Як замінити колесо на автомобілі

Ця стаття розповість вам як безпечно, швидко і легко замінити колесо на вашому автомобілі.

Кроки

 1. 1

  Зупиніть автомобіль на рівній ділянці. Якщо ви зупинилися не в гаражі або не так на внутрішньобудинкової дорозі, то необхідно включити аварійний світловий сигнал.

 2. 2

  Розташуйте перед переднім і заднім колесом автомобіля (спереду під ліве колесо, ззаду під праве колесо, або навпаки) дерев`яні бруски або великі камені для того, щоб запобігти скочування автомобіля. Якщо міняєте заднє колесо, то поставте автомобіль на ручне гальмо. Якщо міняєте переднє колесо, то включите "P" на автоматичній коробці передач або включите нейтральну передачу на ручній коробці передач.

 3. 3

  Зніміть захисний ковпак. Щоб зняти ковпак скористайтеся великою плоскою викруткою. Коли зніміть ковпак, то покладіть його в багажник автомобіля, щоб той не подряпався.

 4. 4

  Послабьте колісні болти або гайки. Тепер вставте ключ в головку болта чи гайки колеса і проверніть проти годинникової стрілки. Необхідно послабити кожен болт або гайку лише на чверть обороту. Продовжуйте до тих пір, поки не слабший всі болти або гайки вашого колеса.

 5. 5

  Знайдіть місце для піддомкрачування на вашому автомобілі. На старих автомобілях можна скористатися безпосередньо рамою, а нові автомобілі мають дві мітки або виступу на стику безпосередньо під дверима, на яких і потрібно піддомкрачувати автомобіль. Встановіть домкрат на необхідне місце і повільно підніміть автомобіль. Переконайтеся, що автомобіль не намагається скотитися, коли його колеса почнуть відриватися від землі.

 6. 6

  Піднімайте автомобіль на таку висоту, щоб ви отримали доступ і можливість зняти старе колесо і встановити нове. Нове колесо може бути більше в діаметрі, ніж старе, пробите чи спущене колесо. Вам знадобиться досить простору для установки нового колеса.

 7. 7

  Коли колесо виявиться повністю в повітрі, зніміть колісні болти або гайки і покладіть їх на рушник, щоб вони не покотився.
 8. 8

  Зніміть колесо з автомобіля. Переконайтеся, що автомобіль стійко стоїть на землі і не котиться. Дістаньте запасне колесо з багажника, а старе поставте в багажник.

 9. 9

  Якщо ви використовуєте гайки, то нове колесо необхідно просто нанизати на стирчать в ступиці шпильки. А якщо ж ви використовуєте болти, то колесо необхідно докласти до маточини, вирівняти по отворах і зафіксувати в такому положенні.

 10. 10

  Почніть назад закручувати болти або гайки. Переконайтеся, що ви закручуєте гайки закругленою стороною в бік колеса, інакше він буде послаблені. Болти або гайки повинні закручуватися вручну більш ніж на половину довжини. Візьміть ключ і затягніть з максимальним зусиллям при піднятому в повітрі колесі. Ви їх затягніть сильніше трохи пізніше, але вам потрібно, щоб колесо було закріплено належним чином.

 11. 11

  Повторно перевірте затягування кожного болта або гайки.

 12. 12

  Опустіть домкрат, на якому піднято ваш автомобіль до моменту як колесо почне стикатися із землею. Затягніть болти або гайки за допомогою ключа (за годинниковою стрілкою). Вони повинні бути дуже сильно затягнуті. Якщо ви невеликий комплекції, то затягніть їх так сильно, наскільки дозволяє це зробити ваша сила. Якщо ви займаєтеся бодібілдингом, то потрібно бути акуратним, щоб не звернути болти і гайки.

 13. 13

  Повністю опустіть автомобіль на землю.

 14. 14

  Складіть домкрат і покладіть його на його звичне місце. 15. 15

  Заново встановіть захисні ковпаки. Переконайтеся, що ви закріпили їх рівномірно і досить міцно. Якщо ви не впевнені в тому, що добре їх закріпили, то зніміть їх і пізніше скористайтеся чиєюсь допомогою.

Поради

 • Переконайтеся, що ніпель підкачки запасного колеса виступає з отвору колісного диска.
 • Якщо колесо занадто важке для того, щоб ви його підняли, то опустіть трохи домкрат, обіпріть колесо отворами на шпильки (або на маточину), потім почніть піднімати домкрат і вирівнювати колесо по отворах або шпильок.
 • Чи не втратьте колісні болти і гайки. Відкладіть їх в безпечне місце, щоб ніхто не зміг їх зачепити ногою і розкидати по всій дорозі.
 • Зателефонуйте в службу підтримки або в сервіс.

Попередження

 • Чи не піднімайте домкратом автомобіль на ухилі або нерівній поверхні.
 • Якщо ви міняєте колесо на узбіччі дороги, то необхідно стежити за тим, щоб вас не збив проїжджаючий автомобіль.
 • Будьте дуже пильні при роботі з піднятим автомобілем. Ні в якому разі не залазьте під нього.

Що вам знадобиться

 • Запасне колесо.
 • Домкрат.
 • Балонний ключ або інший інструмент, яким ви змогли б відкрутити колісні болти або гайки. Набір ключів з різними розмірами головок підійде для цієї справи.
 • Упори для коліс. Якщо у вас їх немає, ви можете обійтися без них, але потрібно бути подвійно акуратніше, щоб автомобіль не покотився.
 • Рукавички. Якщо у вас є рукавички, то вам не потрібна буде ганчірка для рук, але ви зможете обійтися і без рукавичок.
 • Рушник або ганчірка. Вам вони не потрібні, але якщо вони у вас є, то витріть руки після завершення роботи.