Як вибрати живу новорічну ялину

Купівля живої різдвяної ялинки стає популярним вибором серед екологічно свідомих громадян. Якщо ви противник вирубки лісів заради кількох тижнів, які простоїть зрізана ялина, можливо, ви захочете придбати живе різдвяне дерево, з непошкодженими корінням. Після прикраси і свят, у вас буде можливість пересадити її до себе у двір або передати в природоохоронну організацію. Але щоб бути впевненим у тому, що дерево приживеться у дворі на роки, необхідно вибирати здорове, правильно пересаджене в горщик дерево.

Кроки

 1. 1

  Продумайте послідовність. Перед тим як ви поїдете в магазин безпосередньо за живим деревом, обміркуйте деякі деталі:
  • Висаджування дерев припиняється, як тільки замерзає земля. Якщо не вдасться знайти ферму або господарство, яке займається деревами в горщиках, вам доведеться купувати ялина до того, як замерзне земля у вашому регіоні. Необхідно купити ялину за кілька тижнів до Різдва і знайти місце для її зберігання. Термін зберігання не більше 7 або 10 днів, інакше дерево може загинути Ідеальний варіант 3-5 днів, для збереження життєздатності та переміщення на вулицю.
  • Дізнайтеся, коли можна пересаджувати дерево. У деяких регіонах, свята ідеальний час для пересадки. Якщо це не ваш варіант, необхідно подбати про правильному зберіганні їли, до висадки у відкритий грунт.
  • Переконайтеся в тому, що дерево впишеться в дизайн вашого двору і буде процвітати у вашому регіоні. Деякі з новорічних дерев в кінцевому підсумку можуть досягати висоти близько 12-18 метрів! Якщо хвойний тип рослинності не типовий у вашій області, навколишнє середовище може не сприяти їх зростанню (наприклад, посушливі місця), вам доведеться шукати відповідні вашому клімату різновиди. Якщо у вас немає в планах садити його на своїй ділянці, знайдіть сусіда, друга або організацію, які займуться цим, перш ніж ви зробите покупку.
  • Також слід пам`ятати, що живі дерева важать набагато більше зрізаних, так як транспортуються з корінням і вологим ґрунтом. Наприклад, дерево висотою 1,5 метра може важити близько 90 кілограм! Дуже нерозумно купувати дерево, якщо у вас немає можливості перевезти його не пошкодивши або не заподіявши собі біль (наприклад, біль у спині, маленькі дверні отвори або сходи). Якщо у вас будуть з цим труднощі, розгляньте варіант покупки невеликого дерева в горщику.

 2. 2

  Придивіться до цін. Складіть список найближчих господарств, садів, ферм і магазинів з рослинами. Обдзвоните їх і дізнайтеся чи є у них дерева в контейнерах, чи зможуть вони викопати для вас дерево (замість того щоб зрізати його) і скільки це буде коштувати (ви також можете запропонувати викопати дерево самостійно). Уточніть, чи зможуть вони надати дерево за кілька днів до Різдва. Якщо у них вже є в наявності, відвідайте магазин, щоб переконається в його цілісності.




 3. 3

  Оглядайте дерева. Висаджені вони в грунт або в горщик, ви повинні переконатися в тому, що вони здорові.
  • Перевірте грунт кінчиками пальців. Вона повинна бути м`якою і вологою. Якщо грунт тверда і суха, це означає, що дерево погано поливали. Можливо, це вказує на брак ресурсів у цьому місці, тому краще пошукати інше господарство.
  • CПроверьте твердість кореня, якщо вони знаходяться в мішку. Вони повинні бути твердими і щільно упакованими. У дерев зі слабкими країнами менше шансів вижити.
  • Огляньте голки. Купуючи дерево в горщику або зрізане, ви повинні м`яко провести рукою по гілки. Усього кілька голок має впасти. Більшість голок повинні бути твердими і зеленими, а не жовтуватого або коричневого кольору.
  • Зігніть гілка акуратно, вона повинна м`яко розпрямитися, а не тріснути.
  • Шукайте нирки.


  • Визначте тип дерева, на яке ви дивитеся. Більшість різдвяних дерев це - сорт Дуглас або бальзамічна ялиця, сосна або ялина. Як правило, сорт дерева не важливий з точки зору естетики, але якщо ви збираєтеся висадити його у себе на задньому дворі - досліджуйте особливості даного типу, щоб знати чи приживеться він у вас.

 4. 4

  Викопайте дерево правильно. Якщо все, що вам вдалося знайти це ферма з деревами, можливо, вам доведеться викопувати дерево самостійно. Якщо цим займається сторонній, вам краще простежити, щоб це було зроблено акуратно. Інакше шанси на виживання у дерева набагато зменшаться.
  • Викопайте навколо дерева, на відстані 15 сантиметрів від крайніх точок гілок (від місця, де з найдовших гілок на землю капає вода), траншею глибиною 30 сантиметрів.
  • Починайте з зовнішнього боку. Ближче до стовбура ви зіткнетеся з корінням, які йдуть у землю, можливо, вам знадобиться невелика пила, щоб підрізати їх.
  • Використовуйте брезент, щоб з його допомогою відокремити коріння від грунту і витягнути дерево на поверхню, обмотавши тканину навколо стовбура і щільно зафіксувавши.

 5. 5

  Звертайтеся з деревом акуратно. Піднімайте його дбайливо, біля коренів (нема за стовбур). Коли будете опускати, робіть це м`яко - не дозволяйте коріння заглиблюватися об землю.


Поради

  • Існує новий бізнес по здачі в оренду святкових дерев, по закінченні свят їх забирають назад. Плюс даного способу в тому, що вам немає необхідності хвилюватися про стан дерева. Цим займаються орендодавці.
 • Живі різдвяні ялини, як правило, коштують дорожче, ніж штучні, але вони цінніші і створюють менше відходів. Вони не тільки озеленять ваш пейзаж у дворі, а й зменшать виділення шкідливих газів (обробляючи вуглекислий газ), а також продовжать щасливі спогади від різдвяних свят.
 • Дбайте про свою живий їли з того самого моменту, як ви принесли її в будинок. Так як дерево може жити багато десятиліть, кілька тижнів турботи принесуть багаті плоди.

Попередження

 • Будьте обережні з вибором дерева - якщо воно коштує дуже дешево, воно могло залишитися з минулого року, і знаходитися не в кращому стані.