Як встановити розподільник

В автомобільній термінології розподільник - це важлива складова системи запалювання. У старих моделях автомобілів використовувалися, в основному, механічні розподільники. У сучасних же автомобілях застосовуються електронні розподільники, керовані комп`ютером, або навіть запалювання без розподільника. Останні, практично не піддаються ремонту, в той час як механічні розподільники можна замінити, і навіть поліпшити цим продуктивність двигуна. Дивіться нижче поради про те, як це робити.
Частина 1 з 2: Видалення старого розподільника

 1. 1

  Знайдіть місце розташування розподільника. Заїдьте в гараж, і відкрийте капот, щоб отримати доступ до відсіку двигуна. Пошукайте розподільник - як правило, це циліндрична деталь з товстими проводами, що знаходиться поруч із двигуном. Більшість розподільників розташовуються над двигунами V6 і V8, або з однією з сторін однорядних двигунів.
  • Розподільник має пластикову кришку, з якої виходять дроти свічки запалювання. Там буде по одному дроту для кожного циліндра двигуна, і один додатковий провід, підключений до котушки запалювання.

 2. 2

  Знайдіть тимчасові характеристики для вашого автомобіля. Для заміни розподільника вам знадобиться стробоскоп, щоб встановити момент запалювання після установки нового розподільника. Для цього, ви повинні використовувати тимчасові характеристики, унікальні для вашого автомобіля. Часто, вони написані на наклейці під капотом або у відсіку двигуна. Також їх можна знайти в керівництві з експлуатації до вашого автомобіля, або в Інтернеті.
  • Якщо ви не знайшли тимчасових характеристик для вашого автомобіля, не намагайтеся замінювати розподільник. У такому випадку буде набагато легше і безпечніше відвезти машину в автомайстерню.

 3. 3

  Зніміть кришку з розподільника. Як було сказано вище, на більшості розподільників варто пластикова кришка, з якої виходять дроти системи запалювання. Для видалення розподільника, зніміть цю кришку. Деякі кришки фіксуються зажимами, які можна послабити вручну, інші ж можна відкрутити тільки за допомогою викрутки або гайкового ключа.

 4. 4

  Від`єднайте всі дроти, підключені до розподільника. Перед тим, як від`єднувати дроти, позначте кожен з них, щоб не переплутати їх при підключенні до нового розподільника. В якості міток можна наклеїти шматочки ізоляційної стрічки на кожен дріт, і зробити на них позначки маркером.
  • При роботі з будь-яким електричним пристроєм можна забувати про техніку безпеки. Ніколи не чіпайте електричні дроти автомобіля при заведеному двигуні, або при наявності струму в проводах.

 5. 5

  Позначте місце кріплення розподільника. Для полегшення процесу установки нового розподільника можна позначити місце його кріплення на зовнішній стороні корпусу. Виберіть місце, під яке ви зможете знайти відповідну ділянку на новому розподільнику. Так буде легше зістикувати новий розподільник з двигуном.

 6. 6

  Відзначте положення ротора. Цей крок вкрай важливий - якщо положення ротора на новому розподільнику не збігається з положенням ротора на старому розподільнику, машина може не завестися. Зробіть акуратну позначку на внутрішній стороні корпусу розподільника, щоб позначити положення ротора. Тут важлива точність - ротор в новому розподільнику повинен повністю підходити під розмітку.

 7. 7

  Видаліть старий розподільник. Відкрутіть болти, що притискають розподільник до двигуна. Дуже акуратно вийміть розподільник з двигуна. При видаленні розподільника можна випадково привести в рух ротор - якщо таке сталося, використовуйте положення ротора, зазначене вами спочатку.

Частина 2 з 2: Установка нового розподільника

 1. 1

  Нанесіть відповідні позначки на новий розподільник. Якщо ви ще цього не зробили, дістаньте новий розподільник з коробки. Зробіть на новому розподільнику такі ж позначки, які були на старому. Іншими словами перенесіть позначки, що позначали положення ротора в старому розподільнику на внутрішню частину корпусу нового розподільника, а також позначте на зовнішній стороні корпусу нового розподільника місця стикування з двигуном.

 2. 2

  Перед установкою переконайтеся, що ротор знаходиться в положенні, відповідному позначці. Як згадувалося вище, положення ротора в новому розподільнику повинно в точності збігатися з розташуванням ротора в старому розподільнику, інакше машина не заведеться. Переконайтеся, що ротор знаходиться в правильному положенні, і постарайтеся не змістити його при установці.

 3. 3

  Встановіть новий розподільник на двигун. Закріпіть розподільник в тому ж місці, де знаходився старий розподільник. Відмітки на зовнішній стороні корпусу розподільника повинні стикуватися з отворами для кріплення на двигуні. Закрутіть всі необхідні кріпильні елементи.
  • Чи не закручуйте болти занадто сильно - вам може знадобитися відкрутити їх голими руками.

 4. 4

  Підключіть дроти до розподільника і одягніть кришку. Підключайте проводи відповідно зробленим вами позначок. Переконайтеся, що ви закріплюєте дроти відповідно.

 5. 5

  Заведіть двигун. Перед тим, як завести машину, ще раз перевірте, щоб все було приєднано правильно. Якщо машина не заводиться, але звучить так, наче ось-ось заведеться, спробуйте трохи змінити положення ротора (максимум, ніж ширина зробленої вами позначки), після чого повторіть спробу. Якщо звук став слабшим, змініть положення ротора в протилежну сторону. Якщо після цього звук став жвавіше, продовжуйте злегка міняти положення ротора в цьому ж напрямку.
  • Коли у вас вийде завести двигун, дайте йому прогрітися, поки він не стане працювати на холостому ходу плавно.

 6. 6

  Відрегулюйте момент запалювання. Заглушите двигун і направте стробоскоп на першу свічку запалювання. Запустіть двигун. Відрегулюйте момент запалювання, дуже повільно обертаючи корпус розподільника. Обов`язково дотримуйтесь інструкцій, які є специфічними для вашого транспортного засобу - як зазначалося вище, ці інструкції різні для кожного автомобіля. Не намагайтеся зробити це «методом тику»!
  • Після того, як ви відрегулювали момент запалювання, притягну кріплення, які ви залишили не затиснуті. 7. 7

  Пройдіть тест-драйв. Тепер все готово - перевірте свій новий розподільник на різних оборотах. Швидше за все, ви помітите різницю в продуктивності автомобіля.
  • Якщо щось в роботі автомобіля змінилося в гіршу сторону, відвезіть його до автомеханіка. Не їздіть на автомобілі в такому стані - це може призвести до більш серйозних проблем.


Поради

 • У разі якщо у вас є несправний розподільник або котушка запалювання, настійно рекомендується замінити інші деталі, пов`язані з запалюванням. Ставити новий розподільник або котушку на машину зі старими або зношеними проводами для свічок запалювання і старими / зношеними свічками запалювання зовсім нерозумно. Подивіться уважно на систему запалювання в цілому - швидше за все, проблема криється в розподільнику або в котушці.
 • Після того як ви видалите розподільник, можна перевірити всі компоненти (свічки запалювання, проводи й т.д.) в системі запалювання на наявність зносу і / або корозії. При необхідності зробіть заміну.
 • Змастіть кільце ущільнювача перед установкою розподільника в двигун, щоб запобігти перегини.
 • Розподільник запалювання - це, по суті, серце системи запалювання. Бортовий комп`ютер - це мозок, який управляє розподільником. В останніх моделях автомобілів розподільник відсутня, тому що в них використовується система прямого запалювання. Система безпосереднього запалювання поставляє іскру безпосередньо до свічки запалювання, а не поширює її через розподільник. Розподільник складається з безлічі частин, включаючи рухомі механічні деталі і кілька електричних компонентів, які схильні екстремальних умов, які виробляє котушка запалювання. У більшості останніх моделей транспортних засобів, в яких ще використовуються розподільники, через них може проходити від 20-50,000 вольт. Ця напруга подається від котушки, проходить через розподільник, і виходить назовні через провід свічки запалювання у вигляді іскри, яка запалюється всередині циліндра. Зношені свічки запалювання й проведення повертають цю напругу назад в розподільник і котушку запалювання, чим викликають коротке замикання. Своєчасна заміна розподільника та інших складових системи запалювання (раз на кілька років) може запобігти цю проблему і продовжити час його експлуатації. Але поломку розподільника можуть викликати й інші чинники, наприклад:
  • Знос або розтягнення ременя ГРМ.
  • Кільце ущільнювача біля основи розподільника не забезпечує герметичність.
  • Високий опір в проводах свічок запалювання або в самій свічці запалювання
  • Зношена кришка розподільника, ротор, або інші зношені деталі запалювання.

Що вам знадобиться

 • Новий розподільник
 • Нова кришка і ротор (якщо не входить в комплект з розподільником)
 • Універсальний ключ
 • Гайкові ключі
 • Торцеві гайкові ключі
 • Плоскі і хрестові викрутки
 • Стробоскоп
 • Тимчасові характеристики вашого автомобіля