Як будувати соціальне життя, якщо ви літня пенсіонер

Якщо доросла людина втрачає чоловіка, близького друга або навіть домашнього вихованця, то буває дуже легко втратити об`єктивне сприйняття життя. При цьому легко впасти в смуток і самотність і припинити відносини з людьми, які колись заповнювали важливу частину в повсякденному житті. Діти (якщо вони є) часто роз`їхалися і в основному так активно зайняті своїм власним життям з роботою, дітьми та іншими зобов`язаннями, що не знаходять достатньо часу для того, щоб проводити його зі своїми старими батьками. Хоча пенсіонеру важко переживати втрату і самотність, але є всі можливості для розвитку нової суспільного життя. Добре ставлення є основним чинником, так як воно дає більшу частину можливостей, які випадають на вашу частку. Ось кілька способів, за допомогою яких ви зможете почати будувати для себе повноцінне суспільне життя, що допоможе вам жити осмислено і з метою.

Кроки

 1. 1

  Визначте, які види діяльності доставляли вам задоволення. Хіба втрата привела до того, що ви відклали в сторону свої улюблені захоплення або заняття? Поверніться до них туди, на чому ви зупинилися. Або спробуйте нові види діяльності за допомогою місцевого клубу, групи, церкви або навіть за допомогою дослідження інтернету та бібліотеки. Відвідайте університетські лекції на теми, про які ви нічого не знаєте, щоб розтягнути уяву і підвищити знання. Більше ідей ви знайдете в наведених нижче радах.

 2. 2

  Поверніться до підтримання своєї фізичної форми. Тоді як підкорення гори Еверест вам можливо вже не належить, безумовно ніщо не заважає вам продовжити заняття фізкультурою, беручи участь в клубі ходьби, відвідуючи тренажерний зал для пенсіонерів або інші заняття фітнесом, доступні спеціально для літніх людей. Підтримка фізичної форми - це вірний шлях до зміцнення впевненості та відновленню здорового погляду на життя!

 3. 3

  Знайдіть приятеля. Якщо вам не хочеться самостійно кудись виходити, є багато громадських організацій, які допоможуть вам, надавши транспорт. Запросіть друга або сусіда приєднатися і піти з вами на захід. Поверніться назад в ритм зустрічей з новими друзями. Поступово ви станете менше боятися виходити поодинці.

 4. 4

  Будьте відкриті для нових пропозицій. Спочатку, ви будете почувати себе некомфортно, особливо, якщо це пов`язано з новими технологіями. Подумайте про те, щоб спробувати нові види діяльності, заняття якими можливі, враховуючи ваш стан здоров`я і фізичної форми, і здаються вам цікавими. Намагайтеся не реагувати негативно на пропозиції оточуючих, хто намагається вам допомогти. Обмірковуйте все, перш ніж відкидати ідеї геть. Ви можете виявити щось, що вам би хотілося спробувати раніше.

 5. 5

  Стати наставником для більш молодих людей. Молоді люди прагнуть і готові вчитися, якщо вони виявлять, що ви володієте знаннями, якими готові поділитися. Запропонуйте свої послуги в місцевих клубах, щоб виступити з промовою, навчити навику або бути гідом (в музеях, парках, зоосадах і так далі). Літніх людей поважають за їх знання-поділіться ними і виймайте з цього вигоду.

 6. 6

  Залишайтеся позитивним. Біль буде завжди прісутствовать- така природа втрати. Ви заслуговуєте самого найкращого, після того як віддали більшу частину себе світові. Посміхайтеся, коли падаєте духом. Посмішка викликає позитивні хімічні зміни в мозку і призводить нас до тями. Принесіть легкий фільм або візьміть стару класику, щоб подивитися вдома. Послухайте комедію по радіо, перегорніть гумористичну книгу, або навіть дві з бібліотеки і посмійтеся від усього серця. Заново відкрийте своє почуття гумору і ваше самопочуття улучшітся- це тим більше важливо, якщо ви поховали себе під купою туги, жалю до себе і печалі.

 7. 7

  Досліджуйте нові напрямки. Пошукайте в інтернеті історії про те, якими більш складними речами займаються Пенсіонери подорожують на велосипеді по країні, катаються на лижах, пишуть перший роман, вступають в ігри з професіоналами і так далі. Все це і багато іншого можливо при правильному відношенні. Ви настільки старі, наскільки ви собі це позволяете- ваші мрії настільки широкі, наскільки ви їм це дозволяєте. Так що щодо всього того, що ви обіцяли собі, що зробите в один прекрасний день? Можливо, цей день настав.

Поради
 • Не важливо, чим ви займаєтеся, завжди пропонуйте свою допомогу оточуючим, і не соромтеся просити про допомогу. У пошуку нових видів діяльності і знань ви зможете побудувати соціальне життя, просто розділяючи ваш новознайдений смак до життя.
 • Ось деякі ідеї для занять:
  • Книжкові клуби: Перегляньте дошку оголошень у місцевій бібліотеці або книжковому магазині і знайдіть оголошення про книжкові клубах, члени яких періодично збираються для того, щоб поділитися думками про конкретну книжку або про автора.
  • Гольф: Відвідайте оздоровче поле для гри в гольф у вашій місцевості. Забийте кілька м`ячів на тренувальному полі, щоб дізнатися, чи сподобається вам це. Дізнайтеся у координатора програми або професіонала на місці про групи інших літніх людей, яким, можливо, потрібен ще один учасник. Якщо таких груп немає, проявіть ініціативу і відкрийте одну!
  • Вивчення нових кухонь: У багатьох населених пунктах є магазини, які спеціалізуються на кулінарних пристосуваннях, книгах і пропонують кулінарні шоу або майстер-класи. Утворюються невеликі групи ентузіастів з приготування їжі, і, розділяючи ідеї, їх члени швидко стають хорошими друзями, ділячись рецептами і «здійснюючи турне» один до одного з ужінамі- навіть подорожі по країні з метою вивчення її кухні не є межею можливого. Рухайтеся за межі кухні, яку ви звикли завжди готувати і спробуйте що-небудь зовсім нове.
  • Шиття / в`язання спицями / гачком / квілтінг: Ці неустаревающей види діяльності завжди є відмінним захопленням. Пошукайте оголошення про клуби або групах людей, що поділяють ці захоплення, в місцевих магазинах рукоділля або тканин. Або запропонуйте навчати - ваші вміння високо користуються попитом у молодого покоління, знову відкриває свою корисність і розслабляючий характер.
  • Садівництво: Це майже може стати роботою, наскільки і захопленням, в залежності, наскільки ви хочете цим займатися. Будь то всього лише повозитися з невеликої квіткової клумбою, або стати експертом по трояндам і орхідеям- садівництво є дуже популярним проведенням часу. Садові клуби розмножуються, і в багатьох містах є громадські сади, де окремі особи доглядають за своїм власним ділянкою землі в саду, вирощують і збирають урожай своїх улюблених плодів. Якщо ви вже є досвідченим садівником, поділіться цим умінням з іншими шляхом показів або міні-лекцій через клуби або в ботанічному саду.


  • Скрапбукінг: У вас, безсумнівно, є старі фото та пам`ятні речі, які розкажуть історію вашого життя! Познайомтеся з цим популярним заняттям за допомогою відвідування тусовки скрапперов або запишіться на курси в вашому місцевому магазині для рукоділля.
 • Відвідайте місцевий будинок престарілих. Поїдьте для того, щоб дізнатися, які види діяльності там предлагают- що-небудь виразно вас зацікавить.
 • Додаткові ідеї, які вам можуть сподобатися:
  • Сезонні абонементи на концерти та / або спектаклі.
  • Живопис
  • Будівництво шпаківень, шиття одягу для ляльок, волонтерська робота в лікарні чи притулку.
  • Курси для дорослих. Ймовірно, вам би хотілося навчитися комп`ютера або отримати диплом про вищу освіту або ступінь. Багато організацій пропонують фізичні заняття з малою ударної навантаженням, наприклад джазерсайз (заняття фітнесом під джазову музику) або класи йоги.
  • Добровільно попрацюйте в бібліотеці з навчання читання дорослих.
  • Приєднайтесь до клубу любителів гри в шахи або в бридж.
  • Займіться читанням і розповіддю для молоді в бібліотеці.
  • Приєднайтесь до wikiHow і пишіть або редагуйте статті.
 • Ніколи не думайте, що вас залишили в спокої, благословили і «людям, які допомагають самі собі, Бог допомагає теж».

Попередження

 • Знайте свої фізичні обмеження. Порадьтеся зі своїм особистим терапевтом, перш ніж приступити до нової фізичної активності.
 • Якщо у вас є складнощі із зором і читанням, спочатку переконайтеся, що ви звернулися до медичного фахівця і перевірили очі. Придбайте найбільш підходящі вашим потребам окуляри. Запитуйте книги, надруковані крупним шріфтом- вони доступні в багатьох бібліотеках. Також можна збільшити розмір шрифту на вашому комп`ютері і інтернеті-попросіть когось допомогти, якщо ви не можете самостійно розібратися, як це зробити.