Як доглядати за новорічною ялинкою

Якщо ви вирішили прикрасити свій будинок живий новорічною ялинкою, є кілька способів зберегти її зеленої, здоровою і безпечною для оточуючих на весь час свят. Якщо вам подобається характерний запах вічнозеленого дерева, от як піклуватися про його джерелі.
Частина 1 з 6: Виберіть гарне дерево

 1. 1

  Виберіть здорове дерево. Якщо можливо, купіть дерево на ялинкової фермі, там ви можете вибрати дерево, яке ще зростає. Тільки що зрубане дерево простоїть довше, ніж зрубане кілька тижнів тому.

 2. 2

  Остерігайтеся дерев з великою кількістю мертвих і коричневих голок - такі дерева вже не в кращій формі. Легенько проведіть рукою по гілці, щоб переконатися, що куточки пружні і тримаються на дереві.
  • Ось ще один прийом: Підніміть дерево на кілька сантиметрів і опустіть його на зруб. Якщо зовнішні зелені голки опаде, вам не варто купувати це дерево.

Частина 2 з 6: Виберіть місце для ялинки будинку

 1. 1

  Виберіть і розчистите місце для дерева. Його потрібно встановити вдалині від відкритого вогню або джерел тепла, так як вони можуть передчасно висушити його. Дерева іноді спалахують, так що будьте обережні (прочитайте про це в попередженнях). Найкраще ставити дерево в кутку, так його можна буде вберегти від ударів.
  • Якщо ви користуєтеся гірляндою, помістіть дерево ближче до розетки. Якщо це неможливо, вам знадобиться подовжувач. Переконайтеся, що якщо ви використовуєте подовжувач, він знаходиться біля стіни і про нього не можна спіткнутися.

 2. 2

  Накрийте підлогу в місці, де збираєтеся ставити ялинку. Ви можете зшити подобу «спідниці» для дерева або ж використовувати більш економний варіант з папером або шматком атласної тканини. Вони потрібні не тільки для краси, а й для того, щоб уберегти підлогу від води.
  • Якщо у вас є "спідниця", якій ви накрили стовбур дерева, ви все ще можете поставити ялинку в підставку, а потім обернути її тканиною. Так ваше дерево не тільки буде виглядати краще, але і ваші вихованці не зможуть пити воду з підставки.

Частина 3 з 6: Установка дерева

 1. 1

  Підготуйте стовбур дерева. За допомогою пилки відпиляйте близько 1,3-2,5 см від зрубу, щоб дерево краще вбирало воду.
  • Зверніть увагу: Рекомендується не обрізати дерево під кутом, у вигляді букви V, або свердлити дірку в стовбурі. Жоден з цих прийомів не сприятиме поглинанню води, а також може створити труднощі з установкою дерева в підпірку.

 2. 2

  Встановіть дерево не більше, ніж через 8 годин після обрізання стовбура. Саме стільки дерево може обходитися без води. Новорічну ялинку не можна встановлювати сухою. Набагато краще помістити її на якийсь час в контейнер з водою, яку регулярно змінюють і доливають. Ви можете купити спеціальні свічки або підставки, які вгвинчуються в стовбур дерева і забезпечують доступ до води. Або ж ви можете скористатися більш грубим, але перевіреним методом, наповнивши відро невеликими каменями (помістіть в нього дерево, обкласти стовбур камінням). Дереву необхідно близько літра води на кожні 2, 5 см в діаметрі стовбура.

  • Зверніть увагу: переконайтеся, що дерево добре закріплено. Чи не відрізайте кору з дерева тільки тому, що так воно буде краще поміщатися в підставку - зовнішній шар дерева вбирає найбільше води.

 3. 3

  Переконайтеся, що дерево стоїть рівно. Було б непогано, якби дерево встановлювали хоча б дві людини, при цьому один з них тримає його прямо, а другий фіксує базу. Завжди відходьте назад і перевіряйте перед тим, як зайнятися прикрасою. Зрозуміло, що на цій стадії все набагато простіше виправити.

Частина 4 з 6: Як безпечно прикрасити дерево

 1. 1

  Прикрасьте дерево. Для багатьох це найприємніша частина. А також саме час подумати про безпеку. Правильно встановлене дерево не може стати причиною пожежі, якщо ви дотримуєтеся правил по прикрасі новорічної ялинки. Наприклад:
  • Перевірте кожну гірлянду на непрацюючі лампочки.
  • Перевірте дроти, щоб переконатися. Що вони не оголені і не надкушене домашніми тваринами, а також, що всі штепсели в робочому стані.
  • Відмовтеся від усіх прикрас, які виглядають підозріло, і замініть їх. Не так вже й дорого купити нові прикраси.
  • Розташуйте дрібні і тендітні об`єкти так, щоб маленькі діти не могли до них дотягнутися, щоб запобігти нещасним випадкам.

Частина 5 з 6: Догляд за деревом 1. 1

  Поливайте дерево. Для початку вам потрібно переконатися, що дерево отримує достатньо води, тому що перші кілька годин вам знадобиться багато води, яку дерево буде дуже швидко вбирати (до 4 літрів за перший день). Після цього вам потрібно буде доливати воду щодня. Свіжа вода не тільки продовжить дереву життя, але також запобіжить висихання, а значить знизить ризик загоряння. Переконайтеся, що рівень води ніколи не опускається нижче зрубу.
  • Деякі додають у воду аспірин, щоб дерево довше простояло. Інші ж додають Sprite ™ або інші схожі газовані напої, щоб підгодовувати дерево. Тим не менш, будьте осторожни- якщо ви випадково перекинете відро, в новому році вас чекають липкі подарунки!

 2. 2

  Перевірте на витік соку. Непогано б час від часу перевіряти дерево на сік, який виділяє ваше дерево на прилеглу меблі або підлогове покриття. Чим раніше ви знайдете витік, тим легше їх буде видалити.

 3. 3

  Збирайте опале голки. Використовуйте совок і щітку або ж ручної пилесос- голки можуть засмітити великий пилесос- це може зламати прилад, в той час як ручний пилосос вам потрібно буде постійно очищати від нагромадилося сміття).
  • Це потрібно робити щодня, якщо тільки ви не хочете прибирати цілу купу голок після того, як викинете ялинку. Ці голки виглядають непривабливо, а також можуть бути небезпечні для цікавих вихованців і дітей.
  • Добре полите дерево буде втрачати менше голок, але вони будуть обсипатися в будь-якому випадку.

Частина 6 з 6: Утилізація ялинки

 1. 1

  Викинете дерево. Дерево подарувало вам своє життя і стало частиною святкового настрою. Якщо у вас є можливість, вам потрібно розрубати його на невеликі поліна і викинути.
  • Деякі люди викидають старі новорічні ялинки або сосни в озера. Якщо ви живете в теплій місцевості, подумайте про це варіанті, так як з дерева вийде хороше укриття для риб та інших підводних мешканців. Проконсультуйтеся з місцевими лісничими.

Поради

 • Використовуйте LED-вогники, щоб дерево менше нагрівалося (а також заощадити електроенергію). Вимикайте гірлянди, коли вони не потрібні, щоб заощадити і знизити ризик пожежі.
 • Намагайтеся не використовувати воду, яка пройшла очищення домашнім фільтром. Вода з фільтра містить багато солі, яка скорочує життя зрубаного дерева. Якщо можливо, набирайте звичайну чисту воду. Ви можете також використовувати дистильовану або бутильовану воду, але вода в пляшках може також містити сліди солі (але її зміст все одно нижче, ніж у фільтрованої води).
 • Ніколи не залишайте гірлянди включеними, якщо ви не вдома, так як це може стати причиною пожежі. Якщо вас немає вдома, але сім`я буде там на свята, і ви залишили для них включені вогні, попросіть сусіда перевіряти, чи не перегрілися вони.
 • Якщо ви випадково забудете долити воду, дерево може висохнути і скинути голки. Найкраще відрізати ще 2,5 см від основи і залити зруб водою.

Попередження

 • Пам`ятайте, що потрібно вимикати вогні, коли вдома нікого немає або всі сплять.
 • Будьте обережні, коли поливаєте дерево, так як вода і електрика не надто ладнають.
 • Не створюйте занадто велика напруга в електромережі.
 • Коти і собаки відомі своєю любов`ю до збивання новорічних ялинок та безладу. Якщо у вас є кіт, собака або будь-який інший вихованець, вам не можна пускати їх в кімнату з ялинкою або ж варто подумати про те, як захистити ялинку.
 • Ніколи не ставте поряд з ялинкою предмети, які легко спалахують або виробляють тепло. Це означає, що свічки, телевізор, стереосистема, обігрівачі повинні знаходитися якнайдалі від дерева.