Як очистити інтер'єр вашого автомобіля

Ні для кого не секрет, що послуги чистки салону на автомийці коштують грошей, так чому б не зробити все самому за допомогою звичайного пилососа і пари серветок? Це займе не так вже й багато часу, а результат приємно здивує.

Кроки

 1. 1

  Підготуйте всі необхідні матеріали та обладнання. Знадобиться пилосос з різними насадками, електричний подовжувач (для пилососа), садовий шланг (для гумових килимків), паперові рушники або серветки без ворсу (з мікрофібри), засіб для миття скла і захисний поліроль / очищувач для вінілу.

 2. 2

  Повністю звільніть салон від особистих речей, сміття і всього непотрібного.

 3. 3

  Також приберіть з салону килимки. Тут вони поки не потрібні.

 4. 4

  Пилососьте доріжки, зону під сидіннями, навколо педалей, оббивку, задню панель, приладову дошку. Для хімчистки сидінь, задній панелі, приладової дошки, щілин між сидіннями, оббивки краще використовувати насадку зі щіткою (спеціальні насадки). Ретельно опрацювати кожну шпаринку, видаліть бруд з кожної тріщинки.

 5. 5

  Витрусіть, вибийте та / або пропилесосьте тканинні килимки. Гумові також можна пропилососити, а при сильних забрудненнях змити зі шланга і просушити. Після цього їх можна знову повернути на місце.

 6. 6

  Розпорошите трохи захисної поліролі / очищувача для вінілу на ганчірку і методично протріть всі вінілові поверхні в машині. (Розпорошите невелика кількість спеціального засобу і ретельно протріть всі вінілові поверхні.) Рухайтеся строго в одному напрямку: зверху вниз, це важливо. Як тільки серветка стане брудною, переверніть її чистою стороною і продовжуйте роботу.

 7. 7

  Полірування. Очищену вінілову поверхню відполіруйте чистою сухою ганчіркою.
 8. 8

  Змочіть серветку миючим засобом і ретельно протріть приладову дошку і всі пластикові поверхні. Знову-таки, використовуйте чисту ганчірку, інакше ви будете тільки розмазувати бруд. (Повторіть процедуру. Частіше міняйте серветку, щоб не залишати розлучень.) Починайте прибирання з самого чистого ділянки і переходите місця погрязнее, залишаючи найбрудніші наостанок. (Обробляйте невеликі ділянки: очистивши один, приступайте до наступного.) Використовуйте даний засіб тільки для пластикових і металевих поверхонь, скла та інших непористих поверхонь, але ні в якому разі для тканинних сидінь.

 9. 9

  Зітріть пил і бруд і видаліть надлишок очищувача за допомогою ганчірки або паперового рушника (обробіть поверхню очищувачем).

 10. 10

  Вимийте скла. Змочіть серветку миючим засобом на ваш вибір. Підійде як спеціальне, куплене в магазині, так і звичайний водний розчин аміаку.
  • Якщо у вашому авто тоновані стекла, перед початком робіт переконаєтеся, що куплене засіб безпечно.
  • Мийте по одному вікну з внутрішньої сторони, використовуючи кругові рухи. Покривши засобом всю поверхню, зачекайте пару хвилин, поки зійдуть всі плями і бруд, потім круговими рухами протріть їх насухо.
  • Поліруйте за допомогою зім`ятих газет (або паперових рушників), поки не зникнуть всі розводи, і будьте особливо обережні по краях і в кутах. (Від розлучень на стеклах легко позбутися за допомогою зім`ятих газет або паперового рушника. Досить протерти ними поверхню вікон. Тільки обережніше по краях, не натискайте занадто сильно, щоб не пошкодити скло.) Якщо не виходить позбутися всіх розлучень, значить на склі по- раніше залишилися жир, бруд або осад від диму. У цьому випадку нанесіть очищувач і протріть повторно. (Якщо не все вдалося змити з першого разу, скористайтеся засобом для миття скла повторно.)
  • Переходьте до решти стеклам або дзеркалам. (З іншими вікнами виконайте те ж саме, не забувши про дзеркала.) 11. 11

  Розставте все по своїх місцях.

 12. 12

  А тепер відійдіть убік і з гордістю помилуйтеся кінцевим результатом. Ну що, правда, як новенька?

 13. 13

  Для повноти відчуттів почистіть деталі автомобіля за допомогою зубної щітки. (Ну а всі дрібні недоліки легко усунути за допомогою старої зубної щітки.)

Поради

 • Чим частіше проводити швидку чистку (хімчистку), тим легше і швидше це зробити в наступний раз.
 • При наявності потужного пилососа будь прибирання тепер - простіше простого. Головне, не забувайте про техніку безпеки.
 • Якщо ви живете в регіонах зі сніжною зимою і машина часто «ночує» на вулиці, генеральне прибирання краще проводити пізно восени і навесні.
 • Гумові килимки - просто знахідка в негоду, відмінний захист внутрішнього покриття від снігу, бруду і води. Достатньо лише витрушувати їх періодично і мити під шлангом.

Що вам знадобиться

 • Пилосос з набором насадок
 • Електричний подовжувач (при необхідності)
 • Садовий шланг (для гумових килимків)
 • Серветки з мікрофібри
 • Паперові рушники або газети
 • Засіб для миття скла з урахуванням типу покриття вашого авто - водний розчин аміаку більше підходить для стекол без покриття
 • Захисне / засіб для чищення вінілу