Як подати вимогу на страховку автомобіля

Якщо ви потрапили в аварію або з вашим автомобілем сталося якесь нещастя, дуже важливо знати, як правильно від свого імені подати вимогу на страховку. Невиконання цієї вимоги може коштувати вам сотні тисяч рублів, що поставить ваше майбутнє під удар. Хоча договір про страховку часто буває досить об`ємним і складним в розумінні, подача позову таким не є. Дотримуйтесь цих кроків, щоб не потрапити в халепу.

Кроки

 1. 1

  Прочитайте договір про страховку. Пояснення і дрібний шрифт в договорі страхування автомобіля може здатися нудним і найчастіше досить складним для розуміння. Найкраще прочитати договір кілька разів і зрозуміти всі складнощі того, якою є ваша відповідальність у даній аварії або іншої автомобільної неприємності, а також які відповідальності несе страхова компанія в даний інцидент.

 2. 2

  Зв`яжіться зі страховою компанією. Вас перенаправляють на представника служби по страхуванню. У разі деяких нещасних випадків вони можуть направити на місце аварії аджастера (фахівець з врегулювання претензій страхувальника на відшкодування збитків у зв`язку зі страховим випадком). Вони дуже корисні, оскільки можуть відповісти на деякі питання стосовно вашого договору і необхідність розслідування самої аварії.
 3. 3

  Надайте страхової компанії всю необхідну інформацію, начебто імені водія, моделі транспортного засобу, винуватця аварії, копію виданої квитанції, а також характер пошкодження вашого авто.

 4. 4

  Дозвольте аджастерів поглянути на ваше авто. Аджастер може приїхати до вас і оглянути ваше авто на місці, або попросити вас привезти ваше авто на огляд і оцінку. 5. 5

  Відвідайте сертифіковану автомайстерню. Оцінка ступеня пошкоджень є наступним кроком подачі позову. Вашої страхової компанії або страхової компанії відповідального за аварію необхідно знати вартість ремонту вашого авто. Навіть якщо аварія сталася з вашої вини, вам необхідно повідомити страхової компанії вартість лагодження. Якщо ви думаєте, що якась автомайстерня завищує вартість лагодження, тоді не бійтеся відвезти своє авто в іншу автомайстерню. Однак іноді ваша страхова компанія може наполягти на конкретній автомайстерні, так що обов`язково обговоріть це з представником страхової компанії.

 6. 6

  Заповніть папери, які вам дав аджастер і прийміть платіжний чек.

Поради

 • Якщо спір щодо аварії триває або ви вирішили, що отримали недостатню компенсацію, ви можете вимагати від страхової компанії форму арбітражу, щоб вирішити дане питання. Якщо нещасний випадок стався з вашої вини, і ви вирішили, що платите занадто багато за ремонт іншого боку, можливо, вам слід зробити деякі юридичні заходи.
 • Ніколи не визнавайте провину за те, що трапилося, неважливо наскільки це очевидно. Швидше за все, це буде виявлено в процесі розслідування поліцією або страховою компанією, а негайне визнання провини лише зажене вас у глухий кут.