Як зробити валентинку

Ви можете купити готову листівку на День святого Валентина, але можете витратити трохи більше часу і зробити щось унікальне спеціально для вашого коханого.


Якщо ви вже трохи вмієте в`язати гачком, вам буде легко впоратися з цим завданням. Якщо не вмієте, навчитися в`язати сердечко зовсім нескладно - або ви можете просто зробити його з паперу або іншого матеріалу і дотримуватися наших порад тільки в частині роботи з папером.

Кроки

 1. 1

  Візьміть гачок маленького розмірі тонкі нитки. В`язання не повинно бути мікроскопічним, але має виглядати досить витончено. Вибирайте гачок, відповідний за розміром для даного типу ниток.

 2. 2

  Зв`яжіть ланцюжок з 6 повітряних петель.

 3. 3

  Пров`яжіть 5 стовпчиків без накиду. Закінчите перший ряд 1 петлею для висоти ряду.

 4. 4

  Зв`яжіть ще 4 ряди стовпчиками без накиду. Не забувайте провязивать в кінці кожного 1 петлю для висоти ряду. У вас має вийти в`язаний квадратик шириною 5 стовпчиків і висотою 5 рядів.

 5. 5

  Пров`яжіть 1 повітряну петлю, поверніть в`язання і пров`яжіть стовпчик з накидом в середню петлю попереднього ряду (третій стовпчик без накиду). Пров`яжіть послідовність "1 повітряна петля плюс 1 стовпчик з накидом" в ту ж петлю ще 5 разів. У вас вийде півколо. Завершіть його, провязав 1 напівстовпчик в куточок первісного квадрата.

 6. 6

  За тією ж схемою (1 повітряна петля плюс 1 стовпчик з накидом, повторити шість разів) пров`яжіть півколо в середину сусідній боку квадрата. Так як це бічна сторона в`язання, тут не буде явною центральної петлі. Просто знайдіть точку, яку прийміть за середину, і пров`яжіть стовпчики в неї.

 7. 7

  Завершіть півколо, провязав 1 напівстовпчик в куточок квадрата.

 8. 8

  Розправте в`язання, надавши йому форму серця. Акуратно розтягніть його, поки серденько не стане рівним і плоским.

 9. 9

  При бажанні додайте декоративну облямівку або залиште серце як є. Один з найпростіших візерунків для вив`язування облямівки називається піко: ## Почніть з 1 стовпчика без накиду.
  1. Пров`яжіть 3 повітряних петлі.
  2. Пров`яжіть ще 1 стовпчик без накиду в ту ж петлю, що і перший. Потім обв`язуйте напівстовпчиками або стовпчиками без накиду до тієї точки, де будете вив`язувати наступне піко.
  • Picots.

   Вив`язувати піко в таких місцях, щоб вони підкреслювали форму сердечка і розташовувалися приблизно симетрично з обох його сторін.

 10. 10

  Закріпіть і обріжте нитку.

 11. 11

  Виріжте паперові серця. Можете спочатку скласти удвічі шматок паперу (ми використовували непотрібний конверт) і зробити трафарет. Розмір повинен співвідноситися з в`язаним сердечком приблизно так, як показано на фото.
 12. 12

  Виріжте сердечко трохи більше виїзного за розміром з паперу контрастного кольору. Бажано використовувати щільний папір або тонкий картон.

 13. 13

  Виріжте сердечко трохи більше першого з паперу будь-якого сочетающегося кольору.

 14. 14

  Покладіть в`язане сердечко на менше з паперових і вирівняйте його по центру. Кнопкою-цвяшком проколіть отвори в тих місцях, де ви будете їх зшивати. Якщо ви розташуєте отвори рівномірно, результат вийде рівним і симетричним.

 15. 15

  Пришийте в`язане сердечко до меншого з паперових. Використовуйте ту ж нитку, з якої його в`язали, щоб стібки не були помітні.
  • Leave an open space in the center.

   Розташуйте шви ближче до країв - в середині зворотного боку повинно залишатися місце для клею.
  • Якщо пришити сердечко за кінчики піко, воно не буде стовбурчитися.

 16. 16

  Прикладіть паперові серця до листівки, поки не приклеюючи їх. Олівцем легенько відзначте точки, де будуть розташовуватися верх і низ.

 17. 17

  Придумайте текст листівки. Ви можете підписати її зовні, усередині або і там, і там.
  • Якщо ви не сильні в каліграфії, можете роздрукувати підпис на комп`ютері або нанести за допомогою гумових штампів. Можна також зовні залишити листівку без написів, а всередині написати текст вашим звичайним почерком. # *

   A fountain pen.

   Це прекрасна можливість використовувати пір`яну ручку, заправлену чорнилом, перо і туш, пензлик або інший художній інструмент.
  • Practice on scratch paper.

   Потренуйтеся в написанні на простому листку паперу, якщо вам це потрібно. Підберіть величину букв і відстань між рядками відповідно до розміру вашої листівки. Попрактикуватися на чернетці особливо важливо, якщо ви пишете чимось, чим користуєтеся рідко.
  • Злегка намітьте олівцем лінії, за якими будете писати. Можете навіть легенько намітити букви, щоб не помилитися з розміром і відстанню.
  • Підпишіть листівку. Це валентинка ручної роботи, тому не бійтеся, що вона вийде трохи неідеальної.
  • Дочекайтеся, поки чорнило або фарба повністю висохнуть, потім зітріть розмітку. Якщо ви підписували лицьову сторону листівки, повторіть ті ж дії для тексту всередині. 18. 18

  Намажте клеєм зворотну сторону більшого сердечка. Акуратно розташуйте його на листівці відповідно до зазначених точками і розгладьте.

 19. 19

  Виріжте маленьки прямокутник з щільного картону (наприклад, з коробки з-під кукурудзяних пластівців). Зігніть його рівно навпіл.

 20. 20

  Приклейте одну із сторін прямокутника до меншого сердечку.

 21. 21

  Нанесіть клей на іншу сторону прямокутника.

 22. 22

  Розташуйте меншу сердечко по центру більшого і приклейте.
  • За рахунок зігнутого шматочка картону сердечко буде трохи відставати. Якщо вам це не подобається, склейте боку прямоугольнички між собою або просто використовуйте менший шматочок картону, не згинаючи його навпіл. Він потрібен для того, щоб компенсувати товщину нитки, якою пришито в`язане серце.

 23. 23

  Притисніть листівку важким предметом, поки клей не висохне.

 24. 24

  Готово!

Поради

 • Не переживайте, якщо валентинка вийшла з невеликими шорсткостями. Твори ручної роботи ніколи не бувають абсолютно ідеальними!
 • Спочатку підпишіть листівку, а потім приклеюйте сердечка - на випадок, якщо напис раптом не вдасться.
 • Найкраще вручити валентинку особисто, але якщо ви збираєтеся відправити її поштою, то з лицьового її боку вкладіть в конверт листок картону, щоб не пом`яти декор. Також попросіть поштового працівника зважити конверт з листівкою - можливо, вам доведеться доплатити за вагу.
 • Такими ж сердечками можна прикрасити багато речей (шапочки, сумки), до того ж, це непоганий спосіб використовувати дрібні залишки пряжі. Придумуйте і творіть!
 • Пов`язане гачком сердечко можна приклеїти або пришити прямо до листівки, але паперові серця створюють гарний контраст і підкреслюють форму в`язаного, особливо якщо ви прикрасили його піко або інший облямівкою. Серця, розташовані одне в іншому, також залучають погляд, особливо якщо внутрішнє темніше, ніж зовнішнє.

Попередження

 • Переконайтеся, що чорнило повністю висохли, перш ніж прати розмітку або відкривати і закривати листівку. Краще відкладіть її на кілька хвилин.
 • Обережно поводьтеся з гострими предметами - ножицями, голкою, ножем.
 • Коли будете працювати з клеєм і чорнилом, застеліть стіл непотрібною папером і закатати рукава.

Що вам знадобиться

 • В`язальний гачок і нитки. Ниток знадобиться небагато, тому можна використовувати залишки
 • Голка достатнього розміру, щоб протягнути нитку
 • Кнопка-гвоздик (необов`язково, але зручно)
 • Чистий біла листівка, середня або велика. Можете просто вирізати і скласти навпіл шматок щільного паперу або тонкого картону.
 • Пара листків декоративного паперу. Можете використовувати подарункову упаковку, папір для скрапбукінгу або подивитися, які ще залишки кольорового паперу у вас є. Золотий папером, яку ми використовували, був прокладений зсередини конверт з вітальною листівкою.
 • Клей-олівець
 • Олівець
 • Ручка і чорнило, пензлик і фарба, принтер або гумові штампи
 • Ножиці
 • Ніж для рукоділля
 • Спеціальний килимок або інша поверхня для різання. Можете взяти для цієї мети старий журнал або плоский шматок картону (наприклад, від коробки з-під пластівців).