Як вирішити проблему заблокованого рульового колеса

Заблоковане в одному положенні рульове колесо є частиною системи безпеки автомобіля. Основною метою блокування керма є запобігання руху автомобіля при відсутньому ключі, або вставленому в замок запалювання неправильному ключі. Це допомагає запобігти викраденню автомобіля, а також забезпечує високу ступінь безпеки при буксируванні або транспортуванні автомобіля. Тим не менш, тумблери запалювання відчувають на собі велику кількість механічного руху і з часом, в їх роботі може виникнути поломка, що запобігає розблокування рульового колеса.
Метод 1 з 2: Ослаблення заліпшіе замків

 1. 1

  Послабте заліпшіе замки за допомогою графітового порошку. Замки запалювання, зазвичай, стає важко провернути або розблокувати задовго до того, як вони повністю прийдуть у непридатність. Для продовження терміну служби тумблера запалювання, необхідно під час проведення регулярного технічного обслуговування автомобіля засипати в отвір для ключа графітовий порошок.

 2. 2

  Під час провертання ключа, спробуйте покрутити кермо вправо-вліво. Не повністю затиснені тумблери можуть вільно функціонувати при одночасному повороті рульового колеса вправо-вліво і включенні-виключенні запалення ключем. Даний спосіб, зазвичай, спрацьовує невелика кількість разів до того, як спроби розблокувати шплінт тумблерів замка запалювання стануть безрезультатними.

 3. 3

  Скористайтеся мастильними матеріалами, наприклад WD-40. Застосування мастильного складу, наприклад, WD-40 може також допомогти звільненню рульового колеса. І все таки, це, всього лише, тимчасовий захід і вам, після того як рульове колесо почне блокуватися, якомога раніше, необхідно буде запланувати заміну циліндра замка запалювання.

Метод 2 з 2: Заміна замка запалювання

 1. 1

  Зрозумійте принцип роботи замка запалювання. Замки запалювання працюють за допомогою маленького сталевого шплінта, вставленого у відповідний отвір на рульовій колонці, що забезпечує простий ефект блокування.
  • Коли ключ повернуть вперед в положення "включено", то шплінт втягується в тумблер (з отвору в рульовій колонці) і звільняє рульове колесо.
  • Таким чином, якщо шплінт рульового колеса не втягнувся, то тумблер запалювання вимагає заміни.

 2. 2

  Придбайте новий блок замка запалювання. Блоки замка запалювання легко замінюються і цю процедуру можна виконати вдома.
  • Виробники транспортних засобів не часто змінюють номери запасних частин, тому проблем при їх придбанні в магазинах, як правило, не виникає.
  • Придбайте новий блок замка запалювання до зняття непрацюючого. Перед установкою нового замка запалювання переконайтеся, що він повністю ідентичний старому.

 3. 3

  Зніміть кришку, що приховує запалювання. Як правило, у більшості транспортних засобів рульова колонка і блок замка запалювання закриті знімним пластиковим корпусом. Демонтуйте даний корпус шляхом опущення рульового колеса в саме нижнє положення.
  • Якщо регулювання керма не передбачена конструкцією вашого автомобіля, тоді демонтуйте опорну скобу рульової колонки, що знаходиться під панеллю приладів, так, щоб колонка прийняла підвішений стан.
  • Зніміть з корпуса колонки елементи кріплення, розділіть його на дві половини і демонтуйте.

 4. 4

  Для звільнення блоку запалювання, скористайтеся універсальним ключем. Визначте блок запалювання і демонтуйте елементи, що запобігають доступ до джгута кабелів роз`єму запалювання і вихідного отвору тумблера.
  • У тумблерах запалювання розташовано крихітний отвір, в яке необхідно вставити ключ розміром 7,14 мм. За допомогою даного ключа і одночасному повороті ключа запалювання в зворотному напрямку, звільняється блок запалювання.


  • Звільніть тумблер і вийміть ключ разом з блоком запалювання. Подбайте про те, щоб також вийняв кабельний з`єднувач замка запалювання.

 5. 5

  Переконайтеся, що новий замок запалювання добре змазаним. Як тільки ви демонтіруете блок запалювання, порівняйте новий замок запалювання зі старим і переконайтеся, що вони ідентичні. Установка проводиться в зворотному порядку, в якому проводився демонтаж.
  • Нові замки запалювання попередньо змащені на заводі і готові до установки. Перевірте наявність мастила на зовнішніх рухомих частинах, переконайтеся, що ключ підходить до замка і, що циліндр плавно обертається в обох напрямках.
  • Якщо тумблер виявиться сухим, то не завадить нанести на його рухомі частини трохи білої літієвої мастила.

 6. 6

  Переконайтеся, що внутрішні шплінти замку вільно рухаються. Для цього кілька разів повністю вставте та виймайте ключ запалювання в / з отвору.
  • Заліпшіе шплінти змащуються за допомогою графітового порошку, який засипається безпосередньо в замкову щілину.
  • Графіт поставляється в невеликих тюбиках, розроблених для "впорскування" графіту з силою достатньою для потрапляння на задню частину будь замкової щілини. У разі необхідності його можна додати.

 7. 7

  Вставте циліндр на місце і повторно підключіть штепсель. Переконавшись, що новий блок правильно і належним чином змазаний, вставте циліндр гніздо і переконайтеся, що він зафіксований на місці. Знову підключіть штепсель і переустановите раніше демонтовані елементи.

 8. 8

  Для розблокування рульового колеса, заведіть двигун. Перед закріпленням рульової колонки (якщо вона від`єднана) і монтажем пластикового корпусу, заведіть двигун і перевірте чи правильно він запускається, а також блокування / розблокування рульового колеса.
  • Болти рульової колонки, зазвичай, мають нормативні параметри затягування, які вказуються в керівництві з ремонту автомобіля, в розділі технічних характеристик.
  • Якщо ви не знайшли параметрів затягування, тоді міцно затягніть болти за допомогою тріскачки з довгою ручкою для посилення крутного моменту. Болти рульової колонки не повинні вільно вібрувати під час руху автомобіля. Даний факт може призвести до втрати керування.

 9. 9

  Зверніться до керівництва по ремонту автомобіля на предмет специфічних інструкцій. Дана процедура є стандартною для більшості зарубіжних і вітчизняних автомобілів, однак, завжди присутні нові технології та розробки, впроваджувані виробниками. У випадку, якщо блок запалювання в автомобілі неможливо замінити за допомогою стандартної процедури, тоді зверніться до керівництва по ремонту для пошуку специфічних інструкцій.


Поради

 • Блок запалювання автомобіля - термін, використовуваний для опису поєднання циліндра, електричного перемикача і механізму блокування рульового колеса. Даний блок набувається і замінюється, як єдине ціле. Його можна знайти в будь-якому магазині автозапчастин або дилерських агентствах.
 • Специфічне керівництво по ремонту буде корисним у випадку, якщо процес демонтажу є сумнівним або незрозумілим.