колесі, то керування автомобілем і його стабілізація будуть дуже важкими і складними (особливо якщо іншою рукою ви тримаєте чашку кави).
 • Гумові частини вашого колеса можуть пошкодити інші частини вашого автомобіля. Перед заміною колеса і продовженням рух проведіть огляд можливих пошкоджень. Якщо завдані ушкодження є значними, то вам слід викликати евакуатор. На сьогоднішній день більшість виробників автомобілів мають сервіс допомоги в дорозі.
 • Незважаючи на ситуацію, постарайтеся завжди залишатися спокійним і врівноваженим. Ви не повинні панікувати і не повинні робити різких рухів. У більшості випадків, але не завжди, прокол колеса буде супроводжуватися гучним вибухом або бавовною.
 • Ситуація ставати гірше якщо дорога буде мокрою. Під час дощу краще дотримуватися безпечного швидкісного режиму. З іншого боку шанси перегріву шини вашого автомобіля зменшуються в дощову і прохолодну погоду.
 • Пам`ятайте, що поведінка вашого автомобіля дуже сильно зміниться при проколі колеса. Тоді у вашого автомобіля буде тільки три плями зіткнення з поверхнею дороги (замість колишніх чотирьох). Слід уникати будь-яких різких рухів (різкі повороти керма, різке гальмування або прискорення).

Попередження

 • Ніколи не перевантажуйте ваш автомобіль. Слідкуйте за тим, щоб не порушувати рекомендовану максимальну навантаження вашого автомобіля і ваших шин (на бічній частині шин указанна максимальне навантаження).
 • Якщо шина була пошкоджена збоку, то необхідно від неї позбутися. Пам`ятайте, що тривала їзда на проколотому колесі може сильно зашкодити бічні стінки вашої шини.


 • Шини з низьким тиском - найпоширеніша причина лопнули коліс. Статистика говорить про те, що 75% всіх випадків трапляються саме з цієї причини. Низький тиск в шині призводить до більшої гнучкості шини і перегрівання. Візьміть за правило якомога частіше перевіряти тиск в шинах, включаючи запасне колесо, перед виїздом на трасу. Тиск слід перевіряти на холодних класах, не більше п`яти км пробігу з моменту початку руху. Купуйте якісний прилад для вимірювання тиску в колесах, так як прилади на заправних станціях можуть бути не точними.
 • Якщо на колесах вашого автомобіля встановлені дешеві і неякісні ніпеля, то їх слід замінити. Деякі ниппеля можуть тертися об бічну частину шини і тим самим можуть її пошкодити.
 • Користуйтеся високоякісними шинами від іменитих брендів. Уникайте дешевих імпортних шин від невідомого виробника. Ніколи не купуйте шини, що були у вживанні, і ніколи не відновлюйте протектор ваших старих шин. Слід сказати, що шини типу ран-флет можуть врятувати ваше життя в такій ситуації.
 • Не слід розганяти автомобіль до граничної швидкості, зазначеної на бічній частині ваших шин. Якщо ви часто їздите по трасах, то необхідно переконатися, що ваша шина здатна працювати в швидкісних режимах вище вашої середньої швидкості.
 • Бетонні дороги сильніше нагрівають шини вашого автомобіля.
 • Герметик для шини не може запобігти перегріванню шини (і не допоможе при лопнула колесі), але зможе допомогти при невеликих проколи і запобіжить спускання колеса.
 • Не робіть проміжний і тимчасовий ремонт шини (тимчасові латки). Кращим рішенням у таких ситуаціях буде шнурок з головкою схожою на гриб.
 • Рекомендується після кожних 90-120 хвилин водіння відпочити. Це дасть можливість відпочити не тільки водієві, але і охолодить шини, зчеплення і гальма вашого автомобіля. Під час такої перерви огляньте стан коліс і гальм.
 • Перевірте глибину протектора ваших шин (тест з монеткою підійде). Протектор належної глибини допоможе не тільки уникнути непередбачуваних проколів, але і дає більше зчіпних властивостей з поверхнею дороги. Якщо протектор сильно зношений - негайно купіть новий комплект шин.
 • Перевіряйте тиск в колесах щотижня або раз на два тижні. Таким чином, ви дізнаєтеся про невеликий проколі вашого колеса (вони можуть стати причиною лопнув колеса).
 • Немає нічого більш значного для безпечного водіння, ніж хороші шини. Візуально огляньте всі шини вашого автомобіля (в тому числі і запасного колеса). Якщо ви помітите порізи або проколи, то це погані новини. Шини також можуть отримати пошкодження від бордюру або ями на дорозі.
 • Програма курсової стабілізації (наприклад ESP) зіграє дуже важливу роль у випадку з лопнули колесом. Пам`ятайте про це, коли будете купувати новий автомобіль.
 • Користуйтеся безкамерними шинами. Старі шини з камерою мають набагато більше шансів отримати прокол або лопнути. Доброю новиною є те, що майже всі виробники автомобілів встановлюють безкамерні шини на свої автомобілі. А на ринку ви майже не знайдете шин з камерами.
 • Якщо вашим шинам більше п`яти років або їх пробіг становить понад 40,000 кілометрів (або навіть менше того для спеціальної шини типу Eagle F1), вам слід замислитися про їх заміну. Більш старі шини зі зношеним протектором мають значно більше шансів лопнути або отримати прокол.