Як полагодити автомобіль, який не заводиться

Щоб завести автомобіль, іноді потрібно всього лише перевірити електропроводку або поставити нову свічку запалювання, а іноді доводиться міняти цілі частини двигуна. У нашій статті ми розповімо вам, як визначити тільки деякі проблеми, так як всі можливі неполадки перерахувати коротко неможливо.

Кроки

 1. 1

  Перевірте акумулятор. Одна з причин того, що машина не заводиться - акумулятор, що сів. Він повинен мати напругу в 12,6 вольт, і його можна перевірити за допомогою простого мультиметра, доступного в більшості господарських магазинів. Також якщо вам здається, що у вас проблеми з акумулятором або з клемами, то спробуйте завести машину за допомогою пускових кабелів. Якщо акумулятор заряджений, а машина все одно не заводиться, то вам слід перевірити стартер. Замінити стартер не так вже й складно, але нехай вам допоможе хто-небудь, хто знає, як це робити, або знайдіть керівництво з описом і фотографіями процедури. У деяких автомобілів, наприклад у Форда, мається стартовий соленоїд, який потрібно перевірити, пропускає він ток до стартера. Якщо струму немає, то ви можете завести машину в обхід соленоїда. Якщо двигун автомобіля "чхає", але не заводиться, то перевірте подачу палива.

 2. 2

  Перевірте наявність палива в бензобаку. Іноді бензобак порожній, а датчик показує, що бензин в ньому є. Якщо у вас старий автомобіль, то ви можете зняти повітряний фільтр, і, натискаючи на педаль акселератора, побачити, впорскується чи бензин в карбюратор. Проблема також може бути зі спеціальним електричним насосом, що подає бензин в бензобак. Попросіть друга стати поруч з заливний горловиною бака, потім включіть запалення, і нехай друг скаже вам, чи чує він роботу насоса чи ні. Тільки врахуйте, що заміна насоса самим - справа складна і, можливо, небезпечне.

 3. 3

  Від`єднайте дріт від свічки запалювання, заземлите викруткою з ізольованою рукояткою двигун, і попросіть друга завести мотор, в той час як ви будете стежити за іскрою. Викрутку потрібно підносити до поверхні двигуна не ближче 3 мм (однієї восьмої дюйма). Будьте обережні і не торкайтеся до металевої частини викрутки під час тестування. Якщо іскра не спостерігається, то у вас проблеми з проводкою системи запалювання, і вам, можливо, доведеться замінити деякі деталі.

Поради

 • Перевірте під капотом з`єднання всіх проводів і шлангів. Часто буває так, що у вас відійшов який-небудь провід або ушкодилася паливна трубка. • Прочитайте керівництво користувача, щоб дізнатися розташування в машині запобіжників, релейних блоків, і вимикачів, пов`язаних з системою подачі палива або запалювання. Вам потрібно буде знайти їх і перевірити, чи працюють вони чи перегоріли. Щоб перевірити релейний блок запалювання, ви можете використовувати реле з кондиціонера.
 • Прислухайтеся до свого двигуну, коли ви будете включати його. Якщо ви почуєте стукіт, гучні хлопки або пропуски запалювання, то у вас, можливо, затоплений карбюратор або виникли серйозні проблеми з двигуном.
 • Ми не змогли розповісти в цій статті про всі причини, чому ваш автомобіль не заводиться, але ви можете знайти спеціальну книгу в магазині або у вашій місцевій бібліотеці, в якій може бути конкретний опис вашої проблеми.
 • Навіть якщо ваш автомобіль не заводиться, в його комп`ютері може зберегтися інформація про проблему, яку можна дізнатися за допомогою спеціального приладу.
 • Знайдіть хорошого механіка, і нехай він регулярно перевіряє ваш автомобіль в цілях профілактики.


 • Якщо в керівництві з експлуатації не вказані запобіжник або реле паливного насоса, то це означає, що на вашому автомобілі встановлений механічний насос. Міняти його самостійно дуже небезпечно!

Попередження

 • Будьте дуже обережними, знімаючи дроти зі свічок запалювання. Вони знаходяться під великою напругою, що може бути небезпечно для життя!
  • Перед тим, як знімати дроти або інші електричні деталі, від`єднайте негативну клему з акумулятора.
 • Ніколи не включайте двигун зі знятою кришкою повітряного фільтра, інакше бензин може загорітися!
 • Перевіряючи іскру або ще що-небудь під капотом, що вимагає включення двигуна, будьте обережні і не травмуйте себе лопатями вентилятора, ременями, та іншими рухомими частинами двигуна.
 • Чи не знімайте паливний шланг, якщо ви не знаєте, як зменшити в ньому тиск. Так як він знаходиться під тиском, то якщо ви зробите що-небудь неправильно, бензин може вибухнути.

Що вам знадобиться

 • Посібник з використання або спеціальна технічна література.
 • Тестер або сполучні кабелі.