Як звільнити свого співробітника

Іноді кожен з нас може зіткнутися з настирливим співробітником, але якщо ви працюєте з кимось, хто реально некомпетентний, загрожує безпеці робочого місця або хто значно порушує правила поведінки, то час прийшов діяти рішуче щодо усунення даного неналежного ставлення до роботи. У даній статті наведено кілька порад про те, як вирішити подібну проблему успішно.
Частина 1 з 3: Рішення вжити заходів

 1. 1

  Переконайтеся в тому, що у вас є законні причини звільнити людину. Проста неприязнь до людини не є вагомою обставиною позбавити його роботи. Пам`ятайте, що навіть якщо вам не вдається порозумітися з ким-небудь на роботі, у цієї людини може бути сім`я, яка фінансово залежить від нього і його роботи. Добре подумайте, перш ніж приймати будь-які заходи, адже звільнивши цю людину, ви можете нашкодити його сім`ї. Вагомими причинами для звільнення є такі приклади:
  • Пряме негативний вплив на вашу здатність працювати;
  • Пряме негативний вплив на чиюсь іншу здатність працювати;
  • Крадіжка часу компанії у вигляді хронічних запізнень, ліні або небажання взаємодіяти;
  • Створення чужою і непродуктивною робочої атмосфери;
  • Фізичне, сексуальне або словесне посягання на інших людей.

 2. 2

  Обзаведіться підтримкою. Ваш аргумент здасться більш переконливим, якщо у вас є підтримка інших співробітників, які випробували на собі особисто негативний вплив цього працівника.
  • Скористайтеся дипломатичним підходом. Уникайте поширення пліток з метою змусити інших співробітників ненавидіти невподобаної вам службовця. Замість цього просто почніть задавати питання типу: «Якого ваша думка з приводу роботи нового товариша по службі?» Або «У Івана дуже своєрідний підхід до спілкування з клієнтами по телефону, чи не так?» Або «Ви випадково не пам`ятаєте, у скільки Сергій сьогодні з`явився на роботу? »
  • Якщо ви знаходите, що кілька працівників підтримують вашу думку, то запропонуйте їм приєднатися до вас у написанні першого жалобного письма.

 3. 3

  Спостерігайте за роботою цієї людини. Звертайте увагу на поведінку цього співробітника на робочому місці, що згодом може дати вам значні підстави і докази на підтримку вашої незадоволення його роботою. Фіксуйте всі порушення і записуйте їх.
  • Записуйте час, дати і докладний опис того, що відбувається, що безпосередньо підтримує вашу точку зору, оскільки це дозволить вашу думку мати під собою законну підставу і дасть вашому керівнику необхідну грунт для вжиття заходів. Найлегше буде добути необхідні дані, якщо ви і докучає вас колега працюєте в одну зміну і в схожій галузі праці.
  • Спробуйте відрізняти серйозні порушення від малих. Наприклад, немає нічого жахливого в тому, що він забув протерти кавовий столик, а от якщо він з`явився при цьому п`яний на роботу, то тут ви можете підкріпити ваш аргумент серйозним порушенням з його боку.

Частина 2 з 3: Подача формальної скарги

 1. 1

  Домовтеся про зустріч з вашим начальником або іншою відповідною особою. Добре подумайте про те, хто є найбільш підходящим людиною для розмови з цього приводу. Постарайтеся зустрітися лицем до лиця, якщо можливо.
  • Не забудьте взяти ваші письмові нотатки, а також запросіть інших співробітників, які бажають висловитися.
  • Попросіть, щоб ваша скарга була анонімною. Таким чином, ви не ризикуєте нажити собі ворогів.


  • Не слід виявляти скаргу по електронній пошті, адже, швидше за все, ваш лист буде непоміченим або надасть незначний ефект. Також, ви залишаєте прямий доказ того, що ви намагалися на когось скаржитися, що не дуже добре позначиться на вашому робочому резюме.

 2. 2

  Подумайте про те, що ви будете говорити. Пройдіться по найголовнішим аспектам вашої скарги та намагайтеся звучати спокійно і невимушено. Якщо на вашому обличчі і в тоні голосу будуть присутні ознаки замішання і ненависті, то швидше за все ваш керівник вважатиме, що ви просто намагаєтеся звести особисті рахунки зі своїм колегою, а не подати серйозну скаргу, дбаючи про інтереси компанії.
  • Слід згадати що-небудь хороше про ваш співробітника, наприклад: «Іван - хороший хлопець. Він уважний і талановитий, і я сподіваюся, що він виправиться, але я турбуюся про нього, так як іноді він ... »
  • Не просіть свого начальника звільнити кого-небудь. Якщо ваш керівник запитає про те, що йому слід зробити, то не соромтеся висловити свою перевагу, але пам`ятайте, що не ви будете приймати остаточне рішення.

 3. 3

  Дозвольте своєму начальнику вирішити ситуацію. Після того, як ви висловили свою думку, розслабтеся, бо від вас більше нічого не залежить, і вам не потрібно більше записувати всі порушення і стежити за цією людиною. Продовжуйте жити своїм життям і намагайтеся просто триматися подалі від, на вашу думку, некваліфікованого працівника.

Частина 3 з 3: Непрямі методи

 1. 1

  Створіть ситуації, при яких вашому співробітнику буде важко продовжувати працювати. Перед тим, як підставляти кого-небудь, дозвольте людині самій себе підставити.
  • Якщо ця людина постійно спізнюється на роботу, то затримайтеся з ним на роботі допізна, а на наступний ранок призначте зустріч з ним і вашим начальником. З`явитеся ні світ ні зоря на роботу в бадьорому стані і почніть висловлювати своє здивування з приводу запізнення вашого співробітника.
  • Якщо ваш співробітник не може впоратися зі своїм лихослів`ям перед покупцями, то запросіть церковних друзів вашого дідуся зробити кілька покупок в вашому магазині. Дозвольте їм поскаржитися і внести лепту в усунення цього некомпетентного людини з займаної ним посади.

 2. 2

  Розгляньте креативний підхід. Іноді ви просто хочете позбавитися від кого-небудь. Ну що ж, ви можете спробувати кілька витончених підходів і натиснути на психіку Докучаєв вас колеги. Але будьте обережні зі спробою маніпулювати обставинами, адже замість вашого співробітника, в підсумку можуть звільнити вас.
  • Замовте посилку з секс-шопу на робочу адресу вашого колеги, але забудьте вказати номер кабінету так, що кур`єр буде стукати до всіх в кабінет і розносити вести про недавню «покупці» вашого колеги.
  • Увімкніть комп`ютер вашого співробітника і відправте неналежні, але правдоподібні електронні листи на адресу вашого менеджера.
  • Поміняйте шпалери його комп`ютера на порнографічну ілюстрацію. Скажіть своєму шефу, що ви терміново хочете зустрітися з ним в кабінеті вашого співробітника перед тим, як той встиг прийти на роботу і виявити невідповідною фон на робочому столі комп`ютера.

 3. 3

  Допоможіть йому. Може, вашій першою реакцією буде бажання, щоб його по швидше звільнили, але давайте будемо чесні, вам підходить будь-який сценарій, при якому він йде з роботи. Можливо, у вас є чудова ідея про нову роботу або посади, яка, на вашу думку, добре підійде вашому співробітнику, таким чином, схиляючи його до відходу з нинішньої позиції. Якщо йому сподобається ваша ідея, то все в підсумку залишаться у виграші.

Поради

 • Якщо ви не можете порозумітися з вашим колегою, спробуйте спочатку перевестися в інший відділ всередині компанії, перш ніж намагатися когось звільняти. Таким чином, ви зможете уникнути будь-яких неприємностей з цією людиною без витрати часу на побудову нікому непотрібних підступів.

Попередження

 • Якщо на вас хтось покладається або над вами знущаються, то негайно повідомте про це начальству, бо вищеописане поведінку незаконно і з цим слід боротися.