Як перевірити запобіжник

Запобіжник призначений для того, щоб перешкоджати протіканню через електричний ланцюг струму вище передбаченого для неї. Він захищає обладнання від поломки і перегріву і оберігає від можливого загоряння. Широко поширені 2 запобіжники двох форм - плоскою і циліндричною. Плоскі запобіжники, що мають розмір від 3,2 до 0,6 см (1,25-0,25 дюйма) використовуються в основному в автомобілях, циліндричні же - в електричному обладнанні. За максимальній силі пропускається струму запобіжники варіюються від часток ампера до сотень ампер. За типом дії запобіжники діляться на 2 групи: швидкодіючі і з затримкою спрацьовування. Швидкодіючі запобіжники перегорають відразу, як тільки сила струму перевищила максимально допустиме значення. Запобіжники із затримкою перегорають при постійній перевантаження ланцюга, наприклад при короткому замиканіі- вони не згорають при короткочасному стрибку сили струму. Перевірка справності запобіжника - дуже проста процедура, знати яку бажано кожному.

Кроки

 1. 1

  Огляньте запобіжник. Якщо він несправний, ви помітите кілька ознак цього.
  • Перевірте, чи не розірвана чи тонка зволікання в середині запобіжника. Якщо розірвана, а скляний корпус залишився прозорим, то в ланцюзі не було короткого замикання.

  • Якщо зволікання розірвана, а скляний корпус запобіжника лише злегка помутнел, то, швидше за все, в ланцюзі не було короткого замикання.
  • Якщо зволікання розірвана, а скляний корпус покритий добре помітним нальотом, це свідчить про те, що в ланцюзі сталося коротке замикання.

 2. 2

  Роздобудьте мультиметр для подальшої перевірки запобіжника. Мультиметр - прилад, часто використовуваний при роботі з електричними ланцюгами.

 3. 3

  Перемкніть мультиметр в режим вимірювання опору (Ohms).


  • Притисніть перший щуп мультиметра до одного з кінців запобіжника, другий щуп - до іншого кінця.
  • Зніміть показання мультиметра. Якщо запобіжник цілий, ви побачите на дисплеї мультиметра якесь число, відповідне опору запобіжника. Якщо ж запобіжник згорів, мультиметр нічого не видасть.

Поради

 • Важливо використовувати запобіжник, відповідний для конкретних цілей. Приміром, не ставте 3-амперний запобіжник в ланцюг з 5-амперної навантаженням. Не замінюйте швидкодіючий запобіжник можна із затримкою спрацьовування.

Попередження

 • Запобіжники старіють, як і все інше. У них є свій термін придатності. Тому згорілий запобіжник не завжди означає, що з вашою ланцюгом щось не так.
 • Переконайтеся, що ланцюг відключена, перш ніж виймати з неї запобіжник і перевіряти його.

Що вам знадобиться

 • Мультиметр