Як діагностувати свічку запалювання

Діагностика свічки запалювання увазі візуальний огляд та оцінку її стану в залежності від кольору кінчика (електрода). Прочитавши цю статтю, ви навчитеся діагностувати свічки запалювання. Це вміння дуже корисно. Оволодівши їм, ви зможемо оцінювати ефективність роботи двигуна-заздалегідь дізнаватися про потенційні проблеми мотора (і, відповідно, завчасно від них позбавлятися) - ну і, звичайно, визначати, чи не пора міняти самі свічки для поліпшення віддачі двигуна. Жовто-коричневий колір електрода говорить про те, що двигун знаходиться в прекрасній робочій формі. Будь-який інший колір або поганий стан електрода вказує на несправність паливної системи, запалювання або механіки мотора.

Кроки

 1. 1

  Огляньте електрод і переконайтеся, що на ньому немає чорного пористого нальоту. Якщо наліт (або більш товстий шар сажі) все-таки присутня - значить, паливна суміш занадто багата. Відрегулюйте карбюратор, добившись більш ефективного згоряння палива - в результаті сажевий наліт на електроді свічки утворюватися більше не буде.

 2. 2

  Перевірте, чи немає на електроді білих відкладень. Можливо, це говорить про те, що двигун під`їдають масло. Якщо це ваш випадок, то перевірте справність клапанів, поршневих кілець і циліндрів двигуна.
 3. 3

  Перевірте, чи немає на електроді білих або світло-коричневих опуклих цяток. Це може бути ознакою того, що паливна суміш занадто бідна. Спробуйте відрегулювати карбюратор і, якщо це не допоможе, то перевірте справність вакуумного регулятора випередження запалювання (або пошукайте, чи не з`явився де-небудь паразитний підсмоктування повітря).

 4. 4

  Не упускайте з виду маленькі чорно-перцеві точки на кінці електрода їх наявність говорить про те, що в роботі двигуна з`явилася легка детонація. При посиленні проблеми на електроді можуть утворитися тріщини або навіть відколи. Руйнівні наслідки також можуть торкнутися впускних клапанів і поршнів. З`ясуйте, чи відповідає температурний діапазон свічок умовам їх роботи в двигуні-крім того, переконайтеся, що октанове число бензину відповідає вимогам виробника вашого автомобіля. Перевірте коректність установки кута випередження запалювання. 5. 5

  Регулярно замінюйте свічки запалювання. Знос старих свічок насамперед виявляється на центральному електроді - він закруглюється або просто зменшується в розмірах. Дана проблема може призвести до пропусків у запалюванні або до утрудненого пуску двигуна. Знос свічок також сприяє підвищеному витраті палива. Якщо вчасно не подбати про свічках, то їх знос може привести до виходу з ладу інших елементів системи запалювання.

 6. 6

  Якщо свічки запалювання розплавилися, то негайно з`ясуйте причину цього. Можливо, неправильно встановлено випередження запалювання (занадто раннє), або справа в несправності клапанів і / або розподільника запалювання. Як варіант, причина може критися в поганому паливі або неправильно підібраному температурному діапазоні свічок (занадто маленькому).

 7. 7

  Проведіть діагностику свічки. На електроді справної свічки запалювання немає шару нагару або отложеній- крім того, на ньому відсутні механічні пошкодження. Оцінивши колір електрода маси, ви визначите, чи правильно підібрана свічка по температурному діапазону. Зміна кольору кінчика електрода говорить про те, що свічка занадто «холодна»: нагрівання розсіюється занадто швидко, не встигаючи створити якісну спалах. Якщо колір змінюється в тому місці, де електрод маси з`єднується з корпусом свічки, - значить, свічка, навпаки, занадто «гаряча». Зміна кольору має припадати рівно на середину електрода маси. Одна з ниток свічковий різьблення також може трохи змінити відтінок.