Як налаштувати дзеркала заднього виду і зменшити мертві зони

Можливо, це здасться вам дивним, але для настройки автомобільних дзеркал заднього виду давно придуманий найоптимальніший спосіб. Перевірка дуже проста: якщо відображення бортів автомобіля займає в бічних дзеркалах помітне простір, значить, ви використовуєте корисну площу відображають поверхонь далеко не на 100%! На жаль, багато автомобілістів налаштовують бічні і центральне дзеркала таким чином, що вони занадто сильно перекривають один одного. Але якщо розсунути бічні дзеркала, то можна, не обмежуючи заднього огляду, розширити цінне спостережуване простір з боків автомобіля.

Кроки

 1. 1

  Впритул схилите голову до скла водійських дверей і налаштуйте водійське дзеркало так, щоб у нього було видно тільки задню четвертинку автомобіля (частина заднього крила). Швидше за все, дзеркало в результаті відхилиться в сторону набагато сильніше, ніж зазвичай.

 2. 2

  Відхилитеся так, щоб ваша голова опинилася в центрі салону, тобто точно між двома передніми сидіннями, на своїй звичайній висоті. З цього положення налаштуйте бічне дзеркало з пасажирської сторони так, щоб в нього було видно тільки задню четвертинку автомобіля.

 3. 3

  Налаштуйте центральне дзеркало так, щоб заднє скло відбивалося точно в його середині.
 4. 4

  Під час руху зверніть увагу: випереджаюче вас автомобіль повинен спочатку з`явитися в середині центрального дзеркала. У міру наближення, відображення випереджаючої машини, поступово зміщуючись до краю центрального дзеркала, повинна одночасно з`явитися в бічному. Якщо все відбувається саме так, значить, перекриття між дзеркалами виключає появу мертвої зони.

 5. 5

  Також зверніть увагу, що тепер ваші дзеркала заднього виду надають набагато більш повний огляд зон з боків автомобіля. Якщо раніше для стеженням за сусідніми рядами під час перестроювання вам доводилося постійно обертати головою, то тепер більша частина дорогоцінної інформації про дорожню обстановку відображається в ваших бічних дзеркалах, полегшуючи орієнтування і виключаючи мертві зони з боків автомобіля.

 6. 6

  Налаштування завершено.

Поради • Деякі водії дивляться в дзеркала зрідка, в основному перед перестроюванням та / або випередженням попутного транспортного засобу. Але якщо регулярно сканувати всі дзеркала по колу, то можна забути про раптову появу перешкод «наче з-під землі». Доповнивши викладений метод настройки дзеркал постійним наглядом, ви завжди будете в курсі навколишнього оточення.
 • Майте на увазі, що паралельна парковка досить складна, оскільки під час цього маневру доводиться одночасно стежити і за бічними зонами, і за траєкторією руху автомобіля, а це якраз передбачає активне обертання головою.
 • Вам доведеться звикнути до нового положення зеркал- на це можуть піти не менше тижня. Звичайно, спочатку буде вельми незвично, але з часом це стане вашою другою натурою.

Попередження

 • Перед перестроюванням ЗАВЖДИ озирайтеся через плече на сусідній ряд! Хоча вищевикладений метод настройки дзеркал дуже гарний у сенсі зменшення мертвих зон, повністю він їх все ж не виключає. На жаль, мотоцикли, велосипеди та деякі інші учасники руху запросто можуть сховатися від вашого погляду, порівнявшись з автомобілем.
 • Погляд через плече завжди дає важливу додаткову інформацію про дорожню ситуацію навколо вашого автомобіля, якої не отримати, просто глянувши в дзеркала заднього виду, як би добре вони не були налаштовані.
 • Не займайтеся налаштуванням дзеркал під час руху.