Як визначити чому немає іскри в двигуні

У цій статті описаний простий і швидкий спосіб визначити відсутність іскри в двигуні автомобіля.

Кроки

 1. 1

  Вимкніть подачу палива, знявши запобіжник або реле паливного насоса. Якщо ви будете крутити двигун з відключеними свічками і підключеної паливною системою, в циліндри буде подаватися паливо, але воно не буде запалюватися.

 2. 2

  По черзі відключайте дроти від свічок запалювання і вставляйте в роз`єм викрутку. (ПРОЧИТАЙТЕ ПОПЕРЕДЖЕННЯ) Будьте обережні, на високовольтних дротах напруга 60,000В. Тримайте викрутку на відстані пару міліметрів від двигуна. Попросіть, кого ні-будь прокрутити двигун і дивіться, чи є іскра. Якщо іскра є на всіх проводах, значить у вас проблеми з фазораспределеніем або чимось іншим.

 3. 3

  Зніміть кришку розподільника запалювання. Попросіть когось прокрутити двигун і переконайтеся, що розподільник запалювання обертається. На нових автомобілях кришка розподільника запалювання може бути не знімною. Якщо розподіляючи на працює, у вас можуть бути проблеми з ланцюгом або ременем ГРМ.

 4. 4

  Увімкніть запалювання.
  • Знайдіть позитивний дріт, що йде до котушки. Переконайтеся, що подається напруга, використовуючи тестер.
  • Якщо напруга подається, значить ключ запалювання в порядку.

 5. 5

  Знайдіть мінусовий дріт, який йде до котушки. Перевірте напругу. Прикладіть один кінець тестера до мінусової клеми акумулятора, а інший до мінусової клеми котушки. Коли ви включите запалювання, тестер повинен загорітися.

 6. 6

  Попросіть кого ні-будь прокрутити двигун, поки ви спостерігаєте за тестером. Якщо лампочка тестера буде мерехтіти, значить, проблеми з харчуванням котушки або котушка запалювання згоріла.
  • Перевірте котушку омметром.  • Якщо лампочка тестера не мерехтять, перевірте первинну обмотку розподіліть да видимі розриви. Вона повинна з`єднуватися з чорним мінусовим проводом.

 7. 7

  Перевірте генератор імпульсів, якщо ваш розподільник запалювання розбирається. Якщо у вас більш новий автомобіль, то розподільник запалювання отримує інформацію від датчиків положення распредвала і коленвала.

 8. 8

  Приєднаєте дроти вольтметра до генератора імпульсів, і перейдіть двигун. Нормальне значення 4-6В змінного струму. Якщо напруга є, значить, несправний блок запалювання. Якщо напруги немає, значить, вийшов з ладу генератор імпульсів.

 9. 9

  Якщо ця частина системи запалювання в порядку, пошукайте обриви проводів біля бортового комп`ютера. Якщо дроти в порядку. Ймовірно проблеми з бортовим комп`ютером.

Попередження

 • Обережно працюйте з високовольтними дротами, остерігайтеся поразки напругою в 60,000В.
 • Не робіть перевірку на іскру викруткою на нових двигунах, так як це може викликати дорогі ушкодження. Краще використовуйте запасну свічку запалювання або спеціальний тестер.

Що вам знадобиться

 • Тестер на 12В
 • Мультиметр
 • Тестер свічок запалювання